hanap hanap komentáře u knih

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Můžu jen napsat, že jsem ráda, že jsem nežila v roce 1793 a také jsem ráda, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, je to zajímavé a napínavé čtení. Těším se na 1794.

03.04.2021 4 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Hezký příběh o přátelství, lásce a šrámech, které si mnozí lidé nesou životem.

21.03.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha, která si podmaní čtenáře a nejde ji odložit. Zamilujete si všechny postavy, které utvářejí příběh. Jsem ráda, že se kniha ke mně dostala. Doporučuji vám ji.

21.03.2021 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Krásné čtení o knihách, dospívání, lásce, tajemství, vše umně propletené.
Je to čtenářská lahůdka.

06.03.2021 4 z 5

Loučení k panně Loučení k panně Ludvík Vaculík

Audio v podání samotného autora pana Vaculíka, to byl literární zážitek.

21.02.2021 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Detektivní příběh který je splétán z několika vláken. Zprvu do sebe nezapadají, ale nakonec vytvoří příběh.

19.02.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh psa Gumpa milé, laskavé, veselé i smutné povídání z pohledu pejska. Audio v podání Ivana Trojana krásný zážitek.

15.02.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Velké očekávání se u mě nenaplnilo, celou dobu se celkem nic nedělo a v předposlední kapitole se "všechno vyřešilo". Přesto nelituji, že jsem knihu četla

08.02.2021 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Letos mám štěstí na výběr knih, již druhá kniha, která pro mě byla milou společnicí. Příběh o statečných ženách, které v těžkých podmínkách provozují knihovnu a knihy svým čtenářům rozvažejí na koních po okolních horách za každého počasí a přes odpor některých hodně konzervativních spoluobčanů, především mužů...

03.02.2021 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Knihu jsem četla velmi dávno a nyní mně ji připomněla četba na pokračování v Č.rozlhase. Příběh znuděné Lady Chatterleyové a jejího manžela z kterého se díky válce stal mrzák...
Audio je výborné v podání Petry Bučkové a Jiřího Dvořáka. Poslouchám při práci a děkuji jim za společnost.

03.02.2021 4 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Parádní příběhy z domácího tedy českého prostředí, dobrá zápletka a Velká sova, skvěle namíchané.

02.02.2021 4 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Kniha mě upoutala zajímavou obálkou a recenzí na fb. Pobřežní cesta určitě stojí za přečtení a také zamyšlení se, máte vše domov, děti, muže a vedete normální spokojený život a najednou nemáte vůbec nic. Přemýšlela jsem jak bych to řešila já, co bych si počala, nevim.
V knize sledujeme z počátku zoufalou myšlenku vydat se na dlouhou cestu po Pobřežní cestě, všechny útrapy a i krásné okamžiky putování naši dvojice. Je to nesmírně laskavé a krásné čtení. Je to kniha, která se čtenáři uloží do srdce a myslím, že si ji budu dlouho pamatovat.

31.01.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Můj první King, a hned taková síla. Chvílemi jsem se bála otočit stránku.

24.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Zrcadlový muž, drsná, dramatická, napínavá a dobře se kniha čte. Líbila se mně stejně jako ty předchozí a to jsem ráda, že řada neuvadá, ba právě naopak. Již v půlce knihy jsem si byla jistá, ze znám vraha, ale omyl je to úplně jinak a to mě hodně baví. Těším se na další dílo "pana Keplera".

16.01.2021 5 z 5

Žena tří mužů Žena tří mužů Anna Beatrix Bártová (p)

Krásná kniha provedením, za to dík nakladatelství, ale i příběh paní Jitky z Bubna se mě líbil. Autor příjemným způsobem popisuje těžký úděl Jitky, její boj o postavení, rodovový majetek, o právo na lásku. Mně se kniha velmi líbila.

29.12.2020 4 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásná kniha pohadek ke kterým se jednou za čas ráda vrátím. Tentokrát pro to, abych splnila čtenářskou výzvu.

23.12.2020 4 z 5

Nevídáno - neslýcháno Nevídáno - neslýcháno Josef Kainar

Nádherná verše pro děti , které jsem si s velkou chutí přečetla.
Diky eknihy zdarma.

23.12.2020 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Roald Dahl

Kniha se ke mně dostala na doporučení mé vnučky, knihu hltala, tak jsem byla zvědavá o čem čte. Byl to pro mě zajímavý návrat k dětským knihám. Hezké čtení.

10.12.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Sedmilhařky jsem poslouchala jako audio, byl to krásný zážitek. Propletené osudy několika přítelkyň, jejich rodin.

10.12.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Krimi příběh, dramatický, napínavý, postupně se rozmotává vyšetřování s hlavní postavou detektiva mimo službu JesiI Quinnovou, jejiho přítele policisty Luka a zatím ještě stále manžela Raye, také policisty. Jesii neví komu může věřit...Knihu k přečteni doporučuji.

05.12.2020 4 z 5