HanaMalina HanaMalina komentáře u knih

Tento díl se mi ze všech co jsem četla zatím líbil nejmíň. Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak už jsem opět nemohla přestat. Jsem velmi zvědavá na poslední díl a jak to vše dopadne.

29.08.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Přiznám se, že mi chvilku trvalo než jsem se pořádně začetla, ale potom se to rozjelo a najednou jsem nemohla přestat a četla jsem jedním dechem. Druhý díl přibližuje další pokračování osudů hlavních hrdinek a jejich blízkých. Strašně silný příběh, který vás zasáhne. Moc se těším na pokračování, jak to s hlavními hrdinkami bude dál :-)

31.07.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla a dozvěděla jsem se prostřednictvím Gerty Schnirch více o vyhnání brněnských Němců a možná to i otevřelo téma, o kterém se moc nemluví.

05.07.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tato kniha byla první co jsem četla od Jo Nesba a velká spokojenost. Příběh je opravdu velmi napínavý a nutí vás číst stále dál. Přečetla jsem během pár dní. Doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

04.07.2017 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Doporučuji jako oddechovku k vodě, moc víc od toho nečekejte. Poslední strany jsem už skoro nedočetla. Jinak celkově se čte dobře, ale další knihu od autorky si už nechám ujít :-)

16.09.2020 3 z 5

Moje první seznámení se Ziburou a jeho ne moc naplánovanou cestou do Nepálu a Číny. Musím říct, že jsem neměla velké očekávání, ale nakonec jsem se docela dobře bavila. Místy mě přišly pasáže v knize malinko ospalé, ale celkově to hodnotím jako dobrý počin. Hodnotím 3,5 *. Určitě zkusím přečíst i další knihy a uvidím, jaký dojem na mě udělají.

09.06.2020 3 z 5

Velký receptář alternativní medicíny Velký receptář alternativní medicíny Jiří Janča

Super kniha, kde máte vybrané nemoci dle abecedy a popsané, jak je můžeme pomocí alternativní medicíny vyřešit. Je to první seznámení s panem Jančou a ráda bych si od tohoto léčitele něco přečetla.

09.03.2020 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

V tomto díle můžeme pozorovat více dobrodružství s našimi podivnými dětmi, než v prvním díle. Četlo se mi opravdu dobře. Těším se na pokračování a všem kdo mají rádi fantasy a trochu podivnosti, tak vřele doporučuji :-)

17.01.2020 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Úžasná oddechová knížka, která vás zavede do krásné Provence. Neubráním se srovnání s filmem, který sice dobře znám, ale pustila jsem si ho znova po přečtení knihy a každé zpracování má něco-knížka je podle mě o krapet lepší, ale film se mi taky moc líbí a to hlavně kvůli skvělému hereckému obsazení a samozřejmě hodně dělá i prostředí, kde je film točený :-) Určitě si přečtu další knihy od autora a to i proto, že se letos do Francie chystám na dovolenou, tak je to tématické :-)

19.02.2019 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Kniha sama o sobě by se mi nelíbila, kdyby nebyla napsána tak, jak byla napsána. Velmi smutný příběh člověka, který skončil jednoho dne úplně uzamčen. Kniha má pro mě jednoznačné poselství, užívat si života co to jde, protože nikdy nevíme, co se stane zítra. I přes to co se hlavnímu hrdinovi stalo, zůstával svůj a jeho humor byl i ve smutných chvílích vtipný takovým zvláštním způsobem :-)

28.01.2019 4 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Moje třetí v pořadí přečtená kniha od autora. Celkově mě kniha malinko zklamala, občas jsem byla při čtení myšlenkami jinde a pokud můžu srovnat s předchozíma knihami, z kterých jsem byla nadšená, tak tahle mě nějak nenadchla. Snad další bude lepší :-)

05.07.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velmi jednoduchý styl psaní, pro nenáročné čtenáře. Kniha byla napínavá, ale místy jsem se malinko nudila . Podle hodnocení tady i na obalu knihy jsem čekala, že bude lepší. Stojí však za jedno přečtení :-) Předávám zase o dům dál :-)

27.06.2017 3 z 5

Budeme mít děťátko Budeme mít děťátko Stanislav Trča

Knížka není aktuální a vybrala jsem si pouze určité kapitoly. Jsou určitě lepší knížky, ale jako základ docela dobrý :-)

31.08.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dědina se četla dobře, ale poslední kapitola už mě vyloženě nudila a nedočetla jsem. Podobnou knihu v nářečí jsem ještě nečetla a musím uznat, že to bylo zajímavé :-)

27.08.2020 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Knížka byla o trochu lepší, než ohníčky...Neumím si ani představit, jaké je to vyčnívat z davu a být diskriminovaný kvůli barvy pleti ap., autorka podle doslovu s tím má také zkušenost. Musím uznat, že vykreslení rodinných vztahů bylo zvládnuto velmi dobře a můžeme zde vidět, jak rodiče můžou velmi ovlivnit svoje děti. Knížka stojí určitě za přečtení.

18.05.2020 4 z 5

Únava - přírodní léčení Únava - přírodní léčení Josef Jonáš

Super knížka. Moc doporučuji lidem, kteří zápolí s únavou a vyčerpáním, knížka jim může dát spoustu zajímavých rad, jak z toho ven.

29.01.2020 4 z 5

Jonášův průvodce zdravou kuchyní Jonášův průvodce zdravou kuchyní Josef Jonáš

Zajímavá kuchařka pro všechny, kteří chtějí vařit a stravovat se trochu zdravěji a více o jídle přemýšlí. Některé recepty jsou docela dobré, určitě stojí za zkoušku.

29.01.2020 4 z 5

Umění francouzské kuchyně 2 Umění francouzské kuchyně 2 Julia Child

Opět super kuchařka, ale více pro mě použitelný je první díl a proto jsem si tento pouze půjčila z knihovny.

23.07.2019 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Doporučuji jako letní oddychovku, víc od toho nečekejte. Knížka se četla dobře, ale přišla mi od autorky asi nejslabší. Z námětu se dalo podle mě vytřískat mnohem víc,celkově ve mě po přečtení nic nezůstalo...

11.07.2019 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Autorka si vybrala velmi zajímavé téma, ale pro mě bylo velmi těžce napsané. Hlavní hrdinka Julie je naprosto strašná, jak už matka nebo člověk celkově. Život své adoptivní dcery Agnes založila na lži a to nemohlo dopadnout jinak než špatně. Některé situace mi však přišly dost nereálné a konec knihy byl velkým zklamáním. Pokud srovnám s Houbařkou, tak Anežka se mi líbila méně.

29.04.2019 3 z 5