HanaMalina HanaMalina komentáře u knih

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Geniální přítelkyně se stala na několik měsíců mojí společnicí a jen těžko uvěřit, že už není další pokračování ,do kterého se budu moct opět začíst. Ale jak se říká, má se přestat v nejlepším. U posledních stran i ukápla slzička, nádherné.

14.09.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Jako oddechová knížka super, zajímalo mě co se onoho dne na grilování stalo a proto mě to nutilo číst dál a dál. Určitě po knize znovu nesáhnu, vidím to na jedno přečtení a opět poslat dalšímu čtenáři :-)

12.04.2018 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha Malinka mě zaujala, ale pasáže s Bohem se opravdu moc do knihy nehodí a narušovali mi čtení. Některé části se četli lehce a jiné zase o trochu hůře, ale celkový dojem byl dobrý. Určitě doporučuji přečíst :-)

20.03.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha se velmi dobře četla, pouze jsem měla ze začátku problém se jmény postav. Jako oddechová kniha výborná volba.

02.11.2017 4 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Jednoduše skvělá kuchařka s nádhernou ilustrací pokrmů. Postupy jsou naprosto skvělé a naučila jsem se dělat věci pořádně, na výsledku to jde hodně poznat :-)

21.07.2017 5 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Musím říct, že jednoznačně jde poznat, že geniální přítelkyni (GP) a temnou dceru napsala stejná autorka. Temná dcera se nedá s GP srovnat, ale určitě za přečtení stojí. Můžeme zde vidět vztah dcery a matky a je velmi zajímavé, že každý toto pouto cítí jinak.

31.08.2020 4 z 5

Přečteno během víkendu a hodnotím jako oddechovku k vodě bez zbytečného přemýšlení. Některé vtípky autorky byly malinko přes čáru, jiné jsem přeskakovala, protože mi nepřišly vtipné, ale vesměs se to dalo :-) Život letušky podle autorky je jedna velká pařba, proč ne, ale psala bych i více o práci samotné letušky. Nečekejte nic velkého, hodnotím tak 2,5*.

03.08.2020 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Přečetla jsem během pár dnů a musím říct, že to bylo velmi zajímavé čtení. Jde samozřejmě vidět, že to píše nespisovatel, ale s tím jsem samozřejmé počítáte již na začátku a nehodnotím to jako od profi spisovatele. Co se týká děje, tak musím říct, že obdivuji autorku co všechno musela prožít, aby žila ve svobodné zemi, jako my, kteří to bereme již za samozřejmost. Nevím, zda můžu věřit všemu v knize, co autorka píše, ale to už nikdo nezjistí. Pokud je jenom část z toho je pravda, i tak je to dost strašné.

27.07.2020 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Začala jsem nejdříve seriálem a pak jsem měla chuť si přečíst knihu, podle kt. byl natočen stejnojmenný seriál na Netflixu. Pokud srovnám seriál vs. knihu tak je to jednoduše nerovnatelné, seriál se nechal hodně unést a cílí na diváka, tak aby se mu to co nejvíce líbilo. Knížka byla oproti tomu hodně poklidná, žádné velké zvraty a krásně popsala rok autorky v ženské věznici. Některé kapitoly byly malinko nudné, ale celkově hodnotím knížku kladně. Autorka měla štěstí, že ji podporovala celá rodina, kamarádi a známí. Myslím, že měla velké štěstí oproti jejím spoluvězeňkyním, kt. měli osud po propuštění nejspíš krušnější.

12.05.2020 3 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Na začátku knihy je obsáhlá teorie, která mě však ne vždy zcela přesvědčila. Zajímavý program stravování, který zkusilo hodně lidí a nejspíš jim to i zlepšilo zdraví. Pokud beru to, že v Americe se stravují vesměs z polotovarů, tak to pro ně mohla být pecka. Pro běžné lidi, kteří jí zdravě a dost se hýbou, tak je to spíš na zkoušku. Neříkám, že není dobré zkusit něco nového, možná to sama vyzkouším :-) Kdo tento způsob stravování vydrží do konce života tomu vzdávám hold :-) Jídlo má být požitkem a není dobré se takhle svazovat, žijeme pouze jednou :-)

09.03.2020 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Kniha byla ze začátku docela čtivá, ale jsem se blížila konci, tak mě to víc nudilo. Část v Praze byla malinko lepší, než kapitoly z Šibuje. Musím však ocenit námět a krásné ilustrace na obalu a v knize :-)

09.03.2020 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Musím se přiznat, že podle hodnocení jsem se na čtení opravdu těšila, ale nakonec jsem moc nadšená nebyla. Dalo se to přečíst, ale kniha ve mně žádnou přidanou hodnotu nezanechala. Za mě nedoporučuji, pouze pokud se chcete odreagovat a nečekat nic moc velkého. Zkusím přečíst i první knihu od autorky a uvidím, zda bude lepší.

24.02.2020 3 z 5

Super fantasy jak pro dospělé, tak i pro mládež. Velmi poutavě napsáno, tak že bych se chtěla mezi podivné děti také podívat. Konec knihy mě malinko nudil, proto nedávám plný počet. Těším se na pokračování.

10.12.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Uff, mám to za sebou. Nevím co si mám o knize myslet, ale reálné mi to rozhodně nepřipadá a uvěřit, že se něco takového stalo, moje zdravá mysl odmítá.
Jelikož hororové příběhy nečtu a budu v tom i pokračovat, tak autor mě dokázal dobře napínat a připravilo mi to pár bezesných nocí :-) Rozhodně se do Tribeče nepodívám, radši zůstanu věrná nudným českým horám :-)
Trhlinu jsem četla v létě za bílého dne a nedokážu si představit ji číst v sychravém počasí nebo v zimě.

17.07.2019 4 z 5

Umění francouzské kuchyně Umění francouzské kuchyně Julia Child

Naprosto perfektní kuchařka s detailním popisem francouzských pokrmů podle Julie Child a jejich spoluautorek. Moc se mi líbí i vyprávění o jídlech a náčiních v kuchyni, opravdu detailní.
Jediné co bych vytkla je velmi tenký papír stránek, není to moc praktické.
Je dobré si pustit i video, jak Julie dané jídlo vaří. Je to potěšení oka, jak se Julie pohybovala po kuchyni a precizními kroky došla k dokonalosti :-)

20.05.2019 5 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Kdybych mohla dát 6 hvězdiček, tak neváhám. Opravdu velmi zajímavá kniha, která vám odpoví otázky kolem smrti a umírání,které ani nevíte, že máte. Myslím, že hodně lidí odradí děsivý přebal i název knihy, který je samozřejmě v angličtině úplně jiný (psala jsem již u knihy v diskuzi). Pokud váháte, zda si knihu přečíst, tak moc doporučuji a věřím, že nebudete litovat, jako já :-) Koupila jsem si i druhou knihu (From Here to Eternity) od autorky, bohužel pro mě v angličtině (není česká verze), ale snad to dám :-)

12.03.2019 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Dávno před přečtením knihy jsem viděla film, pamatovala jsem si základní obrys.
Kniha se mi četla dobře a bylo jenom pár míst, kdy jsem se malinko nudila. Na to jak je kniha útlá, tak klobouk dolů, opravdu skvělé. Po přečtení jsem se opět podívala na film a musím říct, že kniha se mi líbila o trochu více, ale film je také skvěle zpracovaný.

01.03.2019 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Opravdu dobře napsaná kniha, která vás odvede do exotické Afriky a seznámí vás s osudy britských rodin, kteří se podíleli na kolonizaci v Keni. O kolonizaci jsem doposud žádný román nečetla a hodnotím to velmi zdařile, nezbývá jen doporučit všem, aby si knížku přečetli.

16.01.2019 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Nejdříve jsem viděla film a až teď jsem si konečně přečetla knihu. Musím říct, že rozdílů je zde opravdu hodně a pokud srovnám knihu a film, tak každé zpracování je jiné, ale nemůžu říct horší nebo lepší. Příjemné čtení, při kterém dostanete chuť na čokoládu :-)

21.11.2018 4 z 5

Bílý oleandr Bílý oleandr Janet Fitch

Jedním slovem skvělé. Doporučuji všem přečíst, opravdu výborná kniha. Shánění hnížky bylo velmi obtížné a povedlo se mi to tady na databaziknih, sice za vysokou cenu, ale jsem ráda, že ji mám :-)
Bílý oleandr je můj oblíbený film a už dlouho jsem si chtěla přečíst knihu. Teď se znova po dlouhé době s chutí na film podívám. Když srovnám knihu a film, tak jednoznačně kniha je lepší, je tám detailně vše popsáno a můžeme se víc dostat do charakteru postav.
Ještě bych chtěla poprosit nakladatelství BB art o dotisk hnihy, protože zájem o ni rozhodně bude velký. Škoda, že na pultech knihkupectví není další khiha od J. Fitch, ráda bych si od ní něco přečetla :-)

02.11.2018 5 z 5