Hana721 Hana721 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Trvalo mi asi rok, než jsem se odhodlala tuto knihu přečíst. Díky velkému ohlasu, který vyvolala, jsem již dopředu věděla, jak dopadne a začala ji číst s jistými předsudky. Příběh mě však strhl a já ji zhltla jedním dechem. Skvělá.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha pro mě byla obrovským překvapením. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem se odhodlala si je přečíst. Odrazovalo mě, že o ní všichni mluvili a také téma holocaustu, které já nevyhledávám. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je fantastická.

Jezero Jezero Bianca Bellová

Tak za mě bohužel ne. Celou dobu jsem tápala, ale zajímalo mě, jak to s hlavním hrdinou dopadne. Po dočtení knihy mě běželo hlavou pouze: "Co to jako bylo?"

06.03.2019 2 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Přidávám se k těm, kterým se tato kniha velmi líbila. Knihy českých autorů nečtu příliš často, proto pro mě byl příběh příjemným překvapením. Autorka skvěle vystihla dnešní dobu - děti trávící čas hraním her na mobilu či počítači, vybíravé v jídle, rodiče, kteří nejsou schopní vychovat dítě, protože se snaží být jejich kamarády a nevymezují hranice, které každé dítě potřebuje a starší generaci, která ty mladší nechápe. Za mě velké ANO.

02.03.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Jojo Moyes.

06.01.2019

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nevím čím, ale tato kniha mě prostě dostala. Ze začátku jsem se domnívala, že to nebude nic pro mě, ale pak se příběh rozjel a já jsem žila v Barceloně, vnímala jsem onu ponurou atmosféru, vše jsem prožívala s hrdiny.

02.03.2019 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Mně se tato kniha velice líbila. Ačkoliv dávám přednost úplně jinému žánru, tak mě vyloženě strhla a nedala jsem ji z ruky, dokud jsem ji nedočetla.

02.02.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Knihu jsem přečetla za jeden večer. Ještě dlouho po přečtení jsem o ní musela přemýšlet. Velice se mi líbil styl psaní, jeho úspornost. Skvělá kniha, co stojí za přečtení.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Další kniha od mé oblíbené autorky. Tentokrát jsem ale měla probém se do ní začíst. Pěkné čtení.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Ano, ano, ano. Tato kniha se mi opravdu velmi líbila. Už na mě od autora čeká další kniha.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila, přestože jsem se místy ztrácela v ději. Autorka patří mezi mé oblíbence.

06.01.2019 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Jude Deveraux (p)

Tak toto se nepovedlo. Pro mě absolutní nuda. Po celou dobu jsem měla chuť se čtením seknout. Jude mám jako autorku velmi ráda a asi jsem čekala víc. Ztráta času. Kniha nebyla vůbec napínavá, milostná zápletka mezi Kate a Jackem nezáživná a neuvěřitelná. Jediné, co můžu pochválit je nečekaný pachatel. To mě vážně překvapilo.

04.07.2021 2 z 5

Hra o manželství Hra o manželství Jeffrey Eugenides

Knihu jsem si vybrala na základě recenze na nějakém youtubovém kanále. Když jsem ji pak držela v ruce, nadchlo mě, že autor je držitelem Pulitzerovy ceny. Očekávání bylo tedy veliké. Bohužel po přečtení asi 150 stran jsem měla chuť knihu odložit. Samotný námět knihy mi připadá velmi dobrý, ale zpracování samotné mě příliš nenadchlo. Měla jsem problém vžít se do jednotlivých postav, nechápala jsem jejich postoje a motivace. Pasáže obsahující rozbory literárních děl mi přišly natolik nesrozumitelné, že bych k jejich pochopení potřebovala nejen slovník sizích slov, ale také podtrhnout si podmět a přísudek. Myslím si, že to děj nikam neposouvá a kniha by se klidně obešla bez nich. To samé platí o Mitchellových sáhodlouhých duchovních rozvahách. Nejvíce se mi líbil popis Leonardovy choroby a dopad takovéto nemoci na partnerský život dvou lidí a celkem realistické zakončení. Asi jsem jednodušší čtenář bez dobrého vkusu, ale podruhé bych si tuto knihu už asi nevybrala. Já jsem si na této lahůdce bohužel nepochutnala.

16.01.2019 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh. Musela jsem ho několikrát odložit, abych to dokázala vstřebat. Jedna hvězdička dolů za utnutý příběh Izzy.

19.05.2019 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tak u téhle knihy jsem byla opravdu napjatá. Příběh je velmi čtivý, ale zklamalo mě, že do toho byli zapletena duchařina.

19.05.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi pěkná kniha, ale na mě docela dost srdceryvná. Celou dobu jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Trošku to odlehčil příběh ze současnosti. Všichni hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí.

06.03.2019 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Kate Morton patří mezi mé oblíbené autorky. I tato její kniha se mi dobře četla. Hvězdička dolu je za neustálé skákání v dějových liniích. Mám pocit, že téměř každá kniha je psaná v podobném stylu a já to nemám ráda. Kapitoly jsem různě přeskakovala, četla tři ze současnosti, tři z minulosti a podobně, protože sotvaže jsem se zorientovala v ději, tak byla změna.

02.03.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Jojo Moyes. Přečetla jsem jí jedním dechem.

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Příjemná oddechovka.