Zapomenutá vražda

Starobylé anglické sídlo, nevyřešená vražda a příliš mnoho podezřelých... Zkrátka dokonalá dovolená pro autorku románů Saru Medlarovou. Poté co Sara Medlarová, její neteř Kate a jejich kamarád Jack vyřeší v malém městečku Lachlan na Floridě dva případy vraždy, potřebují změnu prostředí. Sara jim domluví návštěvu u své staré kamarádky v Anglii. Po příjezdu na Oxley Manor, staletí staré sídlo, jež bylo proměněno v luxusní hotel, Kate s Jackem rychle dochází, že má Sara něco za lubem. Zjistí, že Sara pozvala také několik dalších osob, aby se k nim na Oxley připojily. Když se všichni sejdou, Sara jim vysvětlí, proč jsou tu. Před desítkami let z Oxley utekli dva lidé a od té doby o nich nikdo neslyšel – a Sara chce ten starý případ vyřešit. Stejně jako lidé, kteří zde byli tu noc, kdy dva lidé zmizeli, se hosté ocitnou v živoucím představení. Při rekonstrukci událostí té noci začne být očividné, že všichni mají co skrývat a nikdo není v bezpečí, zvlášť když je po objevení těla jasné, že přinejmenším jedna z osob, která zmizela, byla zavražděna. Sara, Jack a Kate se znovu ocitnou v centru záhadného případu, který mohou vyřešit jenom oni. Někdo je však ochotný dál zabíjet, aby udržel pravdu o Oxley Manor pohřbenou, a žádný z hostů není v bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460517/zapomenuta-vrazda-wsv-460517.jpg 3.915

A Medlar Mystery 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Baronet

A Forgotten Murder

Kniha Zapomenutá vražda

saez
dnes

U toho se tak pěkně odpočívá. Odhlédnu-li od jistých nejasností a dějových kotrmelců, je to přesně to, co jsem chtěla potřebovala.

Aghatte

Rozhodně nejlepší ze série, nebo si už na ni začínám zvykat. Překombinované, ale ještě snesitelně, leč neuvěřitelné. Stačilo, aby jedna osoba hned řekla, co uviděla z okna kaple, a bylo by po vyšetřování. A nebylo by o čem psát.
Opět pár nejasností, ale nic alarmujícího, pár překlepů - např. narazila celou svou vanou, místo vahou, měl bych jít, říká žena.... Psali, že pán byl milý a zlatíčko a o pár řádků byl nemilosrdný a zlý až krutý...
Na co si nezvyknu, je ta romantická linka. Sice jsem v životě už (slovy autorky) "konzumovala pár svazků", ale rozhodně si neumím představit, že bych se vrhala na nahou hruď někomu, koho znám 2 vteřiny, a k člověku, kt. vidím poprvé v životě nakláněla hlavu k polibku, a chvěly se mi řasy :-)) Také ty přeměny z ošklivých kačátek v krásné labutě mi nedělají dobře.
Konec pro mě nebyl překvapení, bylo to zřejmé od první chvíle, kde bude zakopán pes, a opět jsem se ztrácela ve všech těch pánech a služkách a dětech.
Také nevím, proč v té hře nehráli přeživší sami sebe, ale složitě to vyprávěli, aby je hrál někdo jiný a oni také hráli někoho jiného...
Ale abych nebyla krutá a nemilosrdná, tento díl byl nejlepší a přečetla jsem ho celý, bez přeskakování. Až k hepíku, kdy se všichni zase skamarádili, zaměstnali se ve svých firmách, někteří se vzali, hromadně se pusinkovali, a všichni k tomu měli hromady peněz.
Obálka je naprosto šílená a vůbec se k tomu nehodí.

pip11

Skvěle poutavý příběh, který mě nutil číst až dlouho do noci. Sara s neteří Kate a s Jackem odjíždí do Anglie na venkov, do bývalého panského domu. Má to být dovolená s výzkumem pro nový román s pátráním po dvou zmizelých před dvaceti lety. Setkají se zde se spoustou podezřelých a výborně vykreslených, zajímavých postav. Každý něco skrývá, k tomu záhada objevených ostatků, spousta tajemství a nečekaných zvratů. Moc se mi to líbilo, mělo to spád a napětí až do konce.

Šebestová3

Taková příjemná oddechová detektivka.

lucie3944

Tak dočtený i třetí díl. Opět příval jmen, člověku chvíli trvá, než se zorientuje. Ten konec na mě byl nepřesvědčivý, trochu přitažené za vlasy. Všem to najednou došlo?! Ale no tak.
A přesto, pokud bude další díl, přečtu si ho, člověk si u toho odpočine.