Zapomenutá vražda

Starobylé anglické sídlo, nevyřešená vražda a příliš mnoho podezřelých... Zkrátka dokonalá dovolená pro autorku románů Saru Medlarovou. Poté co Sara Medlarová, její neteř Kate a jejich kamarád Jack vyřeší v malém městečku Lachlan na Floridě dva případy vraždy, potřebují změnu prostředí. Sara jim domluví návštěvu u své staré kamarádky v Anglii. Po příjezdu na Oxley Manor, staletí staré sídlo, jež bylo proměněno v luxusní hotel, Kate s Jackem rychle dochází, že má Sara něco za lubem. Zjistí, že Sara pozvala také několik dalších osob, aby se k nim na Oxley připojily. Když se všichni sejdou, Sara jim vysvětlí, proč jsou tu. Před desítkami let z Oxley utekli dva lidé a od té doby o nich nikdo neslyšel – a Sara chce ten starý případ vyřešit. Stejně jako lidé, kteří zde byli tu noc, kdy dva lidé zmizeli, se hosté ocitnou v živoucím představení. Při rekonstrukci událostí té noci začne být očividné, že všichni mají co skrývat a nikdo není v bezpečí, zvlášť když je po objevení těla jasné, že přinejmenším jedna z osob, která zmizela, byla zavražděna. Sara, Jack a Kate se znovu ocitnou v centru záhadného případu, který mohou vyřešit jenom oni. Někdo je však ochotný dál zabíjet, aby udržel pravdu o Oxley Manor pohřbenou, a žádný z hostů není v bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460517/big_zapomenuta-vrazda-wsv-460517.jpg 3.639

A Medlar Mystery 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Baronet

A Forgotten Murder

Kniha Zapomenutá vražda

etell

Mám veľmi rada túto trojicu "vyšetrovateľov" a keby vyšla štvrtá časť z tejto série, tak by som po nej určite siahla. Dej sa presunul do Anglicka, ale téma ostala podobná ako v predchádzajúcich príbehoch - tajomstvo z minulosti, ktoré bolo potrebné rozlúsknuť. Koniec knihy bol spracovaný veľmi zaujímavo. Odporúčam knihu (celú sériu), nájdete v nej romantiku, záhadu, sem - tam napätie. Jasné, že to nie je Nesbo, či Grisham, ale za mňa palec hore.

raty
02.12.2021

Nenáročné, oddechové čtení. Trojice "vyšetřovatelů", známá z předchozích dvou dílů, odjíždí tentokrát do Anglie vyřešit starou záhadu. Styl psaní se od minulých dílů nezměnil. Ústřední trojka je tak dokonalá a černobílá, že to trochu kazí dojem. Toto mi nevadí v autorčiných romancích, ale v příběhu s detektivní zápletkou mi to připadá hodně naivní. Nevím, jak dlouho udržím zápletku v hlavě, ale na odreagování posloužila.

Kudík
20.11.2021

Trojice špičkujících se poloamatérských vyšetřovatelů opět v akci. Sara, Kate a Jack, alias spisovatelka v důchodu, makléřka a stavitel, jinak celkem nerozlučná trojice přátel. Doufala jsem, že se s dalším dílem dozvím i více o zápletce s Calem (Sary ex/Jackův děda), taktéž i něco ohledně Randala (otce Kate/bratr Sary), ale autorka úmyslně sype jen drobečky, ze kterých se teprve začíná má teorie rýsovat. Každopádně v tomto díle trojice řeší záhadu dvou zmizelých osob, a to po více jak 20ti letech. To, co se na starém sídle Oxley Manor odehrávalo, bylo dost smutné, ať už chování tzv. přátel mezi sebou, anebo vyústění sobeckých zájmů jednotlivců z "Nickyho smečky". Ústřední pachatel, který za vše mohl byl překvapením, ale ty další už nikoliv.

dr.romca
01.09.2021

Tuto spisovatelku mám ráda, ale tentokrát to byla nuda. Jednoho pachatele jsem odhalila hned, druhý byl trochu překvapení.

marci8
30.08.2021odpad!

Kniha byla opravdu velmi slabá. Měla jsem problém ji dočíst, ale byla jsem zvědavá na konec, který mě ale nepřekvapil. Dialogy byly nesmírně nudné. Celý styl mi přišel přihlouplý a vhodný tak pro dítě cca 12 let. Už od této autorky žádnou knihu ani neotevřu.

Hana721
04.07.2021

Tak toto se nepovedlo. Pro mě absolutní nuda. Po celou dobu jsem měla chuť se čtením seknout. Jude mám jako autorku velmi ráda a asi jsem čekala víc. Ztráta času. Kniha nebyla vůbec napínavá, milostná zápletka mezi Kate a Jackem nezáživná a neuvěřitelná. Jediné, co můžu pochválit je nečekaný pachatel. To mě vážně překvapilo.

Nuttelka
30.06.2021

Jo, Jude to má vždy dobře promyšlené, jen je to občas takové překombinované a fantaskní :-)
Nenáročné oddechové čtení, jen teda ten konec tady byl moc rychlý a useknutý.
Ale pokud bude další díl, s chutí si ho přečtu, už opravdu potřebuju tu pravou romantickou linku mezi Kate a Jackem :-)

saez
16.06.2021

U toho se tak pěkně odpočívá. Odhlédnu-li od jistých nejasností a dějových kotrmelců, je to přesně to, co jsem chtěla potřebovala.