Hakate Hakate komentáře u knih

Vánice Vánice Flint Maxwell

Před přečtením této knihy jsme měla trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem se knihy bála, na druhou zase zvědavost. Krásná obálka a zimní čas mě přesvědčily, abych po knize sáhla. Velmi pěkná novelka s trochu pomalejším začátkem, ale poutavá už od začátku. Co bych knize vytkla, je její rozsah, než se začnete pořádně něco jít, máte věci než půlku knihy přečtenou. Kniha se však velmi dobře čte a pokračování si nenechám ujít.

26.12.2022 4 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Poměrně dobrá detektivka. Pěkně vyzobrazené prostředí, sympatické postavy. Detektivní příběh na můj v kus až moc překombinovaný, těch témat na jednu knihu až moc. Souhlasím, že pokud by autorka, některé tama vypustila a jiné trochu více rozvinula, kniha by byla o stupínek možná 2 lepší. Pokud budou u nás vydány i další knihy, ráda si přečtu.

26.12.2022 3 z 5

Zachrání doktor Proktor Vánoce? Zachrání doktor Proktor Vánoce? Jo Nesbø

k Vánočnímu času vždy vybírám nějakou knihu s Vánoční tématikou, a letos to byla záchrana Vánoc. Bulík je prostě frajer. Skvělá oddechovka.

22.12.2022 4 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Tento příběh Lizy, Bulíka a Doktora velké loupeže a finále fotbalové ligy se mi zatím líbil nejvíce :))

22.12.2022 5 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Další humorné odpočinkové čteničko, i když tento díl byl zatím o trochu slabší i tak jsem si ho užila.

21.12.2022 3 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Po dlouhé době jsem chtěla knihu odložit a nedočíst, celou knihou jsem si říkala, že příběh začíná slibně a tak výdrž a třeba do bude dobře. Uff.. ono to bylo ještě horší a horší a horší. Neskutečná slátanina, která nudila, nezaujala.
Dějová linka Kim byla úplně zbytečná. Část děje nedotažená, neukončená.
Velká škoda, když jsem ji nestihla minulé Vánoce, letos jsem se na ni těšila.

Nechci knihu hodnotit úplným odpadem, ale uděluji hvězdičku za krásnou obálku a za slibný začátek.

21.12.2022 2 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Tentokrát kouzelnice, iluzionistka. Kdo se již s nějakou ze sérií od Mayneho setkal, jistě jako já ocení originalitu nápadu přidat hlavnímu hrdinovi jiné odlišné povolání nebo koníčka, kterému Andrew rozumí, respektive, každé že svým postav dál kus sebe, trochu technický ale dokonalý Theo jako bio informatika profesor, který nám ukáže jak fungují ekosystémy přírody, Slown jako potápěčka, která nás zavede do světa vodních tvorů, zatím žraloků a aligátorů, a teď se objeví na scéně Jessica jako iluzionistka, kouzelnice, která nám přiblíží svět kouzel a triků, i toto téma je Maynemu dosti známé a blízké. Kdo četl sérii s Theem, s Jessicou se již stejně jako já setkal.
A to je možná i malinko kamen celého úrazu. Série s Jessicou je autorem psaná dříve než Theo nebo Slown, které u nás vyšly mnohem dříve. Stejně tak jako každý autor i Mayne se každou knihou zlepšuje a přivádí jí k dokonalosti. Kdežto s Jessicou se vracíme k začátkům autorovi tvorby, což sérii malinko škodí. Příběh sám o sobě i Jessica jsou pěkně zpracovaný, ale bohužel jsme již zvyklý na určitý standard od tohoto autora. Jednoduše řečeno, není to tak dobré, což je pochopitelné.
Pevně doufám, že další díly s Jessicou budou dále vycházet, neboť se velmi těším na společnou sérii právě Jessici a Thea. A velmi mě zajímá vývoj této postavy.
Bohužel jak výše zmiňují, tento díl nebyl zdaleka tak dobrý, jako jiné díly , které jsem hodnotila 4* a tak bohužel musím této udělit jen 3* , nebylo by to férové vůči 1. Dílu Slown, která už je o trochu jiný level jinde. I tak rozhodně i tuto knihu doporučím a těším se na další setkání s Jessicou, kdy se dozvím zase něco nového že světa kouzel a iluzí.
Velmi oceňuji přidanou hodnotou Mayneho knih, které nejsou jen oddechovou krimi, ale hlavně předáním Mayneho zkušeností z různých oborů.

21.12.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tentokrát jsem film viděla dříve než knihu. A vlastně díky tomu jsem po knize sáhla, zajímalo mě do jaké míry je film držen předlohou a jak je kniha napsaná, film mě totiž oslovil. Jen podle anotace bych se knize vyhla. Za mě skvělá, vtipná, humorná, s části smutná oddechovka o přátelství a krizi středního věku a vlastně i s pěkným poselstvím, nad kterým by se leckdo mohl zamyslet.
Seznámení s autorem, díky této knize si i nějakou další autorovu knihu přečtu.

19.12.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Téma odložených a starých případů mám velmi ráda, jak už knižní, nebo filmové podoby.
1. Setkání s autorkou, a první setkání s Tess.
Příběh se jevil super, i když zápletka byla velmi průhledná a rychle odhalená.
Co mi bohužel hodně vadilo je nesympatická, ubrečena lesbická hlavní hrdinka Tess a nesympatická Marie.
Možná si k nim někdy najdu cestu, ale teď to není a zatím si mě dámy nezískaly.

Ve výsledku spíše průměrné dílko. Žádný krvák, ale lehce plynoucí detektivka, ze začátku tedy spíše lesbická červená knihovna s prvky krimi. Kdyby teto dějové linky bylo méně, nezlobila bych se a knihu bych hodnotila výše. I když možná, nebylo i úplně dobré po této knize sáhnout po brilantní sérii Ročního období od Motteho, který téma starých a odložených propadů využívá také.

Nicméně po dalším díle brzo sáhnu. Staré a odložené případy jsou moje.

19.12.2022 3 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Lars si mě prostě získal na plné čáře. A jinak tomu není ani u tohoto dílu. Úroveň si stále druzí, humorné, skvělé, oddechové, baví, rozesměje, plné akce. Opět to byla jízda.

17.12.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Sníh a mráz za oknem, ideální kniha do tohoto počasí. Zimní oheň zahřeje.
Opět tu máme skupinku přátel, vesničku, tragickou příhodu, tajemství a plno zvratů.
Propracované postavy, skvělé napsaný příběh, který vrahne do děje, ze kterého Vás bude mrzit a oheň bude pálit. Písmenka, věty a kapitoly Vás pohltí, opklopí a uvězní, stejně tak jako oheň v Tančírně na Svatou Lucii. Brilantní zápletka, rozuzlení i zakončení. Motte mě opět dostal svým koncem. I když jisté části rozuzlení jsem odhadla správně. Těším se na jaro a na Jarní díl. Za mě jasných 5*

17.12.2022 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Tuhle oddechovou sérii plnou akce, Larse, skvělý humor, sarkasmus, prostě nejde nemilovat.
Opět skvělé jako předchozí díly, i když díl od dílu je lepší, drsnější a oprsklejší, hláška střídá hlášku, prostě TOP. Lars je moje krevní skupina a mrzí mě, že jsem se této sérii vyhýbala a nepustila se do ní dřív.

14.12.2022 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Další skvělá oddechka plná akce, humoru. Opět skvělá jízda. Série si zatím drží vysokou laťku a tento díl není výjimkou.

12.12.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Podzimní případ, tento příběh nás spolu s Annou zavede do pochmurného deštivého Skane, kde nás čeká jeden starý případ s velkým otazníkem a plno tajemství.
Motteho styl psaní, smysl pro detail, provázanost časových linek minulosti x přítomnosti a napadivost, čtivost, akčnost, rozuzlení, mě dostaly už v Konci léta.

Příběh mě velmi oslovil, ihned mě vtáhl do děje, konečné rozuzlení bylo parádní. Postavy propracované, sympatické.

Opět sever ukazuje, jak skvělé má spisovatele a jak brilantně umí psát.

Skvělé dílo a tuto sérii doporučuji.

11.12.2022 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Tahle "braková" detektivní série mě vážně velmi baví. Další skvělé odpočinkové humorné čtení. Opět mohu doporučit!! A opět plných 5*.
Larse jsem si zamilovala už od prvních minut minulého dílu.

10.12.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další, tedy 5. díl série za mnou a opět skvělý.
Tě tentokrát mi kniha přišla zbytečně dlouhá a natažená. Zápletka opět pěkně propracovaná, se zajímavým rozuzlením, opět některé části předvídatelné, některé překvapivé. Opět plné rozvláčné a vše opět do sebe skvělé západne. Opět skvělé odpočinkové čtení a dobrá krimi.

06.12.2022 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Další díl za mnou, Davida jsem si oblíbila už v od prvních stránek 1.dilu a stále má obliba trvá.
Celkově se mi tato série zatím velmi dobře čte.
4. Díl, trochu pomalejší rozjezd, zprvu byl začátek zápletky zajímavý, postupně mi úplně neseděla zápletka, a chvíli jsem si říkala , že si dám asi od dalších dílů menší pauzu, pak tu byl zvrat, který mě zaujal a pak přišel opět konec, který to rozsekal a já si řekla, že budu dál pokračovat, takže v součtu, opět skvělý díl. :)

03.12.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tento mi chvíli trvalo než jsem se plně ponožila do příběhu. Tento díl je psaný trochu jiným stylem, povrchnější, že začátku mi tento způsob plně nesedl, ale pak nastal zlom a opět to byla skvělá jízda plná zvratů, akčnosti, napětí, zajímavé zápletky a konec... No...
Skvělý další díl. Teď, Teď už není cesty zpět a tak hurá do dalšího dílu.

01.12.2022 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

2. díl a další případ Davida Rakera, tentokrát pohřešovaná dívka. A zase nás pátrání dovede někam dál.
Opět akční, opět svižné, čtivé, skvělé. Skvělý styl psaní, který pohltí.
Perfektní zápletka, která mě bavila ještě více než minulá. Konec překvapivý, pachatele jsem úplně neodhadla, i když jisté vodítka tam byly.

Zápletka - vynikající
David - skvělý sympaťák
Pachatel - super
Překvapivý konec - skvělé
Nemám, co bych vytkla, jasných 5* :)
Doporučuji a vrhám se do dalšího dílu.

Ještě doplním, že se zcela ztotozňuji s názorem Arwen, a proto knihy čteme, nejen, že v knihach vidíme dobro, zlo. Je to únik, únik od reality, relax, odpočinek, vyčištění hlavy a pokud porovnávate reálnost příběhu v knihách se smyšlenou tematikou, pak se knize vyhněte a sahněte například po nějaké jiné, například ze sekce biografie a memoáry.

30.11.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

1. Díl a hned taková jizda na začátek. Série začíná opravdu zajímavým případem, svižně, akčně, plné zvratů, ano některé pasáže jsou předvídatelné, některé překvapivé, některé pasáže akční a svižné, někdy nás Tom zase nechá trochu vydechnout až trochu unudit, ale pak nastává pořádná jízda až do konce a vše pěkně západne. Neřekla bych, že je díl nějak překombinovan, naopak všeho tak akorát.
David mě zaujal a baví mě. Reálnost knížek nikdy neřeším, takže mi David jako takový trochu superman nevadí.
Skvělý začátek série.
S autorem a jeho stylem psaní jsem se už seznámila v jeho Ztracených střípcích, které byly také velmi povedené, na tuto sérii jsem se těšila a zatím mě nezklamala.

28.11.2022 4 z 5