HaHy7 HaHy7 komentáře u knih

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Kniha, ktera začíná nahodným setkáním na konci valky. Je to setkaní ale opravdu nahodilé?... To povypráví příběh, který začíná pozvolna, postupně nabírá na dynamičnosti a s napětím do samotného závěru. Je zde poměrně dost vedlejších postav, což bylo tíživé pro rychlou orientaci. Proliná se zde několik dějových linek. Za mě je to kniha velmi čtivá, zaujala mě. A ač válka skončila, tak ne pro každého, pro mnohé utrpení přetrvává.

13.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha vypráví příběh velmi mladé ženy, která v životě dělala vše, aby přežila koncentrační tabor a hned v návaznosti gulag. Je to silný příběh o hrdinství, přátelství, odvaze, soucitu, empatii a síle žít, který vás vtáhne do děje a pustí až s posledními řádky, kdy si říkáte, zda je možné, aby toho člověk tolika ustál a nebyl těmi životními ranami úplně citově zmrzačen.

25.03.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Romantický a vtipný příběh plný sladkých dortíků. Začíná útěkem Sophie do New Yorku před zradou jejího přítele a přeroste v dobrodružství, nové sny a novou lásku. Má to děj a spád, je to oddechové čtení.

12.01.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Dojemná kniha, která se čte jedním dechem. Hlavní hrdinka je dáma na sklonku života, doživající v domově pro seniory se svými peripetiemi, co přináší staří. Kniha působí optimisticky, zaměřuje se na mezilidské vztahy a emoce. Stojí za přečtení.

29.12.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha se mi velmi líbila, ač už věkem nespadám do kategorie teenagerů. Hlavni hrdina Charlie líčí své životní zážitky formou psaní dopisů kamarádovi. Tato forma se mi líbí. Zaroveň si čtenář může o Charliem udělat svůj vlastní úsudek, jaký je. Na mě působil velmi osobitě. Je citlivý, vnímavý, přemýšlivý. Postupně objevuje život a vše, co život přináší.

03.11.2019 5 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Zajímavý čtivý příběh ze Sudet 1938-1945. Je svědectvím, že ne každý Němec byl špatný a každý Čech dobrý. Příběh ukazuje spletitost různých charakterů osob tam žijících, jak se s odstupem času k sobě chovali lidé, kteří si kdysi jako děti společně hrávaly, znali se. Je to příběh, který dojímá.

26.10.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Kniha bylo milé čtení. Byla jsem však ovlivněna prvním dílem, kde závěr nastinil budoucnost, proto když nastal zlom v příběhu, věděla jsem uz předem, jak to dopadne. Autor se v knize možná více zaměřil na emoce, prožívání jednotlivých postav, více se věnuje rodinnému prostředí hlavních hrdinů, které je diametralně odlišné. V příběhu jsem postrádala jednoznačné vysvětlení, co se Danielovi na začátku školy stalo, z čeho si nesl to trauma.

14.08.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Vedle homosexuality se kniha věnuje tématům šikany, dospívání, zmatenosti v prvních láskach a objevování sebe samého. Je zde i vykreslen postoj rodičů. Na jedné straně rodič, který s homosexualitou svého syna nemá žadný problém, na druhé straně rodič, který to nepřipouští. Kniha se mi hezky četla.

14.08.2019 4 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Neuvěřitelně čtivý příběh o Kristýně na zakladě pravdivých událostí, která si prošla peklem týrání, zneužívaní a mlácení v počátku otcem později partnerem. V životě ušla velký kus cesty, potkala se s lidmi, kteří ji ovlivnili, pomohli, aby to ve svém životě zvladla, dostala se tam, kde je a hlavně... začala si života uživat a radovat se z něj.

08.08.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Příběh, který prostupuje několika generacemi a odtajňuje kostlivce v jedné rodině. Psano srotumitelným jazykem. Čtivá kniha, kde je možno se setkat s různými charaktery lidí a velkou lidskostí, kterou ztělesňuje matka Irma.

05.08.2019 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Příběh o lásce a velkém nedorozumění, které se časem vysvětlí. Ovšem napachané škody se nedají vrátit, snad pochopit a přijmout. Nicméně příběh má šťastný konec. Je to velmi čtivá kniha.

26.07.2019 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Kniha, která mě hned po pár stránkách vtáhla do děje tak, že jsem byla nucena číst v kuse. Děj byl napínavý. Příběh - srdcovka, který nenechá city a vnímání jen tak. Je to hodně emotivni příběh, přistihla jsem se, že místy brečím nebo se směju. Mariku obdivuji, že se dokázala postavit životu čelem a zdolávat nejednu nástrahu.

22.07.2019 5 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Milé, oddechové čtení na dovolenou.

16.07.2019 3 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Čtivý příběh o různých ženách v různých dobách, který pohltí a nutí číst dál, naplněný láskou, napětím a emocemi, což vyvolává nějakou tu slzu.

12.07.2019 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Knížka po několika desítek stran mě pohltila. Líbila se mi. Byla psána hezkým poetickým jazykem, ktery umožňoval zapnout svoji fantazii a představovat si ten příběh po svém. Je to příběh o kočovných Rómech v dávné době, kdy se jim přisuzovalo, že jsou obdařeni divokou krásou, nadáním hudby a tance, umějící komunikovat se silami přírody a i vesmíru, umějící si užívat života plnými doušky a o jejich prvních pokusech usazovaní a počátku začleňování se do majority. Závěr knihy je doplněn o i historické udalosti ze života Rómů.

09.06.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi moc hezky četla. Smekám před hlavní hrdinkou, co všechno musela zvladnout, co prožila. Jakým výzvám se v mladém věku musela postavit. Hezký příběh o nelehkém životě, ale i tak to na mě dýchlo, že je Anně, co závidět.

23.05.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila a moc dobře četla. Než jsem se nadála, bylo 10 stran přečtených jako jedna. Příběh, který líčil životy jedné rodiny a lidí s nimi spjatých mě oslovil natolik, že jsem se po přečtení knihy začala zajímat o autorčinu další tvorbu.

20.04.2019 5 z 5