Gracinka Gracinka komentáře u knih

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Bylo to docela fajn, i když začátek byl takový bez napětí. Konec byl podstatně lepší. Bohužel mi bylo už od počátku jasné, kdo je kdo a od poloviny knížky jsem si byla jistá i vrahem.

09.02.2024 4 z 5

Kola osudu Kola osudu Wilbur Smith

Za mě velké zklamání. Příběh jen o tom, jak dostat do Egypta slony. Pořád dokola popisy plavby, napadení Hyksósy a zase znovu. Jinak tam nebyl žádný děj. Hlavní hrdina nebyl vůbec skvělý, jak je prezentováno. Spíš naopak a přežil tak dlouho jen díky štěstí.

06.02.2024 2 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

To mě bavilo moc. Miluju Luca i Avu. Je příjemné, když hlavní detektivové nejsou labilní alkoholici na prášcích.

03.02.2024 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

První díl se mi líbil víc. Tady na mě bylo moc záporných postav. Moc mocenských bojů v pozadí. Navíc se ztrácím v tom kdo, s kým a proti komu.
A štve mě ten otevřený konec.

03.02.2024 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

(SPOILER) Asi 120 stran jsem se nemohla začíst. Termíny jako buf, tleskač, čápnutí a nezleťáci jsou prostě šílené. Kdo tohle vymyslel?
Connor s Risou byli moc fajn, Lev mi neskutečně lezl na nervy a nespravil to ani na konci. Dějová linka s Cyfim byla vyloženě zbytečná a nezajímavá. Roland mě štval a jeho rozpojení jsem mu docela přála. A ten samotný proces byl prostě wau.
Moc se mi líbilo shledání všech částí admirálové syna.

29.01.2024 4 z 5

Nové království Nové království Wilbur Smith

Moc pěkný příběh. Po prvním díle se mi líbil asi nejvíc. I když dlouhých bojů tam bylo zbytečně moc.
Hui mě bavil. Je to frajer. I když jeho posedlost tím kamenem jsem úplně nepochopila.
Zato Taita působil pěkně nerudně. Jakmile to není z jeho pohledu, hned přestane být dokonalý a okouzlující.

26.01.2024 4 z 5

Hledá se chlap s velkým... Hledá se chlap s velkým... Mária Blšáková

Nebylo to špatné, ale chvílemi byl dost problém vyznat se v tom, kdo co říká.

23.01.2024 3 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Prvních 120 stran bylo zbytečně moc ezoterických, ale jinak mě příběh uchvátil.

20.01.2024 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Neurazí nenadchne.
Dvě sympatické hlavní hrdinky v davu hloupých slepiček. Děj se zvolna táhnul. Knížka mohla být poloviční a ani tak by čtenář o nic nepřišel.

14.01.2024 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

V ději byli zbytečně moc postav a spousta věcí se opakovala pořád dokola a nakonec to nebylo pořádně dovysvětlené.
Patricia umí poutavě psát a udržovat napětí, ale postava Lottie je mi tak protivná, že další knížku s ní už nedám.

01.01.2024 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Snaha o kopírování původního příběhu. Tentokrát se to ale moc nepovedlo. A ke všemu byla Rachel neskutečně protivná postava.

30.12.2023 3 z 5

Jako blesk Jako blesk Lauren St John

Nejslabší díl série. Casey mě neskutečně štvala.

29.12.2023 4 z 5

S větrem o závod S větrem o závod Lauren St John

Skvělá knížka. O napětí nebyla nouze.

29.12.2023 5 z 5

Kůň za dolar Kůň za dolar Lauren St John

Když pominu to, že v reálu by se nikdy nestalo, aby se začátečník s nezkušeným koněm během dvou let dostal na úroveň 4 hvězd a ještě vyhrál, tak se mi příběh líbil.

27.12.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Čekala jsem víc. Děj se táhnul, druhá polovina knihy byla lepší. Nejvíc se mi tedy líbila poslední kapitola. Postavy až na Vanju nezajímavé a Sebastian byl vyloženě příšerný. Arogantní, líný, nafoukaný, vypočítavý. To má být hlavní kladný hrdina? Ani omylem.

25.12.2023 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Moje třetí kniha od autorky a zřejmě poslední. Píše čtivě, to se musí nechat, ale příběhy vůbec nejdou do hloubky. Postavy nejsou propracované, příběh se stále točí dokola.

09.12.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Krásný, silný příběh.
I když mohl být trošku kratší. Děj se celkem opakoval.

07.12.2023 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Ani nevim, co napsat. Anotace byla lákavá, ale knížka mě zklamala. Všechny postavy byly příšerně nesympatické. Až na Guse a Steph. Děj byl nudný. Pořád pojedu domů, nepojedu domů, pojedu domů, nepojedu domů. Posledních 100 stran už teda bylo lepší. Jak je to ve skutečnosti s Alex, zjistí čtenář už v polovině knihy. Pak už jen čeká, kdo je vrah

05.12.2023 2 z 5

Velký závod Velký závod James Patterson

Prvních sto stran ne bavilo, pak to byla nuda. Vše stále dokola. Holka, která byla vždy průměrná a míň, vyhraje zlatou na olympiádě? To těžko. Autor s koňmi zřejmě moc zkušeností nemá. Český jezdecký překlad pro radši nekomentuji.

29.11.2023 2 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Skvělý příběh. Rose mi od začátku neseděla, takže pro mě nebylo rozuzlení žádným překvapením.

21.11.2023 5 z 5