Kůň za dolar

Casey Blueové je patnáct let a jejím největším snem je vyhrát třídenní soutěž v Badmintonu – nejtěžší a nejnáročnější koňský závod všech dob. Jenže bydlí v ošuntělém domě v londýnském East-Endu, jejího otce právě pustili z vězení a o koně se stará v jezdecké škole Hope Lane, kam chodí hlavně nadšenci a milovníci koní, ale trénovat na závody by tu snad nikoho ani nenapadlo. A tak se Casey pomalu smiřuje s tím, že její sen zůstane jen snem. Jenže náhoda ji přivede do cesty Storma a nemožné se zdá na dosah ruky. Podaří se jim ale překonat všechny překážky a nezapomenou přitom, co je na světě nejdůležitější? Přečtěte si příběh o velké koňské lásce a o tom, jak je důležité nepřestat snít!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180843/kun-za-dolar-180843.jpg 4.685

Kůň za dolar 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

The One Dollar Horse, 2012

Kniha Kůň za dolar

Klarka201
10.01.2019

Tato kniha vypráví o dívce jménem Casey. Casey je patnáct let a její sen je vyhrát nejtežší závod na koni. Problém je, že nemá dost peněz natož vlastního koně. Jenže potom se jí do cesty připlete Storm. Storm není ani hezký, ale ani vycvičený.
Překvapilo mě jak dostala odvahu a Storma zachránila. I když věděla že nemá šanci ho uživit.
Nejvíc mě zaujala chvíle kdy Casey chtěla celý závod vzdát, ale Storm jí oplatil laskavost a závod s ní z posledních sil doběhl.
Tuto knihu doporučuji, protože je velmi zajímavá a vypráví nejen o sportu a závodech, ale také o velké koňské lásce.

Zarga
17.09.2018

Příběh se odehrává v Jezdecké škole Hope Lane. Hlavní postavou je Casey Blueová. Příběh je o patnáctileté Casey, která ráda jezdí na koních. Z jatek si za dolar koupí koně kterého pojmenuje Storm. sním se pokouší vyhrát Badminton Horse Trials což jsou slavné závody. Casey pilně cvičí, ale v cestě jí stojí spoustu překážek. Dostane se na tyto závody? Zvládne vyhrát Badminton Horse Trials?

Kate_Hall
28.12.2017

Knížka byla oddechová s velmi dobrým nápadem. Líbilo se mi, že v tom byla i špetka o lidském chování, se kterým se můžeme setkat v realitě. Děj je uzavřený, takže mě překvapilo, že existují i další díly.

Magdalena5
29.05.2017

S koňskou trilogií jsem začala před dvěma lety - vždy záležitost několika nočních hodin, moc se mi líbila. Schéma stejné, ale vždy dokáže zaujmout. Na další díly jsem si vždy musela počkat po návratu knih od čtenářů. Proto jsem jednotlivé díly četla na přeskáčku, ale vůbec to nevadilo, ráda jsem se začetla.

Milovnicekoní
06.05.2017

Přečetla jsem celou trilogii a moc se mi líbila! Kniha je čtivá a také ji doporučuji všem koňákům!

Kiwi24
20.04.2017

Neskonale dojemné. To jsou dvě slova, která mě po roku od toho, co jsem tuto knihu četla. napadnou jako první.

AnetteDeer
07.09.2016

Táto kniha mně hodně zaujala takže jsem si ji v jednom knihkupectví koupila, a kniha mně vážně moc překvapila určitě doporučuji ! :)

Dikyld
13.08.2016

Čekala jsem od této knihy všechno, ale opravdu jsem nečekala, že mě až tak mile překvapí! Už od první stránky jsem četla se zatajeným dechem, jak to bude dál a když jsem to dočetla, musela jsem to číst znovu. Opravdu vřele doporučuji, protože je to snad nejúžasnější trilogie a kniha, co jsem kdy četla.