Gracinka Gracinka komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Nejlepší české krimi, co jsem kdy četla. Jednoduchý příběh promyšlený do detailů, sympatické postavy, utíkající děj. Čtenář, který už pár detektivek přečetl sice vraha dokáže odhalit v polovině knihy, daleko dříve, než samotní vyšetřovatelé, ale i tak bylo zajímavé sledovat, jak se snaží najít správnou osobu a nešlápnout vedle.

16.04.2024 5 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Tohle byla prostě síla. Něco, co by člověk nikdy nechtěl zažít. Adama jsem na jednu stranu chápala, na druhou se choval jako arogantní hovado. Už od začátku příběhu. Jsem ráda, že na konci prozřel. Až na Adama mi všechny postavy přirostly k srdci. Hlavně Riley a Izzy.

11.04.2024 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak už se mi příběh docela líbil. I když tam bylo zbytečně moc postav. Každý pěkně se jménem i příjmením, mnohdy se zkratkou jména. Jednou oslovovaný tak, po druhé jinak. Byl v tom neskutečný bordel. Polovina jmenovaných byla v příběhu úplně zbytečná, včetně 'případu' mrtvé prostitutky. Vrah byl překvapivý, vypadalo to na úplně někoho jiného.

07.04.2024 3 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Nebylo to špatné. I když mi vadilo, jak byl padouch podstatě omlouvaný, protože to sám neměl lehké.

05.04.2024 3 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Čekala jsem napínavý nepředstavitelný příběh, jak bylo slibováno. A prd. Dej poměrně zdlouhavý, nudný, nepřekvapivý. Hlavní postavy až Renza naprosto strašné. Arogantní sobecký Niall, nevýrazná slabá Beth a namyšlená Amber. Četba téhle knihy byla ztráta času. Zítra už ani nebudu vědět, o čem to bylo.

01.04.2024 1 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nebýt návratů do minulosti, příběh mě nezaujal. I když dopisy na konci příběh poněkud vylepšily. Quin teď mě neskutečně štvala a to píšu jako někdo, kdo to s početím taky neměl úplně snadné. Zato Graham byl boží. Chlap snů.

31.03.2024 2 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Vrah se dá sice odhalit snadno hned na začátku knížky, ale příběh je tak poutavý, že čtenář prostě musí číst dál.

29.03.2024 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tohle byla prostě paráda.

27.03.2024 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

To byla obrovská nuda.
Děj téměř žádný, pořád dokola se opakuje to samé, spousta postav, které nejsou pořádně propracované.
Přidávám jednu hvězdičku za to, že vrah se dal odhalit až ke konci.

23.03.2024 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Příběh fajn, i když vraha čtenář odhalí už na začátku.
Mrzelo mě, že Ava s Lucem moc nespolupracovali.
Linka s vyšetřováním smrti Bigbeyho mě vůbec nebavila. Vůbec v knížce nemusela být.

16.03.2024 4 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Příjemná čtivá kniha. I když jako detektivku bych ji neoznačila. Čekala jsem vyšetřování vraždy a napětí a to se objevilo jen na pár stránkách knihy. Jinak to byl velmi klidný příběh bez zvratů.

10.03.2024 4 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Konečně kniha se sympatickými hlavními hrdiny.
Moc pěkně se to četlo. Líbilo se mi, jak bylo vše propojené.

08.03.2024 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napětí by se dalo krájet, hádanky se nedaly pochopit ani po vysvětlení. Konec byl zbytečně moc komplikovaný.
Maru jsem nepochopila. Proč začala napodobovat někoho, kdo zabil její rodinu? Vždyť to nedává smysl. A jak je možné, že vždy měla náskok sotva pár minut a pokaždé unikla?
Vadil mi přístup policie. Takhle odsoudit Sagu?
Každopádně opět další díl, kde se řeší Jurek. Vždyť příběh mohl stát sám o sobě i bez něj.

05.03.2024 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Z počátku jsem byla nadšená, i když bylo v příběhu až moc podivných náhod. Můj pocit byl správný, že je všechno úplně jinak. Od chvíle, co to prasklo, už mě příběh tolik nebavil a dopis Fiony na konci mi přišel úplně mimo.

02.03.2024 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Moc pěkné napsaný příběh. I když to, že to doopravdy bylo jinak, čtenáři dojde už na začátku knížky. I když na konci bylo malé překvapení. Strhávám hvězdičku za pořád dokola omílanou krizi v Mexiku.

24.02.2024 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Jako thriller bych příběh neoznačila, ale bylo to fajn. Mě se to moc líbilo. Hlavní hrdince jsem fandila i přes to, že nebyla čistá jak lilie.

15.02.2024 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Bylo to docela fajn, i když začátek byl takový bez napětí. Konec byl podstatně lepší. Bohužel mi bylo už od počátku jasné, kdo je kdo a od poloviny knížky jsem si byla jistá i vrahem.

09.02.2024 4 z 5

Kola osudu Kola osudu Wilbur Smith

Za mě velké zklamání. Příběh jen o tom, jak dostat do Egypta slony. Pořád dokola popisy plavby, napadení Hyksósy a zase znovu. Jinak tam nebyl žádný děj. Hlavní hrdina nebyl vůbec skvělý, jak je prezentováno. Spíš naopak a přežil tak dlouho jen díky štěstí.

06.02.2024 2 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

To mě bavilo moc. Miluju Luca i Avu. Je příjemné, když hlavní detektivové nejsou labilní alkoholici na prášcích.

03.02.2024 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

První díl se mi líbil víc. Tady na mě bylo moc záporných postav. Moc mocenských bojů v pozadí. Navíc se ztrácím v tom kdo, s kým a proti komu.
A štve mě ten otevřený konec.

03.02.2024 4 z 5