Gracinka Gracinka komentáře u knih

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Byla to moje první knížka z téhle série. Nelegální obchod s prostitucí a orgány, únos a vraždy. Na mě toho bylo trošku moc. Zbytečná snaha o wau efekt.
Lottie mě brutálně rozčilovala. Dělá si co chce, všechno odkládá, nikoho neposlouchá, telefony nezvedá. Šílená hlavní hrdinka.

16.11.2023 3 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Knížka se dobře četla, i když hlavní hrdinka byla dost nesympatická. Děj originální, i když vraha jsem odhalila už na začátku. Jen jsem čekala, jestli se můj tip potvrdí.

13.11.2023 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

(SPOILER) Úplně nevím, co napsat. Že začátku jsem myslela, že knížku odložím. Byla to nuda. Pořád dokola.
Vivien mi byla protivná už od první stránky. Povrchní, nafoukaná, bezohledná potvora. Dost mě překvapilo, že London neopustila. Čekala bych to od ní. Uteče za novým chlapem a za starým životem zavře dveře.
Russ působil dost ufňukaně. Musel začít zvládat to, co běžná dělají všichni rodiče.

London, Emily, Marge a Liv byly všechny úžasné. I když zápletka s Marge byla předvídatelná už od poloviny knihy. Její konec byl dojemný. Fakt jsem si ji oblíbila.
Díky tomu, že konec příběhu byl o dost lepší než jeho začátek (až teda na epilog-ten mě dost zklamal), dala jsem 3 hvězdy.

05.11.2023 3 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Začala jsem číst a dost mě naštvaly hrubky v textu a chyby v překladu. Od kdy byla Lostris blondýna?
A ač jsem měla Taitu ráda, v tomhle díle byl samolibý všeuměl, všude byl, od všeho má klíče.
Jinak za mě celý příběh takový slabý. Děj byl jen o cestě s bitvami s Hyksósy. Milostná linka to trošku vylepšila. Zaras byl velký sympaťák.

28.10.2023 3 z 5

Hlavní hrdinové takoví, že si je musí každý oblíbit. I když občas byli dokonalí zbytečně moc.
Konec příběhu byl trošku neuvěřitelný. Po skoro 20 letech se vrací místo královny Lostris faraon, o kterém nikdo nikdy neslyšel. A lidé ho s jásotem vítají. Kdyby měl stále svoje staré jméno, bylo by to uvěřitelnější.
Příběh prima, ale obešla bych se bez zdlouhavé cesty přes vodopády. To byla nuda a pořád dokola.
Zato bych víc rozvedla vztah mezi Lostris a Tanem. Narození jejich princezen bylo odbyto na polovině stránky. Na rozdíl od naprosto nechutného lovu slonů (pak ještě jiných lovů). V tom se autor naprosto vyžíval. Uvádí, jak jsou Egypťané civilizovaní a přitom se chovali ke zvířatům jako barbaři. To by nestačilo je normálně zabít, když potřebuji obživu? Za tyhle lovné scény strhávám hvězdičku.

27.10.2023 4 z 5

Tom rozhodně umí poutavě psát. Akorát jsem čekala víc zážitků z natáčení Harryho Pottera.
Co mě hodně zklamalo, tak to, že jsou v knize hrubky. To je ostuda. Shoda přísudku s podmětem patří mezi základy...

14.10.2023 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tohle byla naprostá bomba.

09.10.2023 5 z 5

Syn Syn Lois Lowry

Příběh Claire byl silný. Vlastně mě bavil nejvíc z celé tetralogie. I když konec mi přišel opět dost odbytý. Největší zlo stačí zničit jen pár slovy o tom, jak se mají všichni fajn? Čeká jsem větší zážitek.

06.10.2023 5 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

Po přečtení prologu jsem vůbec neměla chuť číst dál. Ten byl příšerný.
Zbytek knížky byl prima, i když Chloe mi mi c sympatická nebyla a Taylor mě vyloženě štval. Jediný sympatický mi byl Cooper.

04.10.2023 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Kdyby to šlo, dám deset hvězdiček. Originální příběh. Napětí smíchané s romantikou? Bomba.

01.10.2023 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Moc krásně se to četlo, mělo to spád, i když mi děje přišlo celkem málo. Zvlášť konec byl dost uspěchaný a Mattyho oběť mi úplně zkazila příběh.
A hodně mi vadilo to, že někdo má jméno a pak dostane obyčejné obecně označení jako 'pravé' jméno.

30.09.2023 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Bridget miluju, ale tahle po několikáté nastavovaná kaše stála za prd. Jako film bych si to představit dokázala, ale knížka byla dost o ničem. Do čtení jsem se musela téměř nutit. Líbila se mi čtvrtá část.

27.09.2023 2 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tohle je snad poprvé, kdy se mi film líbí víc než knížka. V té mi příběh přišel dost plochý a bez emocí.

02.09.2023 2 z 5

Z rozkazu vládce Z rozkazu vládce Brad Geagley

Ještě nezáživněhší než první díl. Kdyby člověk přečetl jen začátek a konec, o nic v ději nepřijde. Pořád se vše motalo kolem bojů mezi dvěma klany. Happy end knížku malinko zachránil.

21.08.2023 2 z 5

Rok hyeny Rok hyeny Brad Geagley

Trošku jsem se nudila. Čekala jsem více napětí a rychlejší spád.

17.08.2023 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mám z knížky rozporuplné pocity. Aleš působil jako sympaťák, na druhou stranu jako totální zoufalec, co se šíleně zamiluje do každé, která jde zrovna kolem. Pořád jsem čekala, kdy přijde ta láska, ale bylo to spíš 15 let starostí.
Postava labilní Jeleny, byla naprosto příšerná. Dobře, že zmizela ze scény hned ze začátku.

12.08.2023 2 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

(SPOILER) Většina postav byla až na Annu, která netušila, co se sebou a Danu, která se chovala jak zapšklá stará panna, moc sympatická.
Akorát konec byl dost přitažený za vlasy.
Četlo se to super, ale nějak jsem nepochopila motiv a důvod toho všeho. Jako zabil jsem bráchu, otec mě strčil do děcáku, tak ho zkusím nahradit a jen tak sejmu několik lidí?
Jestli chtěl bráchy život, proč zabíjel Markétu, Tondu a proč unesl Janu? Nedávalo to smysl.

06.08.2023 4 z 5

Hatšepsut - vládkyně Egypta Hatšepsut - vládkyně Egypta Patricia L. O'Neill

Nejslabší díl série. Zbytečně zdlouhavé popisy války s nechutnými detaily. Strašně mě vytáčela Nefrure.

Trůn slunečního boha Trůn slunečního boha Patricia L. O'Neill

Nejlepší díl z celé trilogie. I když je tam na mě zbytečně moc těch božských věcí. Senenmut je boží. Nejlepší postava celého příběhu. Sexy, chytrý, logicky uvažující.

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Mám moc ráda tento příběh. Vtáhne do děje tak, že má čtenář pocit, jako by vše zažíval na vlastní kůži.