Gracinka Gracinka komentáře u knih

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Super. Knížka mě uchvátila, přečetla jsem ji během jednoho dne. Helen prostě umí psát.

05.03.2023 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Nevím, co si o knížce myslet. Čekala jsem něco víc. Tohle se táhlo, nic zajímavého se nedělo. Psychicky nevyrovnaná hlavní hrdinka mě vyloženě otravovala. Proč má většina autorů pocit, že psychicky nemocná postava nebo postava na drogách či alkoholu čtenáře zaujme? Už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy četla něco jiného.
Rozuzlení bylo fajn, i když jsem si už od začátku říkala, že všechno nebude, jak se zdá.
Akorát nechápu, proč v kapitolách o dětství byla holčička dvakrát oslovena jako Sami. To má být chyba překladu nebo je to schválně, aby to zmátlo čtenáře?

19.02.2023 2 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Krásný příběh. I když byla Hope že začátku městská slečinka, brzy se z toho vymanila.
Líbily se mi vztahy mezi lidmi.

13.02.2023 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Úplně nevím, co o knížce napsat. Mám zvláštní pocity.
1. Zpočátku se celkem táhne.
2. Některé postavy mi přijdou pro děj zbytečné.
3. Člověk hned ví, kdo je Beth.
4. Netuším, proc byla knížka psaná od večera do rána. Až na tajemství Bex se žádné závratné překvapení nekonalo. Kdyby byldej posloupně, četlo by se to stejně, akorát by to byla menší otrava.

11.02.2023 3 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Dost jsem se přemlouvala číst pořád dál a po přečtení příběhu si říkám, že jsem ho měla rovnou odložit.
Jedna z nejnudnějších knih, co jsem kdy četla. Nuda, nuda, nuda a k tomu neskutečně nesympatická hlavní hrdinka.

03.02.2023 1 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělý příběh.

24.01.2023 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická. To je takový problém napsat knížku, kde vyšetřovatel nebude psychicky nevyrovnaný jedinec?
Jinak byl příběh celkem fajn, i když čtenář asi od půlky tuší, kde je pravda.
Každopádně mě dost zklamalo, že nechali padoucha uprchnout. Navíc s dětmi. To přece nemůže být tak snadné.

22.01.2023 4 z 5

Příběh mě docela bavil. I když mě strašně vytáčelo oslovení ženuško. A poslední dvě kapitoly už byly nudné a navíc.

15.01.2023 4 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Čtivě napsané. Ale příběh mohl trošku lépe ubíhat. Jack a Matthew jsou sympatičtí. Linku s Janem jsem nepochopila. Byla úplně zbytečná. Stalkera jsem tušila už od začátku, což je škoda.

13.01.2023 4 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Kniha mě moc nenadchla. Téměř nic se nedělo. Pořád se omílalo pár situací dokola.
Andras se Sonjou působili sympaticky, ale Tess byla neskutečně protivná rozmazlená princezna z města. Mezi ní a Andreasem nebyla žádná chemie.

16.12.2022 3 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Rozhodně lepší, než vánoce v Paříži. I když tam mohlo být méně děje z azylového domu. Tyhle části byly dost nudné.

11.12.2022 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Knížka příjemná, dej taky, ale moc se toho nedělo. Stačilo by o 200 stran méně a pořád by byl příběh kompletní.
A co mě strašně rozčilovalo bylo to, že hlavní hrdinka celé dny chodila ve sněhu a mrazu v converskach a vůbec jí nebyla zima.

18.11.2022 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Druhá kniha od téhle autorky a opět má hlavní postava psychickou poruchu. Druhá pořád mění svoje teorie...
Postavy jak přes kopírák, jen děj malinko jiný.
Upřímně nevím, zda se pouštět do další knihy autorky.

06.11.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha mě nenadchla. Prvních 200 stran se pořád dokola omílá, že hlavní hrdinka je duševně nevyrovnaná a na prášcích. Měla jsem chuť přestat číst, ale nenecháváme knížky nedočtené. Posledních 60 stran bylo fajn, podstatně zlepšily můj dojem z knihy.

29.10.2022 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Po jedničce asi nejlepší díl. Smála jsem se jak blázen. Historické povídky bych teda vynechala. Ty byly dost nudné.

25.10.2022 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Jako thriller bych tenhle příběh nenazývala, ale bylo to čtivě napsáno, děj pěkně ubíhal, Tess s Benem mi byli moc sympatičtí. V půlce knížky jsem sice rozlouskla, kde je pravda, ale s chutí jsem četla až do konce.

21.10.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Od knížky jsem čekala víc. Starší Kelly mi byla už od začátku nesympatická. Je nevyrovnaná, vlezlá, odmítá přijmout pomoc. 2. Část knížky už byla lepší. Děj začal mít konečně spád. Konec knížky mě taky neoslovil.

20.10.2022 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Knížka mě bavila od začátku do konce. Evy dějová linka bla dost zajímavá. A co se týče Claire, líbilo se mi, že pomoc přišla od úplně nečekané osoby.

11.10.2022 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Kniha napsaná čtivě, ale děj absolutně nudný. Téměř nic se nedělo. Dej by šel shrnout ve dvaceti stránkách.

03.10.2022 2 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Tohle byla taková nuda. Dvakrát jsem knihu malém odložila nedočtenou.Nedělo se téměř nic, příběhu chyběl dej, pořádná zápletka i vyvrcholení. Návraty do minulosti byly skutečně zdlouhavé a otravné.
Sabine i Thom byli sympatičtí, ale ostatní postavy mi akorát lezly na nervy.

20.09.2022 1 z 5