Gracinka Gracinka komentáře u knih

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

V téhle knížce mi něco chybělo, i když nedokážu říct co.

19.06.2022 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Čekala jsem něco víc wau. Podle anotace se to tvářilo jinak. A ne jako příběh ze součastnosti se vzpomínkami na minulost.
Vyvrcholení bylo docela překvapivé. Zvedlo můj dojem z knížky.

12.06.2022 3 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Nejméně podařená kniha série. Už to bylo moc. V příběhu byly mezery a ta fenka se převtělovala nějak moc často. Nesedělo to do časové osy. A ten konec? To už bylo hodně přitažené za vlasy.

10.06.2022 2 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Nejslabší kniha od autora. Theo se chová jako cvok, vyšiluje a zahodí všechno, co měl. Zápletka dobrá, ale nezajímavě vyřešena. Je to takové vlažné.

07.06.2022 2 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Podle anotace měl být příběh o Kate. Přitom tam její cesta skoro nebyla. Lépe řečeno, neměla téměř žádný děj. Kromě toho, že potkala Alexe a na konci mu prozradila, co se jí stalo.
Gisela mi byla docela sympatická a dost chápu ten šok, co v ní vyvolala synova přítelkyně.
Příběh Sally mě zaujal nejvíc, i když netuším, co vlastně viděla na Chrisovi. To byl jen obyčejný arogantní a nafoukaný blbec.
Asi jsem od knížky čekala trochu něco jiného.

19.05.2022 3 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Knížka byla příjemně napsaná, děj ale značně kulhal. V podstatě se nic moc nedělo, pořád se to točilo jen kolem myšlenkových pochodů Naomi, která mi byla dost nesympatická.

20.04.2022 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Z počátku se děj dost táhl. Nějak jsem se nemohla začíst. Pokračování bylo poutavější.
Saga je odvážná. Měla jsem radost, jak dopadl ten nesympatický mladý doktor.

10.11.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tahle knížka se mi nelíbila tolik jako předchozí díly. Vraha jsem odhalila už na začátku, akorát jeho pohnutky jsem se dozvěděla až na konci. Nejvíc se mi líbila linie s tlustým chlapcem. A konec mě dost zklamal. Kevin byl super. Bez něj to nebude ono.

12.09.2021 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Začátek knížky a politický konec mě moc nebavil, ale jinak byl děj prima.

05.08.2021 4 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Nápad fajn, ale bylo tam strašně moc postav, chvíli jsem si nebyla jistá, co je skutečnost a co sen. Konec byl takový nedotažený.

29.06.2021 3 z 5

Dneska bude všechno jinak Dneska bude všechno jinak Maria Semple

Třetí kniha, kterou jsem nedokázala dočíst do konce. Vzdala jsem to po 100 stranách. To nebyl příběh, ale náhodný shluk myšlenek. Nechápu, proč se to prodává jako humoristický román, vtipného tam nebylo vůbec nic.

16.06.2021 odpad!

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Velmi čtivá knížka.
Vadilo mi akorát, že hlavní hrdinka byla alkoholička.

16.06.2021 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nuda, nuda, nuda.
Hlavní hrdinové nesympatičtí, dej téměř žádný.

31.05.2021 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Když pominu tolik zmiňovaný překlad a pravopis, děj za mě totální nuda. Oproti klasickému Stmívání jsem se nedozvěděla téměř nic nového. Nechápu, jak to nic, dokázala autorka roztahat na 700 stran?
Čekala jsem víc.

16.03.2021 1 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha měla strhující děj od začátku do konce.

10.03.2021 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Občas se děj trošku táhnul, ale konec byl strhující.

19.01.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Příjemné čtení, vyvrcholení přišlo trochu moc brzy.

03.01.2021 4 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Pěkná knížka, konec mi přišel trochu uspěchaný.

21.12.2020 4 z 5

Nevlastní dítě Nevlastní dítě Nicole Trope

Příběh se mi moc líbil, i když postava Ruth a pořád dokola omílané její rovnání komínků, mi strašně vadilo. Proto strhávám jednu hvězdičku.

16.06.2024 4 z 5

Ženy, koně, intriky Ženy, koně, intriky Eliza Jane Brazier

Nebylo to špatné. I když intrik tam moc nebylo. Spíš si zbohatlické paničky chtěly plnit své sny skrze svoje dcery. Kromě Piper a Douglase nebyl v příběhu nikdo sympatický. A úplně nejhůř z toho vyšel Kieran. Proč ho všichni tak uctívali, je mi záhadou. Arogantní pitomec, za kterého udělají práci všichni ostatní. Jeho geniální plány ani nekomentuji.
Každopádně když odhlédnu od příběhu, tak překladatel a editor, kteří knihu takhle pustili do tisku, by se měli jít někam stydět. Používat slovo uzda ve spojitostí s parkurem, je úplně mimo. Na parkuru se uzda nikdy nepoužívá.
Pro lidi od koní v knize vlastně nesedělo dost věcí. Intriky v jezdectví jsou, ale úplně jiného druhu, než tady. Kupovat koně do vrcholového sportu bez toho, aniž by si ho jezdec vyzkoušel, je nemyslitelné. Stejně tak nesmyslná byla proměna rozmazlené Mabel. Několik týdnů chodí v kroku na lonži a najednou díky skvělému koni vyhraje Grand Prix? Takový kůň by ji možná přenesl přes Z, možná i ZL, ale rozhodně ne před velkou cenu.

09.06.2024 3 z 5