goldiex goldiex komentáře u knih

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Chvílemi jsem měla pocit, že je to všechno jen sen, z něhož se na konci vypravěč probudí. Celý příběh i některé postavy působily totiž tak neuvěřitelně a nereálně, že jsem občas jen užasle kroutila hlavou. Otevřený závěr mě každopádně nutí sáhnout po dalším díle.

31.08.2015 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Co na tom, že veškerý "humbuk" kolem knížky - včetně dokumentů na youtube a webových stránek - je uměle vytvořený? I kdybyste to nevěděli, už po pár stránkách vás napadne, že příběh je psaný příliš současným stylem, takže něco nehraje...
Ale to přece nevadí.
Zkuste ke knížce přistupovat bez předsudků a přehnaných očekávání. Možná budete i tak příjemně překvapeni. Já nad knihou strávila pár hodin, které rozhodně nepovažuji za ztracený čas, a dávám pětihvězdičkový palec nahoru.

Obálka i celá propagace kolem se taky povedla. Ale i o tom to dnes je.

P.S.
Tenhle Tizianův obraz miluju od dětství, takže mi autor - ať už je to Rainer, nebo klidně Křižka - vážně kápl do noty. Budu se konečně muset vydat někdy do Kroměříže :-)

16.08.2015 5 z 5

Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? Robin Gardiner

Výborná kniha plná jasných důkazů podložených fotografiemi. Po jejím přečtení asi jen málokdo zapochybuje, že se vše odehrálo úplně jinak, než jak je oficiálně prezentováno.

15.08.2015 5 z 5

Černé ticho Černé ticho Pekka Hiltunen

Po průměrném Finském poutu, které bych ani nenazvala thrillerem, je toto pokračování určitě mnohem lepší a napínavější. Také o tajemné Mari se dozvídáme něco víc. Propracovanější postavy i příběh, než tomu bylo v prvním díle.

15.08.2015 4 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Z této knihy jsem nebyla až tak nadšená. Je to takové typicky ženské čtení - romantika, duchové... Příliš mnoho postav, v nichž se člověk ztrácí, takže musí neustále listovat na poslední stránky s rodovými liniemi. Průměrná kniha, k níž se už určitě nevrátím.

05.08.2015 3 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Skvělá, napínavá, originálně zpracovaná a rozhodně velmi působivá kniha, o které musím přemýšlet i několik dní po přečtení, kdy už jsem pohlcena jinou knihou. Zdánlivě nesouvisející události, odehrávající se na čtyřech kontinentech, se postupně protínají, mávnutí motýlích křídel, které stojí na počátku všeho, někomu život zachraňuje a jinému ho zase bere. Teorie chaosu způsobuje mírný chaos v mých mozkových závitech a nastoluje otázku: Je opravdu vše, co se děje, jen náhoda?

11.07.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Pro mě - coby velkou fanynku Nesbeho - velké zklamání. Kdyby to nenapsal Jo, po pár stránkách bych knihu odložila. Takhle jsem to zkousla do poslední stránky, což zase nebyla taková zátěž při necelých 150 stranách, přesto jsem se musela do čtení nutit. Příběh i děj je zcela o ničem. Kdyby tohle byla moje první kniha autora, asi bych se nikdy nekochala jeho "HH skvosty", což by byla pochopitelně škoda. Připomíná mi to - opět marnou - snahu Rowlingové dosáhnout věhlasu Harryho Pottera psaním nezáživných detektivek. Ševče, drž se svého kopyta!

03.07.2015 2 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Styl psaní autorky se mi sice docela líbí, ale je pro mě také jediným pozitivem této knihy. Tajná kniha je dílo skandální, kontroverzní, absurdní...a hlavně nudné. Ať už k němu člověk přistupuje s tím, že vše je pravda, nebo že je naopak všechno vymyšlené (k této verzi se přikláním já, spisovatelce nevěřím ani slovo), po pár desítkách stránek nejspíš zjistí, že ho vlastně vůbec nezajímá, co bude dál, kdy vypravěčku zase pozve Největší Čech na kafe a kdy spolu znovu zažijí Tramtará...

27.06.2015 1 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Moc mě mrzí, že budu jediná, kdo tuto knihu nehodnotí kladně. Dala jsem jí šanci až do strany 135, ale vůbec mě nechytla. Příběh, který se v ní odehrává, pro mě nebyl ani trochu zajímavý nebo napínavý. Synovi, který ji četl nedávno ve skoro čtrnácti letech, se knížka moc líbila, ale já jsem na ni asi už nejspíš stará. Nebo je to možná tím, že ji srovnávám s knihami, které jsem četla v poslední době a které nasadily laťku dost vysoko, a pak tento příběh vyznívá lehce do ztracena...

21.06.2015 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kinga už jsem nečetla asi dvacet let a k téhle knize jsem se dostala spíš náhodou. Pustila jsem se do ní hlavně proto, že mě lákala kombinace témat JFK a cestování v čase. Každopádně takhle knížka je jedním slovem SKVĚLÁ! Nepoznávám v ní rukopis Kinga - tak, jak jsem ho kdysi četla, ale nenudila jsem se ani chvíli, a kdyby měla dalších sedm set stran, jen bych to uvítala. Pro mě to nebylo zdlouhavé ani bezdějové, vše souviselo se vším a vše se krásně prolínalo a nutilo mě to číst dlouho do noci. Zařazuji ji mezi své TOP knihy a rozhodně se brzy zase podívám na zoubek dalšímu Kingovi :-)

21.06.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný příběh, úsměvný i dojemný. Víc takových knih!

07.06.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Působivá psychologie stalkera a vraha. Dokonalá posedlost. Výborně napsáno.

01.06.2015 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Poddaní, šlechta, církev. Láska, přátelství, sex, nenávist, zrada, intriky. Vraždy, násilí, mučení, válečná tažení. Primitivní medicína, léčitelství, pověry a kletby. To vše je Evropa 12. století, kterou tak skvěle vylíčila Sabine Ebert ve své pentalogii o porodní bábě Martě a osudech jejích blízkých i nepřátel. Na své si určitě přijdou příznivci historie, dobrodružství i velkých milostných příběhů.

27.05.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nebyla to až taková pecka, jak jsem asi čekala po přečtení předchozích komentářů, ale každopádně je to starý známý a skvělý pětihvězdičkový Nesbo :-)

10.05.2015 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Celou trilogii jsem přelouskala za necelé čtyři dny, přestože nejsem zrovna fanouškem duchařské tématiky a četla jsem už mnohem lepší knihy. Příběh Amandy Stevens je ale tím vyváženě namixovaným koktejlem, kde nechybí nadpřirozeno, napětí, romantika, zločin, pátrání po dávných tajemstvích a v neposlední řadě poetičnost starých hrobů.

12.03.2015 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Parádní čtení, i když rozjezd mi přišel trochu pomalejší. Film, který jsem viděla před lety a vím, že se mi líbil, si už prakticky nepamatuji, a mám velkou chuť si ho pustit znovu pro srovnání. Předem je mi ale jasné, že knížka vyjde jako vítěz :-)

09.12.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Musím říct, že všechny knížky Dana Browna, v nichž vystupuje Robert Langdon, mě fascinují. Jde vždy o skvěle propracovaný napínavý příběh, který je proložen zajímavostmi z oblasti historie a umění, což kvituji s povděkem, protože mě to donutí si k dané problematice hledat další informace a vždy mě to posune dál.

Inferno má ale ještě něco navíc - NÁSLEDUJÍ SPOILERY!

1/ Objevuje se tu aktuální celosvětový problém přelidnění, což je téma, které každopádně nemůže současného člověka ponechat klidným, nabízí další a další otázky a dodává Brownovu dílu nový rozměr.
2/ Velmi subjektivní plus spočívá v místu, které si autor vybral. Cisterna Yerebatan je naprosto úžasné a nádherně tajemné místo, pro mě rozhodně nejkrásnější istanbulská památka. Vřele doporučuji všem k návštěvě!

05.11.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Milý Jo, děkuji, zase se ti to povedlo. Parádní počteníčko, napínavé a krásně propletené. I po tolika knihách máš stále čím překvapit.

04.11.2014 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Nepříliš originální, lehce absurdní, snadno předvídatelný, poněkud nudný a zbytečně zdlouhavý romantický příběh.

25.10.2014 2 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

V okamžiku, kdy jsem jako dítě viděla v televizi inscenaci Manon Lescaut, jsem se zamilovala do Nezvala. A tato láska je věčná :-)

31.07.2014 5 z 5