goldiex goldiex komentáře u knih

Sbohem  a šáteček Sbohem a šáteček Vítězslav Nezval

Tuhle sbírku miluju od dětství. Už v době, kdy jsem ještě ani pořádně nechápala, o čem je, jsem sedávala u klavíru, vybrnkávala vlastní melodie a do nich recitovala tyto Nezvalovy verše. O to víc se mi líbí dnes!

31.07.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mám pocit, že čím déle Nesbo píše, tím jsou jeho "holeovky" srozumitelnější a čtivější. Přestože jeho knihy vždy hodnotím velmi vysoko a dávám za pět (pouze Netopýr má za čtyři), v Července nebo Nemesis jsem se lehce ztrácela a musela se opravdu hodně soustředit - kvůli komplikovanějšímu ději či velkému množství postav s nesnadno zapamatovatelnými jmény. Sněhulák a teď i Levhart jsou oproti předchozím dílům mnohem příjemnější a stejně napínavou procházkou zasněženým Norskem. Milý Jo, už se těším na další!

22.06.2014 5 z 5

Noční start Noční start Rudolf Braunburg

Protože jsem fanoušek leteckých katastrof, dá-li se to tak říct, námět knihy mě donutil po knize sáhnout. Samotný příběh je poměrně zajímavý, až na občasné zdlouhavé popisy brazilské přírody. Naopak se mi líbilo líčení dalších nehod letadel, k nimž předtím došlo. Konec pak je trochu přitažený za vlasy, ale samotné pátrání po příčinách leteckého neštěstí a jeho rozuzlení je celkem příjemnou detektivkou.

22.06.2014 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherný a dojemný román o velké lásce z období promrzlého, vyhladovělého, blokádou ochromeného Leningradu. Taky máte po přečtení knihy chuť zajet do Sankt Petěrburgu a posedět na lavičce na břehu Něvy se zmrzlinou creme brulée?

17.05.2014

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Příjemné vyprávění, zajímavé informace a nevšední postřehy. Knížka mě rozhodně utvrdila v mém názoru na JK.
Jedinou vadou na kráse je, že redaktoři nakladatelství Fragment nezvládli interpunkci a že je tudíž v knize "přečárkováno". Pro mě to bylo při čtení dost rušivé.

25.04.2014 4 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Kniha je důkazem toho, že jakékoliv předsudky ve společnosti jsou špatné, protože se jim nedokáže ubránit ani čestný a vzdělaný člověk.

13.04.2014 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Cestování časem je určitě velmi atraktivní téma a tato kniha to dokazuje. Hlavní hrdina podstupuje experiment a za pomoci jakési drogy podniká "výlety" do minulosti, při nichž se stává pozorovatelem událostí, k nimž došlo v místě jeho pobytu před více jak šesti sty lety. Takové výlety jsou sice velmi zajímavé, ale také nebezpečné...

10.04.2014 5 z 5

Paracelsus Paracelsus Wacław Gołembowicz

Životní příběh Theophrasta von Hohenheima, významného středověkého švýcarského lékaře, alchymisty a astrologa. Odmítal myšlenky starověkých lékařů a svými reformami položil základy novodobého moderního lékařství. Měl řadu odpůrců, většinu života prožil v chudobě na toulkách Evropou, kde sbíral zkušenosti.
Kniha o jeho životě je příjemným čtením plným zajímavých informací.

08.04.2014 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Autorka je skvělá vypravěčka a její knihy člověka naplno vtáhnou do děje. Originalita tohoto příběhu je ještě umocněna prolínáním přítomnosti s minulostí. Ze závěru jsem byla trošku v rozpacích, přesto dávám pět hvězd jako u předchozích jejích knih - za skvělý čtenářský zážitek.

09.02.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že zpočátku jsem se u knihy nudila. Ale tak v půlce se děj rozjede a konec je pak už parádní.

26.01.2014 4 z 5