Noční start

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdina, novinář a letecký expert Andreas Ahlfs, přijíždí do Brazílie, aby vypátral příčiny katastrofy dopravního letadla, které pilotoval jeho přítel kapitán Strehlau.

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59060/nocni-start-59060.jpg 3.67
Orig. název:

Nachtstart (1977)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Noční start

Přidat komentář
Malarkey
03. ledna

Chvílemi nevím, jestli jsem byl v kriminálce nebo v cestopisu z Brazílie. Autor si občas užíval informační vsuvky, se kterými se zřejmě chtěl pochlubit v rámci období, které sám v Brazílii prožil. Jelikož se ale taktéž jedná o letce a jeho příběh je s hlavní postavou příběhu docela podobný, je závěrečná kapitola zajímavým zamyšlením nad knihou jako takovou. Nečekal jsem to, ale příjemně jsem si početl. Jedná se o trošku jinou detektivku, než na kterou jsem běžně ze současnosti zvyklý.

goldiex
22.06.2014

Protože jsem fanoušek leteckých katastrof, dá-li se to tak říct, námět knihy mě donutil po knize sáhnout. Samotný příběh je poměrně zajímavý, až na občasné zdlouhavé popisy brazilské přírody. Naopak se mi líbilo líčení dalších nehod letadel, k nimž předtím došlo. Konec pak je trochu přitažený za vlasy, ale samotné pátrání po příčinách leteckého neštěstí a jeho rozuzlení je celkem příjemnou detektivkou.


Autor a jeho další knihy

Rudolf Braunburg

Rudolf Braunburg
německá, 1924 - 1996

Kniha Noční start je:

v Přečtených8x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce10x