Titanic, loď, která se nikdy nepotopila?

Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127301/bmid_titanic-lod-ktera-se-nikdy-nepotopi-O6V-127301.jpg 4 12 5

V roce 1912 se stalo něco nepředstavitelného – údajně nepotopitelný Titanic se po srážce s ledovcem potopil. Nebo aspoň tak se to předpokládalo. Už víc než 80 let jsou lidé fascinováni dramatem jeho posledních hodin. Nalezení vraku dr. Robertem Ballardem a jeho týmem se v osmdesátých letech stalo jednou z největších mediálních událostí. Ale během doby se objevily důkazy, které zpochybňují dosud přijímané informace o osudu této velké osobní lodi. Robin Gardiner se spoluautorem Danem van der Vatem v betselleru The Riddle of the Titanic (Záhadný Titanic) šokovali svět hypotézou, že lodí, která oné osudné noci ukončila svůj život uprostřed chladných vln Severního Atlantiku, nebyl Titanic, ale jeho sesterská loď Olympic. Teď jde Robin Gardiner ještě dál a ve své knize „Titanic, loď, která se nikdy nepotopila?“ – podrobněji rozebírá skandál spojený s jejím potopením. Využívá k tomu nejen další důkazy o údajném „švindlu“, kterého se dopustila společnost White Star Line, ale další podrobnosti, které ukazují na možnou tajnou dohodu s britskou vládou při krytí této skutečnosti. Nové pozoruhodné vysvětlení Robina Gardinera toho, co se oné hrozné noci doopravdy stalo, přichází s dalšími důkazy, které vrhají nové světlo na okolnosti, týkající se této katastrofy.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Dita

Titanic: The Ship That Never Sank?

iljusin
02.07.2020

Tuto teorii se kterou přišel Robin Gardiner jsem důkladně probral a následně vyvrátil na mém yt kanále Bořič teorií. To na co ve své knize pokládal za důkazy nepřeložil fakty. Teorie o prohození lodí jsou smyšlená a nepravdivá ať se vám to líbí nebo ne. S pozdravem
-Bořič teorií https://youtu.be/AUcOUn4TQoA

jprst
22.10.2017 4 z 5

Šikovná manipulace s fakty tak, že vypadají jako důkazy vedoucí k jiné teorii o zániku Titaniku. Nicméně mne zaujala a zcela určitě se podívám po další literatuře k tomuto tématu.

Basta1912
15.10.2017 3 z 5

Kniha mě spíš naštvala, protože je plná scestných teorií, které dal autor dohromady jen proto, že téma Titaniku je stále atraktivní, ale už je těžké přijít s něčím novým...

goldiex
15.08.2015 5 z 5

Výborná kniha plná jasných důkazů podložených fotografiemi. Po jejím přečtení asi jen málokdo zapochybuje, že se vše odehrálo úplně jinak, než jak je oficiálně prezentováno.

TessDragon
03.07.2012 5 z 5

Zajímavá teorie o tom, že se Titanic možná vůbec nepotopil. Velmi zajímavé, vřele doporučuji.

Titanic (loď) konspirační teorie

Autoři knihy

Dan van der Vat
nizozemská, 1939
Robin Gardiner
britská, 1947 - 2017

Kniha Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? je v