georginaa Online georginaa komentáře u knih

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Vzhledem k tomu, že Chloe bylo stejně jako autorce, přizpůsobila si ji k obrazu svému. Nevěděla co přesně se svým životem udělat, dokud nepoznala toho pravého. Co ji změnil život o sto stupňů, aníž by věděl, jaký to bude mít vliv na další setkání. Líbilo se mi, že Chloe si s ničím nedělala žádné servítky, vše říkala na rovinu a vůbec nepřemýšlela jaký to bude mít dopad. Prostě vše brala ze dne na den. Taylor zase se zamiloval na první pohled, byla to první žena, která po něm nic nechtěla, jen se projet na horském kole a to že to skončilo k překvapení jinak, než si vůbec mohla pomyslet, byl jen už takový bonus. Dost úsměvný příběh na jedno odpoledne a vůbec mi to nepřipadalo hloupé, jelikož jsem se u toho bavila.

12.01.2024 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Tenhle příběh se Meghan moc povedl. Jak z náhodného setkání se může stát senzační pár, který se do sebe zamiluje. Bavily mě jejich vtipné přestřelky, to erotické napětí by se dalo krájet. Dohoda o mlčenlivosti postrádala smysl, čím víc se seznamovali a to bylo moc dobře.Někdy člověk musí porušit pravidla aby pochopil smysl života a užil si ho se svým partnerem naplno. Těším se na druhý díl o dalším bratrovi.

10.01.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Od této autorky moje první kniha a jsem spokojená, upoutala mě nádherná obálka. Vzhledem k tomu, že jsem měla též černou labradorku, mohu říct, že jsem si i zavzpomínala na její rošťárny. Když Tess snědla tu čokoládu a musela na veterinu, já si vzpomněla jak mi ta moje snědla půlku boty a tak šílenej průjem jsem v životě neviděla. Ještě že doktoři umí zázraky a život jí zachránili. Oplakala jsem to v příběhu a těšila se, že ji též zachrání. Nakonec jsem byla šťastná za dobrý konec plný lásky. Ilustrátorka malých myší s klobouky byla pěkná vsuvka do příběhu.

09.01.2024 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Madison nastupuje ve svém rodném městě jako detektiv do stejného oddělení kde dříve pracovala a má trochu strach, jak se budou tvářit ostatní. Hned první den najde nabourané auto a v něm roční holčičku, po rodičích ani stopy, jen plno krve kolem. Zároveň se musí naučit lépe komunikovat se svým nalezeným synem a je ráda, že i Nateo se vrátil a pomáhá ji s vyšetřováním. Zároveň mu chce pomoct najít vraha jeho přítelkyně. Autorka bude vydávat 4.díl a určitě se na to čtenáři budou těšit jako já. Můžu jedině doporučit, je to nádherné čtení.

31.12.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Opět excelentní vyšetřování, líbilo se mi to více než první díl, bylo to více akčnější. Hlavně když se vrátila do rodného městečka a co tam na Madison čekalo, se mi ani ve snu nezdálo. Tentokrát to vedla víc než Natea, ale to je v pořádku, jelikož ona znala to prostředí daleko lépe. Je dobře, že on ji podržel i v těch nejtěžších chvílích. Konec fakt překvapující a už se těším na další díl.

30.12.2023 5 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

Lenora byla vychovávána jak v bavlnce. Připravovaná na vládu královny a postrádá trochu toho dětského blbnutí. Když potkává samotáře Thomase, poznává trochu jiný svět a to i způsobem jeho bratra Edwarda, který byl cestovatel a zažíval plno dobrodružství a Thomasovi psal dopisy, kde vše vyprávěl co prožívá. Jednoho dne však Thomas onemocní a přeje si , aby Lenora si vzala za manžela jeho bratra. Když se potkají, začíná úplně jiný život, než Lenora před tím znala. Můžu říct, že tento díl byl asi nejslabší, postrádala jsem tam více zážitků, jako v předchozích dílech, ale zase nemůžeme chtít více, když byla královna, to se prostě nehodí.

27.12.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Na doporučení knižních závisláků jsem přelouskala první díl rychlostí blesku. Sledujeme vyšetřování Nateho, který byl odsouzen k smrti a po patnácti letech propuštěn za nespravedlivé zatčení. Dal se na soukromé vyšetřování, jednoho dne ho osloví bývalá policajtka Madison, která též byla propuštěna z vězení a neprávem obžalovaná. Chce po Natym, aby vyšetřil, kdo to na ní ušil a jelikož nemá žádné peníze, je mu nápomocna s vyšetřováním zmizelé dvanáctileté holky. Společně přichází na problémy toho druhého i když si zatím moc nedůvěřují. Každý má jiný pohled, ale zároveň se doplňují. Myslím, že jim to bude dobře klapat pospolu.

27.12.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Moc nádherně popsaný příběh v pohraničí. Nádherná příroda Šumavy a její zákoutí, stezek mezi močály. Tyto léta byly tak jiné a stále nás fascinují, dnešní člověk si to ani už neumí představit, jak to vše bylo dříve složité. Díky pamětníkům si to můžeme přiblížit v knihách a je i spousta zfilmovaných kousků, které též stojí za prohlédnutí.

25.12.2023 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Od této dvojice jsem ještě nic nečetla a přišlo mi to celkem zajímavé. Zhlediska, že člověk v dnešní době sedí u internetu několik hodin denně, je fakt docela hrůzné na co vše může přijít. Doba techniky jde svojí cestou víc a víc a co jsou lidé ochotni udělat pro tu sílu nevědomostí je až přesahující lidské chápání. Uvidíme zda si dobře povede i další díly těchto autorů.

25.12.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Tak jako u prvního dílu byly rozpolcené pocity proč to vůbec čtu, tak i u druhého dílu nebylo nic překvapujícího. Bylo to tak táhlé jako se táhne na šachovnici. Dost pomlk, více plochých míst a bezpochyby otevřený konec. No nevím zda se pustím i do toho dalšího dílu.

25.12.2023 3 z 5

Cesta tažných ptáků Cesta tažných ptáků Halina Auderska

Knihu jsem našla náhodou u maminky v knihovně. Půjčila jsem si ji pro čtenářskou výzvu. Voják, jenž vzpomíná na tažení vojska v Polsku, je převelen na Sibiř, kde bojuje proti Němcům. Vypráví o rozdílnosti území a jak se to vlastně vše odehrávalo dle vlastní zkušenosti. Pro mě to bylo docela nelehké čtení, jelikož toto téma nemám ráda a doufám, že válku už nikdy nezažijeme.

25.12.2023 2 z 5

Mezi touhou léta a chladem zimy Mezi touhou léta a chladem zimy Leif G. W. Persson

Myslela jsem si, že tento spisovatel bude patřit mezi mé oblíbené autory, ale zřejmě jsem se spletla. Strašně se mi to četlo, moc dlouhých pasáží psané o ničem. Skoro žádný děj a tam když se konečně něco dělo, pro mě to nakonec bylo nezáživné. Mám ještě další tři díly, tak tomu dám šanci za nějaký čas a budu doufat, že se to změní.

25.12.2023 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kdo by neznal tento příběh, je to čtivé, vzrušující největší událost té doby. Jenže mě to nijak moc nezasáhlo. Gatz byl tak odlišný, jinak smýšlel, jinak jednal, byl to snílek, který se rád uváděl ve vyšší společnosti. Já tu dobu Jazzu nijak zvlášť nemusím. Film se mi zdál poutavější, člověk na to nezapomene, ale po druhé to číst nebo vidět už nemusím.

22.12.2023 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další kniha od tohoto autora, stále to zkouším, zda mě bude bavit a i když je o něco zábavnější než co jsem již četla, pro mě to prostě není ono. Norové mají takový zvláštní styl psaní, buď se s ním zžijete nebo to odrazuje a já bohužel jsem ten druhý případ.

22.12.2023 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem si vytáhla u maminky z knihovny a vrátila se o několik let zpátky, když jsem ji četla. Je zvláštní, že pohled na příběh se změní, když se čte ve dvaceti, nebo v padesáti. Člověk se svými zkušenostmi jako by to chápal úplně z jiného směru. V každém případě to má stále takové kouzlo, jako i film, který se vysílal před lety.

22.12.2023 5 z 5

Médium Médium William Gibson

Nechápu do čeho jsem se dostala, mám z toho všeho zmatenou mysl. Jako když se točíte na nějaké odstředivce, kde vám myšlenky jdou jedním směrem a mozek druhým a najednou ani nevíte kde jste a nejste ani schopni pochopit účel této návštěvy. Slova která jsou použita mi prolítnou hlavou a okamžitě je zapomínám, mám v tom chaos. Jediné co jsem vstřebala je fakt, že určitá skupina lidiček testuje digitální prostor do budoucnosti a minulosti, a ti co to testují mají být zabiti. No asi to nějak není můj pravý šálek kávy.

22.12.2023 1 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Hunter je devatenáctiletý mladík velice bohatých rodičů, který porušuje všechny zákazy, pohrdá svým životem, je samá pařba, sex s každou, která se namane a často neuhlídá své jednání před novináři. Za tím vším je ale zklamání svých rodičů, schovává své city, protože od nich čeká lásku a pochopení a ta se mu v žádném případě nedostává. Jednoho dne mu dá otec na výběr, po dobu 6 měsíců musí žít v celibátu, chodit do práce a do školy a má na něj dohlížet Sailor. Ta s dohodou souhlasí a její jediná věc je, dostat se na olympiádu v lukostřelbě. Nic jiného ji nezajímá, tak podmínky přijímá a nastěhuje se s Hunterem do společného bytu. Netuší však, že postupně se do něj zamilovává a Hunter, když poznává, že je Sailor úplně jiná, než ostatní dívky, začínají se jeho emoce probouzet, záleží mu na ní víc, než je sám ochoten přiznat. Je to pěkný příběh plný vášně, citové bolesti, ale i lásky. Pro mě by ale mohlo mít klidně o 50 stránek méně, jelikož se tam dost opakovaly stejné myšlenky a pasáže.

21.12.2023 4 z 5

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Sandra Brown

Dva příběhy, jiná prostředí. První díl byl o dvou bratřích, Cage byl výtržník rodiči odstrkovaný a Hal naopak tak pobožný, rodiči uctívaný. Mít za rodiče kazatele je těžké, pokud nepřijímáš jeho zákony. Jenny od mala vyrůstá v této rodině a je předurčena k žití s Halem. Jenže i když se snaží, Hal si ji moc nevšímá, víra v boha je pro něj přednější. Za to Cage byl proslulý svůdník a Jenny i když se ho bála, víc ji to k němu přitahovalo. Jednoho dne nastanou zvláštní komplikace a vše se zbortí jak domeček s karet.
Druhý příběh byl o slavném tenistovi, který přišel o ženu a zbylo mu dvouleté dítě. Začal hodně pít a byl velice nedůtklivý. Arden byla ženou doktora, který se k ní choval agresivně. Když jim umřel chlapeček, požadoval od ní, aby se za peníze stala náhradní matkou. Ona to přijala jen pod podmínkou, že se s ní rozvede. Po roce od narození, začala svého chlapečka hledat a chtěla vidět, že je zdravý a šťastný. Ovšem nepočítala s tím, že se zamiluje do jeho otce dřív, než ho vůbec uvidí.
Oba příběhy měly něco do sebe.

17.12.2023 4 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Druhý díl byl stejně sladký jako ten první. Tuck, kamarád Ronana, který stále zůstával jako prioritní hráč Pythonů se na své narozeniny ocitl v jednom klubu, kde potkal nádhernou nevěstu bez ženicha. Tím se začíná rozvíjet příběh plný vášně, odříkání, vzpomínek. Francesca není jako ostatní dívky, je jiná, krásná a ani si svou krásu neuvědomuje. Touží po Tuckovi, kterého nemůže mít, jenže neví, že Tuck po ní též touží, ale odpírá si lásku, protože si myslí, že není ten pravý. Jenže osud to stajně nějak zařídí, aby srdce se naplnilo láskou a rozum šel stranou.

09.12.2023 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Od této autorky jsem přečetla první knihu a můžu říct, že některé pasáže mi připomnělo mé manželství. Opravdu je to ze života a člověk stále čeká, jak to dopadne u nich, než jak to dopadlo u nás. S pohledu Alice a s pohledu Richarda jak vychovávat dvě děti, každý s jiným názorem, je to vždy ošemetné, jak přizpůsobit a skloubit tyto společné životy.

04.12.2023 4 z 5