gambinka87 gambinka87 komentáře u knih

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Karel Čapek je nehynoucí klasika. Nemohu mu ubrat hvězdičku, přestože se kniha čte s děsem a přitom pocitem, že to vše tu v podstatě již bylo, je a bude. Tísnivý pocit, alegorie, která (bohužel) nebude asi nikdy zastaralá. Rozhlas připomínal dnešní koronavirové zprávy. "Přečteno" jako audiokniha

11.11.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Znala jsem již film, ale říkala jsem si, že kniha, v mém případě audiokniha,nebude trefa vedle a nemýlila jsem se. Jdu na hedvabnika :)

20.11.2022 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Nakolik mi v předchozím díle vadila dějová linka s Ciri, je v tomto díle naopak Ciri a její příběh číslo jedna. Čekám, že v dalším díle se dozvím víc o Yennefer, ke které zde vyvstávají jen otázky. Politické pletichaření mne nechává chladnou, a tak mne odbočky tímto směrem moc nebavily. Jinak ale opět skvělý poslech formou audioknihy, čte Martin Finger ;-)

19.04.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Další skvělý příběh, který jsem po tv zpracování, "přečetla" formou audioknihy, načteno p. Rímským. Příběh nemá chybu, do popředí se i více dostává minulost jak Strikea, tak Robin, možná mi i kvůli tomu chybělo více té detektivní práce, ale celkově to knize na kvalitě neubírá. Audioknize bych vytkla nehodící se hudební podklad mezi kapitolami, osobně na mě působil rušivě

03.01.2023 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Skvělá detektivka, "přečteno" jako audiokniha s načtením od Jana Vondráčka. Autor je navýsost drzý, rozuzlení je az neuvěřitelné a na co vse Rhyme umí přijít, bez komentáře:-D

01.09.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ke knize jsem se dostala náhodou,kdyz jsem hledala další audioknihu na procházky a cesty autem. Doposlechnuto celkem rychle, vždy jsem se těšila, až si to budu moci zapnout. Audiokniha je navíc obohacena místy o zvuky, které příběhu jeste dodavaji šmrnc. Většinu času jsem cítila mrazeni, tak akorát. Není to můj obvyklý žánr,ale kniha se mi moc líbila. Ráda si od Kariky opět něco přečtu (nebo poslechnu :-)

16.04.2022 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

skvěle napsaná kniha, brzy mne naprosto vtáhla do děje. Dvojice Baxterová a Rouche perfektní, musím přiznat, že Wolf mi vůbec nechyběl. Doporučuji, detektivka má všech pět P.

14.08.2020 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Byla jsem trochu skeptická, když jsem k jednomu členství dostala zdarma tuto audioknihu,ale mile jsem byla překvapená. Vtipná, rychlá oddechovka, i jazykem s často používanými přechodníky se hned ocitnete v první polovině 20. Století:-D prostě jiný svět. Nikdy jsem retro filmy neměla moc v lásce, ale na tenhle se teď mám chuť podívat

24.07.2023 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Přečteno jako audiokniha, kterou mi manžel náhodně stáhl na poslech. Není to tedy mé obvyklé čtení, žánr, ale příběh mne velice bavil. Přátelství, láska, nenávist, tajemno... Moc povedené, možná se k autorovi a dalším knihám ještě vrátím.

12.05.2023 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

"přečteno" jako audiokniha v podání Martina Fingera a opět skvělé. Přestože jsem si dala od 4. a 5. Dílu menší pauzu, ihned jsem se vrátila do děje a řekla bych, že kniha je ještě lepší než ta předchozí. Ciri u mne už předtím ztrácela jako postava na oblíbenosti, zde je to ještě více, ale naštěstí v knize nedostává moc prostoru. Začátek ma slabší rozjezd, ale poté je to brilantní až do konce. Trpaslíci, Regis... Skvělý nový vítr. Tak šup na další díl. uurrrva mať!

29.03.2023 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Jak někdo napsal, to byla jízda! Od začátku do konce se zatajeným dechem a jako vždy, kniha plná překvapení. Zločinec kouzelník geniální. Zaslouženě 100%

12.10.2022 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Fascinuje mě, jak King dokáže popisovat naprosto všední životy, navíc tak reálně a pak přejít do té své fantasmagorie (myšleno v dobrém) a stvořit absurdní druhý svět. Super. "Přečteno" jako audiokniha. Já už rok na mateřské mám taky nespavost,tak čekám,kdy začnu vidět aury.

25.05.2022 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Podle mne zatím nejlepší autorova kniha. Děj má spád od začátku do konce a nepřestává překvapovat. Detaily jsou neskutečné, skoro neuvěřitelné, ale vše dává smysl a zapadá do sebe. Konec, který nastiňuje další knihu, mne trochu zmátl, takže se těším na další díl. V druhém díle mne Fabian nebavil a trochu mne iritoval, tady jeho osudy a jeho rodiny překvapují a fandím mu zase :)

31.01.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Zaklínač bude nadále patřit mezi mé (nově) objevené fantasy postavy. Možná právě proto mi v této knize více chyběl, přestože to, že se kniha více soustředí na Ciri není nutně špatné. Doufám ale, že Geralt a Yennefer budou ústředními postavami dalších knih. Pozn. "Přečteno" jako audiokniha, skvělý "dialekt" trpaslíků.

09.06.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

o knize jsem často slýchala a plánovala její přečtení. Nakonec jsem se pustila do prvního dílu coby audioknihy a strašně mě to nadchlo. Všechny povídky se mi líbily, mělo to spád, trochu mysterie, kdo či co vlastně zaklínač je, pokud ne zcela člověkem. Těším se, až si pustím seriál a druhý díl.

21.12.2020 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

skvělá klasika, ve všech formách vynikající, po knize a filmech jsem tentokrát sáhla po audioknize/rozhlasové hře a také zajímavá změna

09.11.2020 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nedávno jsem "docetla", tedy spise doposlechla, sérii Zaklínače Geralta a zbylo ve mně po dočtení takové prázdné místo, chyběl mi :) myslím, že aktuálně to místo zaplnil hraničář. Sice je mi asi tak o 20 let víc, než je cílová věková kategorie těchto knih, ale moc mne audiokniha bavila. Už se těším na další. Skvěle namluveno Matoušem Rumlem.

02.08.2023 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Knížce jako takové nic vytknout nemohu, je to přeci klasika. Ale já jako čtenářka jí asi nejsem hodna :) připomnělo mi to hodiny dějin filosofie na filde na VŠ. Stejně jako tehdy jsem se občas přistihla, že nevnímám :) strhávám tedy jednu hvězdu za to, že mne kniha nedokázala zcela upoutat. Stále aktuální je myšlenka, že dobrý ministr může být jen tehdy, pokud nemyslí sám na sebe. Takových politiků dnes už asi moc nebude. "Přečteno" jako audiokniha, skvěle namluvil Igor Bareš

17.07.2023 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Film uz jsem si nepamatovala, a tak jsem byla napnutá, kdo je vlastně pachatel. Je to sice rozvláčna Rowlingová, jak tu více lidí píše, mně to ale nevadilo. Co mi přijde zvláštní a ne zcela pasující, jsou citáty mezi jednotlivými kapitolami. "Přečteno" jako audiokniha, stahuji další:)

11.12.2022 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

přečteno jako audiokniha, opět velmi poutavý příběh, byť o malinko slabší než kniha první. Yenefer jde někdy trochu na nervy, ale možná jako každá ženská :-) určitě se ke knize někdy vrátím ještě v papírové podobě.

24.03.2021 4 z 5