gallovl gallovl komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po Stalkerovi pro mě zklamání, nějak to neodsýpalo, když pominu poslední strany.

19.04.2017 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Místy jsem se dost natrápila, ale musela jsem tuto klasiku zdolat.

04.04.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pohodové čtení o strastech života.

01.03.2017 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Bohužel zbytečně dlouhé, místy neuvěřitelné, pan nesmrtelný, překombinované, prostě jsem ráda, že to mám za sebou.

05.10.2016 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Čekala jsem víc napětí, je to klasika, kterou už viděl snad každý, takže všichni víme, jak se věci vlastně mají.

30.06.2016 4 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Přiznejme si, že kdyby se jednalo o klasický hetero románek, knihu bych asi nedočetla.
Nakonec jsem holkám držela palce, protože s přihlédnutím, v jaké době žily a jak se chovala společnost, to neměly vůbec jednoduché a já byla zvědavá, zda si svoji lásku uchrání navzdory všem.
Film asi doporučím víc, protože tam na vás dýchne atmosféra padesátek (bez šedi) daleko více a hudba k filmu je prostě pecka.

19.05.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Haha, vyfetovaná hlava se stane mstitelem/spasitelem s vynikajícím plánem, stihne sbalit obětavou ženu a nakonec happyend??!!
Jeho procházky do a z vězení jsou také úsměvné.
Jak už někdo zmínil níže, je to uvěřitelné asi jako povídačky při draní peří.

27.04.2016 3 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Myšlenka zničit obchod s drogami je velice ušlechtilá, ale pokud by to bylo tak jednoduché, proč se tak ve skutečnosti neděje?

30.03.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná kniha, vyvolala ve mně spoustu krásných i bolavých vzpomínek na dětství. Prožívala jsem všecky krásy i křivdy s Čiperou a vzpomínala i na Helenku Součkovou.

23.03.2016 5 z 5

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Chvílema jsem se musela hodně soustředit, abych pochopila alespoň část všech myšlenkových pochodů a vzpomínek. Tak jak film musím vidět aspoň 2x, tak i k tomuhle se vrátím, abych pochopila více.

02.03.2016 4 z 5

Nahý mezi vlky Nahý mezi vlky Bruno Apitz

Soudruzi, čekala jsem víc.
Komouši jsou vykresleni jako hrdinové a v mnohých situacích asi i byli, ale mně to jejich bratrství lezlo na nervy.
Přivítala bych spíš dělení na kapitoly, ale o tuhle formu asi autor usiloval, aby přidávala na autentičnosti (u mě to bohužel nepodpořila).

20.10.2015 3 z 5

Údolí slz Údolí slz Kevin O'Brien

Bohužel nesdílím nadšení ostatních čtenářů. Tohle mi přišlo velice průměrné a vrah se dal vytušit velmi brzy.

09.10.2015 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Až na tu poslední větu je to dobré. Doufám, že bude pokračování, protože jsem zvědavá na sestřičku!

21.09.2015 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Chytla mě až druhá půlka, s první jsem hodně bojovala.

16.09.2015 4 z 5

Některé povídky jsem přeskočila, tohle bohužel není můj žánr, ale jako klasiku jsem to musela zdolat - teda aspoň větší část.

21.08.2015 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kdyby mě Marta tak neštvala, mohlo to být 5 hvězd.
Deníkový žánr nevyhledávám, ale tohle bylo jiné díky všem možným osudovým zvratům.
Mimochodem jak vydržela psát ten deník?

19.08.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

To zas byly nervy!
Pro mě zatím nejlepší holeovka. Má to šťávu, není to překombinované (tak jak to Nesbo někdy umí) a fakt jsem se o Harryho bála.

10.08.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, kterou by si měl přečíst každý, aby věděl, co nás čeká - dřív nebo později.

10.08.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nic moc, nijak nenadchlo ale ani neurazilo, nicméně Nesbo umí daleko daleko lépe a žvásty o lásce byly taky nad rámec.

02.07.2015 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Ano, je to napínavé, člověk drží Harrymu pěsti jako vždy, ale začíná mi to připomínat bondovky - James taky přežije úplně vše.
Je čas vrhnout se na Policii, třeba se budoucnost víc prosvětlí.

30.06.2015 4 z 5