Údolí slz

Údolí slz https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145139/bmid_udoli-slz-Evn-145139.jpg 4 92 22

Každý má nějaké své tajemství... Mladá krásná soudkyně. Těžce pracující číšnice. Pohledná studentka. Některá mají zůstat nevyslovena… Každá oběť je jiná… ale jednu hrůznou věc mají společnou… Ale jiná mohou zabíjet… Rafinovaný sériový vrah prochází ulicemi Seattlu. Hledá svou další oběť. Vytváří pomník šílenství a sestavuje ho z jednotlivých obětí… kus po kusu… kost po kosti…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Make them Cry , 2012

ludek.n
06.12.2019 3 z 5

Kevin O’Brien si pro svůj román Údolí slz vybral poměrně závažné a kontroverzní téma utajovaných stránek života v chlapeckém semináři, které zakomponoval do zběsilé detektivní zápletky, hodné Šifry mistra Leonarda. Na straně jedné homosexualita v opozici k tělesné čistotě kněží, otázka celibátu a odříkání, na straně druhé vražda jako naplnění svatosti mučedníků, šílenství, sex a smrt. Nevím, zda to bylo zvoleným prostředím nebo zafungoval jiný faktor, ale vyprávění mi zpočátku připadalo nevěrohodné, sterilní a hnané dopředu umělými pobídkami, které se až okatě snažily strhnout můj zájem, upoutat mě a zapojit do dění, jenže se jim to pohříchu moc nedařilo. Až v druhé polovině knihy jsem začal spolupracovat, jenže to už šly karty na stůl a bylo po tajemství i po překvapení. Údolí slz zůstalo někde na půli cesty. Útočí na emoce, ale zůstává odtažité a chladné. Zabývá se psychologií, ale klouže jen po povrchu. Vytahuje z koše závažná témata, ale nechává je odplout po proudu zakalené říčky. Splétá a kombinuje záhadné motivy, ale nevytěží je tak, aby to dávalo nějaký vyšší smysl. Údolí slz není špatná kniha, ale stejně tak není knihou, k níž bych se chtěl vracet.

NADEI
11.07.2018 3 z 5

Na téhle knize se mi nejvíc zamlouvalo prostředí, které samo o sobě navozuje pocit tajemna aspoň pro mě, ale děj samotný se zbytečně táhl.

sgjoli
04.03.2018 4 z 5

Dlouho jsem váhala, zda se mám do knihy pustit, nebo ne, ale nakonec jsem ráda, že jsem po knize sáhla. Již od úvodní scény jsme vtaženi do akce. Pachatel nám je dlouhou dobu neznámý a i když pak tušíme jeho totožnost, kniha vás nutí číst dál.

Autor umí čtenářovu pozornost upoutat velmi rychle a umí ji i dlouhodobě udržet. Kniha má skvělou, temnou a hutnou atmosféru. Je to akční, napínavé a velmi čtivé.

Jediné, co bych vytkla, je větší množství postav. V počátku jsem měla trochu problém se v jednotlivých postavách vyznat – kdo je kdo a jaké jsou vztahy mezi jednotlivými charaktery.

Ale jinak to bylo skvělé, doporučuji.

Jahoda197
13.10.2017 5 z 5

Fantazie

RyxiraAmyGinger
12.12.2016 4 z 5

Sice na můj vkus trochu moc homosexuálních seminaristů (fakt si nemyslím, že většina knězů jsou gayové), ale jinak se mi to líbilo.

anndy
25.10.2016 1 z 5

Děj se hrozně táhne, nezajímavý, bez spádu. Kniha mě nebavila, odložila jsem v 1/3

Misha11
28.07.2016 3 z 5

Děj se docela táhne, není to knížka, která mě chytla a nepustila - četla jsem jí skoro 4 měsíce, když zrovna nebyla nálada na tu aktuální. Prostředí bylo ale fajn a děj nakonec celkem gradoval, posledních asi sto stránek jsem přečetla na jeden zátah.

dzucka
15.07.2016 4 z 5

četla se velice dobře..a celkově se mi líbila..ikdyž jsem dost brzo zjistila, kdo za tím vším stojí, tak děj gradoval, jak má :)

blanickaa1
07.07.2016 3 z 5

Tak jak se mi kniha líbila na začátku, od poloviny jsem si přála, aby už to skončilo. Prostředí ve kterém se děj odehrává není nic pro mně. Amen.

Beky
23.11.2015 3 z 5

Na můj vkus hodně slabé čtení. Děj až moc zamotaný, zbytečně protahovaný a pro mě napínavý až na samotném konci. Nápad celkem dobrý, zajímavé prostředí, ale to je tak vše ...

gallovl
09.10.2015 3 z 5

Bohužel nesdílím nadšení ostatních čtenářů. Tohle mi přišlo velice průměrné a vrah se dal vytušit velmi brzy.

maličkán
07.09.2015 5 z 5

Dost dobré, napětí, nečekané rozuzlení, za mě 5 bodů.

sipkulka
15.07.2015 4 z 5

Skvělá knížka která dokáže svým dějem úplně pohltit i když už od poloviny tušíte kdo je vrah . Navíc zasazena do nezvyklého prostředí stojí rozhodně za přečtení ;)

Šárka5875
23.06.2015 4 z 5

Kniha byla pro mě zvláštní už jenom samotným prostředím, ve kterém se odehrávala. Byla čtivá, napínavá, ale přesto jsem občas měla pocit, že mi od ní myšlenky dokážou utíkat. Naopak některé stránky jsem doslova hltala. Jedna drobná věc, která mi vadila, byly občasné chyby v textu.

knihomolové
03.06.2015 4 z 5

Pěkné. První kniha tohoto spisovatele a celkem se mi líbila.

MorbidCuriosity
06.04.2015 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila poměrně náhodou díky slevové akci na bux.cz O:), ale tím spíš jsem překvapená, jak tak skvělý kousek mohly mít za tak málo peněz. Knížka mě naprosto odbourala a opět utvrdila v tom, že sériové vraždy s náboženskými motivy jsou stejně nejvíc "krutopřísný" :)
Velmi originální příběh plný napětí, u kterého mě mrzí akorát to, že konec neměl žádný velký zvrat ani boom a ve finále byl i poměrně předvídatelný.Možná by se dalo i říct, že mi celý zbytek knihy přišel mnohem napínavější, než závěr.

Dousabel
12.02.2015 4 z 5

Výborný thriller s originální zápletkou, velice čtivě napsáno. Možná se mi o malilinko více líbil Poslední výkřik, který byl ještě více nervydrásající, ale i tak povedený kousek. Jen mě mrzí, že se u nás nevydávají další knihy od tohoto autora.

Luca287
26.01.2015 4 z 5

Skvěle napsáno... přečteno jedním dechem... no i když zápletka gayů v sutanách mne moc nebere, ale i tak stála kniha za přečtení..

Tereszka
06.07.2014 3 z 5

Mám toto téma ráda, ale byl to pro mne čistý průměr. Gay tématika knihu trochu oživila, ale klidně bych se bez ní obešla.

Astarothh
26.02.2014 4 z 5

Jsem nadšená a strachy bez sebe. Dočetla jsem právě před pár minutami ve 22:00 večer. Bojím, bojím. Super knížka! Tématika homosexuálů spojená s kněžským prostředím. Děj graduje už ve třetině knížky. Velmi čtivé a fakt se bojíte :-).