GaleW GaleW komentáře u knih

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Tak i já mám dočteno, moc jsem se na závěrečný díl těšila a za sebe můžu napsat, že mě nezklamal. Vše končí zánikem staré Karviné, ale nedá se říci, že je závěr smutný. Život pokračuje, i když tu nebude Karviná, i když tu nebudou někteří naši oblíbení hrdinové, život jde dál, život si vždycky cestu najde. Jsem opravdu šťastná, že u nás v Čechách vznikla tahle výjimečná série, která stojí za přečtení.

06.05.2024

Statečný čáp Statečný čáp Jana Olivová

Moc krásný příběh, dcerky tak bavil, že jsme to měly za 2 dny přečtené a už se moc těšíme na další knížku z téhle velmi povedené série. Doporučuji všem malým čtenářům i jejich rodičům.

02.05.2024 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Za mě spousta nových informací, bylo by asi úplně nejlepší vzít si knížku s sebou až pojedeme do Prahy a při procházce předčítat zajímavosti, které se k daným místům vztahují. Máme doma všechny knížky této řady, provázejí nás od školkových let až teď, kdy je starší v páté třídě.

29.04.2024

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Já se tak nasmála. Příběh byl slabší a předvídatelný, ale jsou tam místy opravdu vtipné momenty

16.04.2024 4 z 5

Nejchytřejší poník na světě Nejchytřejší poník na světě Julia Boehme

Další z pohádek o Týně a jejím poníkovi, tenhle příběh se mi líbil malinko méně než ty minulé, asi byl pro mě hůře uvěřitelný, než ty ostatní, tak proto. Ale pořád se jedná o krásné příběhy pro všechny milovníky zvířátek, koní a loskutáků především :-)

10.04.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tohle se mi moc líbilo, detektivka podle mého gusta, ne tolik násilí, zápletka srozumitelná a uvěřitelná, větší množství podezřelých. Jednalo se o mou teprve druhou zkušenost s autorkou, ale soudím, že určitě ne poslední.

08.04.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Knížka se mi moc líbila a určitě stojí za přečtení. Jen jsem po celou dobu přemýšlela, jestli je mi Neonila sympatická nebo ne. Jestli všechno, co udělala bylo skutečně pouze proto, aby se měla ona a její blízcí dobře, nebo to byla trošku potvora. Nakonec jsem došla k závěru, že A je správně, tak mi jí bylo trochu i líto, že celý život prožila v obavách, aby se neopakovalo to nejhorší, co měla za sebou. Úplně šťastná nikdy nebyla, ani nemohla být.

28.03.2024 4 z 5

Ve stínech Ve stínech Erin Hunter

Milovaná série mé starší dcery, čte mi to před spaním a ke konci už nemohla přestat číst, jak se jí knížka líbila. Nyní se chystáme na 4.díl.

25.03.2024 5 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Knížku jsem koupila k Vánocům svojí sestře, hledala jsem nějaký životopis jedné z nejvlivnějších a zároveň nejnormálnějších žen minulého i současného století a tahle mě oslovila nejvíce. Po jejím přečtení jsem ráda, že jsem zvolila právě tuhle knížku. Spousta informací, krásné fotky a veliký rozsah.

25.03.2024 5 z 5

Operace Banány Operace Banány David Walliams

David Walliams mě mile překvapil, dříve jsem četla Nejhorší děti na světě a to se mi nelíbilo, ale tahle knížka byla povedená i poučná. Na první pohled se jedná o dost tlustou knížku, ale vzhledem ke spoustě obrázků, citoslovcí atd. se dá přečíst i za poměrně krátký čas.

18.03.2024 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

To se tak hezky četlo, oba hlavní hrdinové jsou mega sympatičtí, moc jim fandíte. A cesta krásnými zeměmi naší staré dobré Evropy plyne úplně sama. Moc se mi tenhle příběh líbil.

08.03.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Bylo to jiné než všechny předešlé díly série, ale je-li to možné, bylo to ještě lepší, ano, bylo to ještě lepší.

23.02.2024 5 z 5

Knížku jsem si koupila až po té smutné zprávě, která v říjnu loňského roku obletěla svět. Asi jako většina fanoušků seriálu Přátelé jsem nemohla pochopit, že už jako Chandler Bing není, že už tu bezvadnou šestku NIKDY neuvidíme společně, NIKDY. A letos v únoru jsem se dala do čtení. Na jednu stranu jsem byla překvapená, v šoku, co všechno prožil, kolik toho vydržel, vlastně i kolik měl štěstí, že v osudnou chvíli nikdy nebyl sám, i když si na samotu dost často stěžoval. Pro mě bylo absolutně nepředstavitelné to množství různých prášků, které v nejhorších dobách denně spolykal (o množství alkoholu ani nemluvě) a vlastně i nepředstavitelné, že to přežil. Je mi ho velmi líto, když dnes už víme, jak to, bohužel, dopadlo, ale s trochou optimismu musím napsat, že díky tomu, že měl tu nejlepší práci na světě (Přátelé), nikdy nebude Matthew Perry zapomenut.

15.02.2024

Poník hrdina Poník hrdina Anne Bachner

Více se mi líbily knížky z podobné série Týna a Pony, ale dáme tomu ještě šanci, neboť dcerka přinesla z knihovnu další právě z této série.

05.02.2024 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak tohle bylo opravdu super, napínavé až do samého konce, ze všech 3 dílů série (čtu popořadě) za mě nejlepší. A už se těším, až si koupím a následně hlavně přečtu pokračování.

02.02.2024 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Za mě moc povedené, pokud chcete romantiku, jděte do téhle knížky. Samozřejmě, že je předvídatelná, ale svým způsobem je děj napínavý až do téměř poslední strany. Ráda bych si přečetla další knížku od Jules Wake :-)

29.01.2024

Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Pavel Brycz

Bohužel, asi nejslabší díl z celé série, škoda, protože jinak to bylo povedené a zábavné čtení pro děti a těch není tolik.

22.01.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Díky kamarádce, která si knížky Patrika Hartla pravidelně kupuje, tak jsem četla všechny jeho počiny a musím uznat, že Gazely patří k tomu lepšímu, co jsem od něj četla. Hlavní hrdinky byly vesměs sympatické, člověk jim přál, aby došly k tomu jejich vytouženému cíli. A jak zde již bylo několikrát napsáno, konec byl super.

18.01.2024 5 z 5

Česnek útočí, se vším zatočí Česnek útočí, se vším zatočí Pavel Brycz

Tahle knížka má ty správné grády, aby chytla mladší čtenáře, je tam vtip, upíři, česnek, boj dobra proti zlu a opravdu povedené ilustrace. Mně osobně vadilo neustále opakování "vtipálek Bořek" a "miss třídy Klárka", ale dcerám to zážitek nenarušilo, takže plný počet hvězdiček ponechám.

16.01.2024 5 z 5

Lucinka a zraněný králíček Lucinka a zraněný králíček Anne Booth

Čteno mladší dcerou v období Vánoc, tedy přesně v tom období, kam knížka patří. Krásný příběh o lásce ke zvířátkům a přátelství.

09.01.2024 5 z 5