Gabux Gabux komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Druhý díl byl ještě větší kolotoč jak díl první. Skvěle napsáno, neustále se něco děje a vy máte pocit, že v té knize jste s hrdiny. Za mě rozhodně lepší jak díl první. Hlavní postavy jsem si naprosto zamilovala a Jizvu ještě víc.
Kniha se výborně čte a nedovolí se vám odtrhnout. Já jsem toho důkazem, když jsem četla do 5 ráno!

Konečně autorka erotických románů, co se dají číst a hlavní hrdinové spolu dokonce i KOMUNIKUJOU. Neuvěřitelný.

06.02.2023 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, tak dobře je to napsané. Příběh odsýpá a dokonce i chápete chování postav. Hlavní postavy jsou dobré a mají mezi sebou zajímavou chemii. I ty vedlejší jsou dobře nastíněné. Zároveň jich není moc, takže se v tom člověk neztratí.

Neuvěřitelně mě to bavilo. Jasně. Není to nějaká extrémně kvalitní literatura, ale já dostala to, co jsem dostat chtěla. Příběh, co mě pohltí a bude mě nutit číst dál a dál. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za jeden den. Za mě skvělý start do nového roku!

Takže pokud hledáte odpočinkovou lehkou literaturu plnou erotiky, napětí a klasického mafiána a vzpurné hlavní hrdinky, tak tahle kniha vás nezklame.

06.02.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tohle byla strašná hovadina. Nepravděpodobný bizár. A přesto je to jedna z mála knih, co mě upřímně rozesmála. A to hned několikrát.
Poppy je fajn hlavní hrdinka. Smůla se ji lepí na paty a reálně není možné, aby někdo byl až takhle nešikovný. Přesto je sympatická. Ryan je také fajn postava, která se vyvíjí a rozhodně dokáže Poppy do života přinést aspoň nějaký řád. A ona jemu zase nějaké to uvolnění a smích.
Za mě tedy fajn oddechová kniha na zvednutí nálady. Ale člověk nesmí mít vysoká očekávání od kvality příběhu.

22.10.2022 3 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Krátké doplnění příběhu z Krásné katastrofy a Učiněné katastrofy. Bez přečtení aspoň jedné z předchozích knih budete dost ztracení.
Za mě možná i zbytečné, ale přesto zajímavé. Dozvíte se, proč přesně se tak rychle vzali a jak to probíhalo. Také to, jak žijí teď. Kniha neurazí ani nenadchne.

22.10.2022 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

#rereading

Je zajímavé se na příběh podívat z druhé strany. Je skvělé lépe pochopit hlavního hrdinu a seznámit se s částmi příběhu, které v první knize nebyly. Kniha je stále stejně čtivá a postavy jsou stále stejně sympatické. A nasírací.
Opakuji se. Ale... Příběh samotný je taková klasika. Hodná a hezká holka s problematickou minulostí a sexy násilnický kluk, kterého může zklidnit jen ona. A taky má skvělý talent ho vyprovokovat. Nečekejte nic šíleně originálního, duchaplného nebo nedejbože výchovného. V knize je hodně násilí, toxicity a alkoholu.

Chvilkami trochu hloupoučká a toxická romantická linka. Takhle to rozhodně vypadat nemá. Rozhodně je potřeba na příběh koukat s nadhledem. Rozhodně je to oddechová literatura a není pro každého. Na ukrácení času dobrá volba, ale určitě nebyl využit celý potenciál. Přesto si myslím, že je o chloupek lepší než první díl.

Za mě 4*

22.10.2022 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

#rereading

Příběh se čte sám. Stránka utíká za stránkou. Hlavní postavy jsou sympatické, ale na každé si najdete něco, co vás štve. Jsou realistické. Příběh samotný je taková klasika. Hodná a hezká holka s problematickou minulostí a sexy násilnický kluk, kterého může zklidnit jen ona. A taky má skvělý talent ho vyprovokovat. Nečekejte nic šíleně originálního, duchaplného nebo nedejbože výchovného. V knize je hodně násilí, toxicity a alkoholu.

Za mě 3,5*

22.10.2022 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Kate je žádanou ženou. A v tomto díle si její pozornost nárokují hned dva super padouši, které nebude snadné porazit. Naštěstí je obklopená přáteli, kteří ji nenechají ve štychu.
Její muž Curran mě v tomto díle trochu rozčiloval, ale na konci jsem ho pochopila. Erra byla výborná a naprosto ji miluju! Ale úplně nejvíc jsem milovala syna Kate a Currana. Syna, který skrývá víc než se zdá.
Nick je stále osinou v zadku, i když uznávám, že umí být i užitečnou osinou. Tedy Jo se stal důležitou postavou a přináší do příběhu další legendy. I když si myslím, že Kate by si je klidně odpustila. Kromě této nepříjemnosti zavítá na Konkláve postava, která všechny neskutečně zmate. Za mě zajímavý obrat, i když jsem mu tuhle novou tvář moc nevěřila. Nějak mi k němu neseděla. Ztratil kvůli tomu své kouzlo.

Co se týká finále... Je přesně takové, jaké člověk předpokládá. Všichni se spojí, aby porazili společného nepřítele. Nebo možná dokonce nepřátele?
Trochu mě mrzí úplný epilog ohledně Julie. Nevím, přišlo mi to zbytečné. Stejně tak mě mrzí ochlazení vztahů s Andreou a Rafaelem. Nepřišlo mi to ke Kate vůbec fér. Stejně tak mi chyběl Ascanio. Myslím, že situace s nárokováním Atlanty se sice tak nějak elegantně vyřešila, ale já bych se klidně vrátila o krok zpátky.

Kate se změnila. A přesto zůstala krásně svá. Je to rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinek. Celkově musím říct, že pokud se něco povedlo, tak to jsou jednotlivé postavy. Každá je jiná a každou si člověk zamiluje kvůli něčemu jinému. A každá má chyby. Díky tomu jsou uvěřitelné a člověk si je dokáže upřímně zamilovat.

Když to vezmu kolem a kolem... Tohle bylo kvalitní zakončení série. Jsem smutná, že tento příběh končí, ale na druhou stranu jsem ráda, že skončil dříve než stihnul ztratit kvalitu. Ráda se k sérii někdy vrátím.

08.09.2022 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Nemám ráda poezii. Opravdu ne. Musím ale uznat, že tahle kniha mi pomohla, když mi bylo nejhůř. Několikrát. Nevím, jak se ji to povedlo. Ale povedlo se ji to. Kniha je krásně zpracovaná a citlivě vypráví o bolestivých událostech v životě. A následně i o hojení a naději. Za mě něco, co by si měl přečíst každý, kdo čelí nějaké bolístce na duši.

25.08.2022 4 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

#rereading

Ach pane bože. Miluju ty přípravy na svatbu. Jednoznačně miluju. Kate je dokonale strašná nevěsta. A chudák Roman to s ní opravdu nemá lehké. Každopádně zde Roman dostal mnohem víc prostoru a já ho fakt žeru. Vyklubala se z něj dokonalá postava. Fakt mě baví. Stejně tak mě baví Luther, Christopher, Ghastek a Rowena. Přidávám je všechny mezi své oblíbené postavy a nezapomínám ani na Erru. Ano, čtete správně.
Kniha je lepší než ta předešlá. Opravdu mě bavila. Kate dokazuje, že je stále lidská a má nějaké zásady. A aby je neporušila, je ochotná dojít k šíleným nápadům. Přišla mi škoda, že závěrečná bitva byla taková odfláklá. Ale nevadí. Trochu mě mrzí, že Smečka dost zmizela ze scény a s tím i nejlepší kamarádka Kate. Proměna Jima je sice pochopitelná, ale mrzí mě to. Nebudu lhát.
Roland je rozporuplná postava. Baví mě jejich kočkování, ale není to něco, bez čeho bych se neobešla.

25.08.2022 5 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

#rereading

Kniha je stále kvalitní a čte se sama. Čekala jsem trochu větší reakci čarodějek na některé události a jsem trochu zklamaná jak moc jsou najednou v pozadí. Dost mi tu chyběl Roman, který se stal důležitou a skvělou postavou a docela se mi stýskalo i po Hughovi. Nemůžu si pomoct. Ale nový padouch mě hodně bavil. Stejně jak se mi líbí vývoj, kdy s Curranem vykročili na novou cestu. I když to znamená méně některých postav. Naopak ale nejbližší osoby tohoto páru jsou stále přítomní a já je stále miluju. Jsem strašně ráda, že Kate je stále porazitelná a může se zranit. Je mi sympatické, že se z ní nestala neporazitelná osoba. A jsem ráda, že je Luther opět na scéně. Je skvělej!

Já mám tuhle sérii prostě ráda. Tento díl mě bavil o trochu méně než předešlý, ale stále si myslím, že kvalitu série neztrácí. Některé věci byly malinko nedotažené, ale jsem ochotná to sérii odpustit.

25.08.2022 4 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

#rereading

Tento díl má pomalejší rozjezd, ale pak je to jedna bomba za druhou. Konečně potkáme Rolanda, stane se tu tak milion zvratů a celá kniha je napsaná opět svižně a lehce. Opět je tu hodně Hugha, takže je o zábavu postaráno. A můžu vám zaručit, že nudit se nebudete. Čtenáři plynou stránky před očima. Postavy se vyvíjí a stále jsou lepší a lepší. Poměrně jsem si oblíbila Roberta a naprosto jsem se zamilovala do Ghasteka. A ano. Nesnáším Rytíře Řádu ještě více než předtím. Kate je stále skvělou hlavní hrdinkou a Curran je taky fajn.

Za mě jeden z nejlepších dílů. Nadšení, strach, lítost i pocit zadostiučinění. To vše vám kniha dá.

24.08.2022 5 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Nebyla to kniha z které bych si sedla na prdel, ale byla to po delší době kniha, která mě nutila číst dál a dál. Z čehož vyplývá, že kniha byla čtivá a napínavá. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická. Dělá chyby, zbrklá rozhodnutí a občas vás její činy a myšlenky naštvou. Ale o to uvěřitelnější mi přišla. A kapitoly z jiného pohledu dodávaly příběhu jiný rozměr. Kniha mě bavila. Neoznačila bych ji jako bestseller, ale rozhodně měla něco do sebe.

Do příběhu jsem se hodně vžila a přijde mi děsivá představa, že takovýto teror někdo opravdu zažívá. Proto jsem se rozhodla zaokrouhlit nahoru a z 3,5* udělat 4*

24.08.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Pokud někdo hledá vyloženě letní čtení a pohlazení po duši, tak je tady správně. Kniha je napsaná velmi čtivě a stránky čtenáři utíkají samy. Simon i Daphne jsou poměrně sympatické postavy a její bratři jsou naprosto dokonalí.

Za mě lepší jak seriál. Člověk více pochopí rozhodnutí postav a více se ponoří do jejich charakteru. Jen pozor pro milovníky seriálu - některé postavy zde vůbec nejsou. Což mně osobně nevadí, jelikož ta zásadní postava v seriálu, co zde chybí, mi v seriálu dost vadila.

Ale nečekejte nic extra. Je to přesně to, co to má být. Romantická oddechovka, kde je pár dramat, ale přesto je všem jasné, že to zákonitě musí skončit happy endem. Neurazí ani nenadchne.

21.06.2022 4 z 5

Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Esther Perel

První kniha od slavné Esther Perel. Musím přiznat, že mi tahle kniha neuvěřitelně pomohla v situaci v které jsem byla.

Kniha je napsaná neuvěřitelně dobře a čtivě. I když to není lehké čtení, tak stránky utíkají samy. Kniha nám nabízí různé úhly pohledu na nevěru a nechává čtenáře samotného utvořit si názor na jednotlivé úhly pohledu. Narozdíl od některých lidí si nemyslím, že by nám něco nutila nebo že by snad autorka fandila nevěře či polygamii. Naopak myslím, že nám jen nabízí bližší seznámení s těmito "tabu" tématy. V žádném případě autorka neomlouvá žádnou ze stran a spíše nabízí podněty k zamyšlení. Líbilo se mi, že každé téma je uvedené na příkladu z praxe. Každý ten příklad ukazuje, že ne vše je tak černobílé, jak se může zdát.

Člověk v knize najde spoustu zajímavých názorů a myšlenek. Rozhodně ji hodnotím jako přínosnou a doufám, že se mi brzo dostane do ruky další kniha od této ženy.

21.06.2022 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

#rereading

Pro mě rozporuplný díl. Na jednu stranu ho miluju, ale na druhou stranu mi trhá srdíčko.
S Kate, Curranem a pár dalšími kožoměnci se dostáváme do Evropy, kde opravdové problémy začínají. Není náhoda, že byli pozváni a defakto nesměli odmítnout. Po příjezdu situace v Evropě je všechno jen není příznivá.
Desandru jsem na začátku fakt nesnášela, ale vyklubala se z ní zajímavá postava. Co se týče Hugha, tak ho naprosto miluju. Dokázala bych si ho s Kate představit, co si budeme.
Díl je plný intrik, bojů a smutných chvil. Naši hrdinové odjíždí sice s velkou ztrátou, ale kromě zjevného si odváží ještě další poklad.
K závěru knihy si připtavte kapesníčky.

"Omlouváme se, že jsme vám rozbili kámen."

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

#rereading

O něco málo slabší díl než předchozí, ale stále je to na 5* Přesto je to jeden z těch dílů, co patří mezi méně oblíbené. Ale nemůže za to.
Nastane zde spoustu nepříjemných situací u kterých člověk doufá, že dobře dopadnou. V této knize je o něco méně humoru a chybělo mi klasické pošťuchování Kate a Currana. Na druhou stranu naprosto miluju rodinné pošťuchování volhů a čarodějek. Kromě volhů a čarodějek se zde dozvíme i více o povahách některých kožoměnců a Kate si zažije pár nepříjemných chvil. Opět se dozvíme něco víc o minulosti Kate.
Příběh byl opět dobře postaven. Jen vyřešení problému mi přišlo malinko zrychlené. Kniha je ale stále svižná. Plná akce a dobrých postav.

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

#rereading

Tento díl je naprosto skvělý. Jedne z mých oblíbených. Nastane tu opravdu spoustu zvratů. Kožoměnci jsou stále úžasní. Nejvíc jsem si tady oblíbila Tetu Bé a Rafaela. Hyeny prostě musíte milovat, ono to jinak ani nejde.
Seznámíme se zde s tetou Kate a bude to velmi zajímavé setkání. Dozvíme se tíměř vše o Kate a její minulosti. Nezapomene se podívat víc na to, jak funguje samotná Smečka a rozvine se romantická linka, která se ale stále drží v pozadí. Kate dostane v tomto díle dost zabrat. Bylo mi jí až líto.
Kniha opět nemá hluchá místa. Autorka píše opravdu čtivě a svižně. Nejvíc na sérii oceňuji ten všudypřítomný sarkasmus.

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

#rereading
Silnější díl než první a druhý. Půlnoční hry jsou perfektním zpestřením. Spousta nových tvorů a postav.
Miluju defakto jakýkoliv rozhovor mezi Kate a jakýmkoliv kožoměncem. Nejvíc se mi líbí, kromě samotného Pána šelem, doktor který se s ní prostě nepáře. Naprosto jsem si zde zamilovala Dereka, ale mám rozporuplný vztah k Saimanovi. Stále nevím, jestli ho víc miluju nebo nesnáším. Každopádně se zde konečně dozvídáme, co je zač. Souboje jsou skvěle popsané a je tu spousta akce.
Autorka stále drží lehký, svižný a čtivý styl. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

#rereading

Tahle série je moje láska. Naprostá oddechovka pro všechny milovníky fantasy.
Díky tomu, že hlavní postavy i prostředí, známe už z prvního dílu, tak je více propracovaná samotná zápletka. Zároveň příběh nepřestává být čtivý, osvěžující a plný jisker. Veškeré vztahy se tvoří postupně a dávají smysl. Postavy chybují. Člověk autorce prostě věří každé slovo. Romantická linka sice exituje, ale drží se v pozadí a je to spíš taková třešnička na dortu.
Chválím novou postavu. Byla vtipná, živá a neuvěřitelně sympatická. I když to byl trochu padouch.
Na konci příběhu mi málem ukápla slza. Zároveň se zde více a více projevuje pravé já samotné Kate. Člověk se u této série prostě nemůže nudit. Autorka udržuje knihy krátké a svižné.

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

#rereading

Já tuhle sérii miluju. V prvním díle se seznamujeme s postavami a musím říct, že já osobně jsem si je zamilovala už tady. Některé více a některé méně, ale zamilovala jsem si nějakým způsobem všechny. Postavy jsou napsané uvěřitelně a mají spoustu chyb. Hlavní hrdinka Kate je sympatická žoldačka, která se zaplete do věcí o kterých neměla ani tušení.
Svět je zvláštní, ale funguje a člověk si na něj docela rychle zvykne. Chvilku trvá než si člověk zapamatuje všechny "spolky", které v knihách vystupují, ale není to nic složitého. Autorka je dost nápaditá, co se týče různých potvor.
Příběh sám osobně je osvěžující, zábavný a rozmanitý. Skvělá oddechovka třeba na léto!

"Na čičiči"

15.06.2022 4 z 5