Gabusza Gabusza komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tahle kniha mě vůbec nenadchla. Příběh byl sice silně emotivní, ale hrozně negativní, ponurý a depresivní.
Listopad 89 jsem zažila jako
14.letá holka, ale tenhle příběh ve mě nic nezanechal.
Co by se mohlo stát, kdyby dál pokračoval komunismus…divný příběh, moc se mi to nelíbilo, a to mám paní Alenu moc ráda.
Naštěstí se to nikdy nestalo a nestane :)

16.05.2022 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Moc pěkný a čtivý příběh, kde si dva lidé přehodnotí svou minulost.
V knize je plno dobrodružství, napětí i bolesti a spousty vět k zamyšlení.
Za mě supr, dějově napínavá. Doporučuju.

17.01.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Konecne pravy plnohodnotny eroticky roman.
Bavila jsem se od zacatku do konce. Tyhlety rajcovni a sexualni hratky me strasne bavi. A ano, je v ni spousta sexu a postelovych hratek a o tom to je! Urcite neni vhodna pro puritany!
Kniha je ohromne ctiva, ma dej a autorka umi!
Ten otevreny konec me jeste vic
nazhavil :) a tesim se na pokracovani!!

29.08.2021 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Paráda. Propletený příběh plný zvratů a rodinných tajemství. Navíc napínavý a romantická linka tam skvěle padne. Za mně top kniha a těším se na další díl.

30.08.2023 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Já se bavila. Ty hlášky a přirovnání těch dvou byly boží, opravdu jsem se kvalitně zasmála od srdce :-D
Příběh je sladce romantický, i když jedna pasáž je smutná a bolestivá, a to je bohužel život.

Bianca a Jackson se skvěle doplňovali a užívali si jeden druhého. Mohlo tam být více erotických scén…

24.04.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Moje první kniha od Kate a musím říct, že je perfektně propracovaná.
Příběh tří přítelkyň, které nastoupí do kryptografického pracoviště v Bletchley Parku v Británii,
aby prolomovaly tajné válečné šifry během druhé světové války.
Každá je svou povahou jiná, ale zároveň jsou všechny oddané své práci a musí držet státní tajemství o tom, kde pracují.
Během svého válečného života poznávají své lásky a zamilovávají se, zažijí bombardování a osud je u některých z těchto dívek dost krutý, jednu z nich, Beth, na konci války uvězní zrádce z Parku do psychiatrické léčebny a její kamarádky jsou nuceni pomoci Beth a společně zjistí a vymyslí tajný plán na toho, kdo zradil!

Za mě je kniha velmi obsáhlá, i když má 650 stran, je čtivá, prolamují se v ní dvě časové linky a stále se něco děje.
Fascinuje mě, že je příběh psaný podle skutečnosti a některé postavy ještě skutečně žijí.
Dozvěděla jsem se třeba, jak fungovaly šifrovací stroje, různé prolomovací kódy, jak to vůbec vše za války v Bletchley Parku fungovalo.
Na konci knihy v epilogu mě také překvapily určité události, které jsou spojeny s Britskou královskou rodinou.

22.08.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Autorku nemusím řadu let, nicméně jsem se ke knize nakonec odvážila:)
Musím říct, že mě bavila, je jednoduše napsaná, postavy z kapitol mají spojitost, ale co mě zarazilo, byl ten konec. To jsem teda nečekala :(
Co ale vím, určitě nesáhnu po další knize od autorky...

20.02.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Dost dobrá psycho kniha. Dost reálná... kdo by to řek, že i šestileté dítě může být tak kruté.

15.02.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Zacatek se me cetl spatne,bylo to pomalé a utahané, moc detailů, které ale postupně do sebe zapadaly a pribeh dostaval grady a ctivost.
Laura s Adamem nakonec sehrali perfektni akci a podarilo se jim vraha usvedcit bravurnim zpusobem!
Vyborne cteni a zpracovani, kde s vama zamava brutalita vrahova cinu. Okolnosti, ktere byly zamotane a menily se kazdym dnem, a tim byl pribeh napinavy a ctivy.
Vraha jsem kupodivu odhadla, ale na sto procent jsem si pri cteni nebyla jista :)

21.03.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Lori a Erin...sestry, které si naplánují společnou dovolenou, ale odletí jen jedna z nich. Letadlo se zřítí a Lori se ocitne na opuštěném pidi ostrově, spolu se čtyřmi pasažéry a jedním miminkem.
Začíná boj o přežití, postupně se projevuje charakter každého trosečníka na ostrově, kde chtějí všichni přežít a zoufale se vrátit domů.

Po dvou letech se odkryje záhadné tajemství, které Erin odhalí, právě při hledání své sestry Lori.

Každý z přeživších pasažérů skrývá svá tajemství a o to je příběh napínavější.
Úplně mě to pohltilo, bylo to napínavé, čtivé.
Kapitoly krátké a střídá se vyprávění z pohledu obou sester, každá z jiné časové osy.

Nenechá vás to a budete chtít číst dál a dál a zjistit jak to celé dopadne...a dopadne to zvláštně, ale to už si přečtěte sami, protože Trosečníci stojí opravdu za přečtení.
Je to šokující, tajemné a hodně napínavé!!!

25.01.2023 5 z 5

Nezvaný pár Nezvaný pár Sarah J. Naughton

Hodně povedený thriller!!
Novomanželé odjíždí na líbánky do Vietnamského resortu, jenže…stane se nehoda, Asha se ocitá v nemocnici, na nic si nevzpomíná a začíná z její strany napínavá akce.

V příběhu se prolíná víc časových rovin, postupně se odhaluje zápletka z různých způsobů vyprávění, o to to bylo napínavější a děsivější.

Kvalitní psychothriller. Doporučuju.

08.04.2022 5 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Krásné počtení o odvaze, kráse přírody a o životě a přátelství bělocha s Komanči, který nakonec našel své životní štěstí.
Autor psal příběh velmi citově, úplně jsem se ponořila do čtení a hltala jsem každé slova.
Film je moje srdcovka. Knihu si ukládám jako svou Top!

28.01.2022 5 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Velmi citlivý příběh inspirovaný skutečností.
Autor popisoval perfektně dění z druhé světové války o tréninku poštovních holubů, kteří byli trénováni na důležitou misi!

Kniha je nádherně popsaná, hltala jsem každou kapitolu, dojalo mě, jak Britové v té nelehké době byli nezdolní a vydrželi po dobu osmi měsíců nepřetržité nálety!!

Doporučuju přečíst, příběh má obrovskou hloubku, člověk si při čtení uvědomí spoustu zbytečných věcí, které vlastně řešíme…

Konec byl velice emotivní a zanechal ve mě spoustu myšlenek.

Kniha je napsána na počest všech padlých, během bleskové války.

17.10.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Nemám co vytknout. Čtivá, napínavá, do odhalení člověk neví, která se sester vlastně byla zavražděna, fakt supr kniha.

07.11.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Je skvělá. Od začátku do konce napínavá. Rozhodně doporučuju a chystám se na další pokračování.

15.10.2020 5 z 5

Adventní kalendář povídek: Kdysi v zimě Adventní kalendář povídek: Kdysi v zimě * antologie

Nemohla jsem vynechat už třetí sborník od Brku a jsem moc ráda, že na mě padl v období adventu.
Zimní povídky opět nezklamaly, některé na vás zapůsobí mile, některé vtipně, jiné zase krutě a i láskyplně.
24 příběhů o životech z různých míst a od různých českých autorů na mě udělaly opět dojem a navodily mě na předvánoční atmosféru.

Mé oblíbené:
Andělská flotila
Lovná zvěř
Ztráty a nálezy
Zvěř u dveří

13.12.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Silný a smutný příběh, na který nemám ani slov. Přečtěte sami a posuďte sami.

26.08.2022 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tak tohle byla bomba!!!
Opravdu zvláštní příběh, prokombinovaný,trochu víc psycho, ale vlastně ve výsledku úplně logický.
Konec byl pro mě překvapením a vůbec jsem neměla podezření ani na okamžik.
Skvělé a napínavé čtení a doporučuju!!

Internet je takové největší zlo světa a může pohltit každého z nás…

22.01.2022 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Příjemné něžné čtení s hezkým příběhem o starém knihkupectví s rodinnou tradicí, s nádechem starobylosti, u kterého si odpočinete a lehce se i zasníte :)
V knize je spousta myšlenek a citátů a jeden mi utkvěl v paměti…

“Kniha člověka nikdy nezradí, nezmění svůj názor a ani z člověka nedělá hlupáka”

19.12.2021 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Pěkný příběh ze života, popsaný moc hezky, obyčejně, reálně. Líbili se mi ti dva Evvie a Dean. Hodili se k sobě,doplňovali se a navzájem podporovali.
Kniha je oddechová a vyhovovali mi krátké kapitoly. Doporučuju.

07.08.2021 5 z 5