gabriela8704 gabriela8704 komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Příběh s těžkým osudem a správným rozhodnutím. Budiž inspiraci všem, co v životě zápasí s jinakosti vlastní a krutosti ostatních lidí. Zachovat si lidskost v těžkém údělu a žít dál není lehké.

19.01.2023 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Velice pěkně napsaná historie ČR v době války a komunismu. Kolotoč se opakuje pokud to dovolíme. Moudré myšlenky. Rozhodně čtěte pomalu. Vychutnavejte tu hloubku pravdy i myšlenky.

16.01.2024 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh je vážně čtivý a poučný. Opět ukazuje na to, co svede davova hysterie a fanatismus. Láska k horám vás nakazí tutove.

08.10.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Toto knihu rozhodně nedoporučuji. Proč?

1. Díky knize furt jíte - dobře tam vaří
2. Smějete se - některé hlášky jsou fakt boží
3. Muž v ní je posera - klasika raději budu kámoš
4. Ženy se v ní baví - skandál vážení
5. Tajemství je odhaleno - lidi neumí pochopit, že tajemství má zůstat tajemstvím
6.všichni přežili a dobře se bavili - takže nuda

Vážení kniha je rozhodně návykového původu škodícimu zdraví.

15.09.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Řeknu páni, to bylo čtení. Takto dlouho jsem knihu ještě nečetla.

Moc dobré čtení. Psychologie lidi a její důsledky. S prvky něčeho více než je pochopitelné běžným rozumem.

30.07.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Co k tomu říct.. Věřím, že ani teď to není jiné. Ale o tom se mlčí. A mlčení je spoluvina, jak píše i sám autor.

Rychlovka na čtení, ale příběh v paměti zůstane.

29.06.2023 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Opět úžasna kniha. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit počtem stran. Stala za ten čas.

16.08.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Toto jsou naše dějiny. Ze začátku slušný vtip a nakonec horor a triler v jednom. Z úsměvů do pláče,kam až hloupost, vymyvani mozků lidi dohnala.

Ke konci jsme odstavili rádio i televizi a žijeme tak do teď. A víte, že nám to ani nechybí? Film si pustíme i bez reklam a muziku bez zpráv.

11.07.2023 5 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Už jsem přečetla hodně knih o seberozvoji a psychologické. A musím říci, že tak ucelené dílo do hloubky kde je problém v jednoduchém podání pro běžné lidi jsem nepotkala. Kniha mi mnohé vysvětlila i to, co psycholog nezvládl. A díky tomu mohu lépe pracovat na sobě i svém vztahu k synovi i ostatním lidem.

23.10.2023 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Zajímavé čtení. Rozhodně stojí za přečtení.

11.03.2023 5 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Zajímavé myšlenky na novodobá tabu a dogmata dnešní doby. Myslím, že má zdravý názor na věci. Je odvážná při boreni limitu a hranic. Je dobré si na knihu udělat vlastní názor. Ale mluví rozumně a nejde o bulvární výkřik nějakého plátku ani hitovky doby. Řídí se srdcem a zdravím rozumem a to je dobře. A přitom nikomu nic nenutí.

28.03.2024 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Jsem vděčná za tuto knihu. Kniha která mluví o lásce otce k dítěti, o tom že někdy přece jen můžete jít proti systému a udělat dobrou věc. A že dobré srdce by mělo rozhodovat častěji nad tou lepší volbou i za cenu jít proti systému. To je mé přání, aby bylo více těch dobrých skutků než těch špatných, protože, hlášky typu:přece jen posloucháme rozkazy, tím mi neublizujeme, my to nevymysleli. Je někdy výmluva a omluva pro špatné skutky. Ne každý rozkaz a pokyn je dobrý.

A milovat dítě či člověka není otázkou krve, ale velikostí srdce, které nehledá a nevidí překážky pro to, aby nemilovalo..

07.12.2023 5 z 5

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Pěkné a klidné čtení. Bez nudy až do konce, ale zároveň bez vyhrocenych emocí a událostí .

21.05.2023 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Knihy od Kinga nestrasi. Vypovídají a rozebíraji horory dnešní doby mezi lidmi. Rozebírá je psychologicky, abychom mohli nahlédnout do tajů mysli a našeho podvědomí. Mě toho hodně opět vysvětlila a cítím klid a mír. (na rozdíl od běžného hororu)

21.02.2024 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Skvělé téma, dobře zpracované pro dívky i pro ženy. Ale ten Adam mi pil krev s tou svou nerozhodnosti. Rozhodně dobrá kniha.

11.11.2023 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Co ke knize napsat? Nelituji dne kdy mi King a jeho díla vstoupila do života.

Tolik hlubokých myšlenek nenajdete ani v psychologii a knihách o osobním rozvoji a vývoji.

03.10.2023 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Je to sice psané jako fikce, ale pohled kastovani a vyzkumu dle rasy a genů. Ufff genetika netvoří přece 100%. Fanatismus nikdy ničemu neprospel.

Dále se ukazuje soudržnost Ruského národa a vlastenectví a zde se sakra máme dost, co přiučit. I ženy se zapojují a nejsou menecenne, jak třeba se nám snaží vtlouct do hlav. I ženská síla něco zmůže.

Upřímně asi bych tu knihu nečetla nebýt výzvy v databázi. Přesto jsem vděčná, že ji mám přečteno. Je to opět jiný úhel pohledu na dějiny i věci.

27.04.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Za mě velice zajímavé dílo, rozděleno sice do 4 části, ale přesto v jedné knize. Střídání 2 pohledů (životů) žen bylo za mě super.

16.04.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nešťastné řešení v skákání do různé doby příběhu. Je náročné neztratit se. Ale jinak zajímavý děj a možnost budoucnosti.

Prosím takovou nechci, ať zůstane v knižním příběhu.

04.04.2023 4 z 5

Propletený život Propletený život Merlin Sheldrake

Hurá dočetla jsem. Inspirace pro filmy Avatar, The Last of us, Star trek inspiraci byli houby. Které lidstvo nakonec dostaly? No ty kvašení - od piva až po víno, také pečivo a jiné.

Jsme uchycení do propleteneho života hub. Někdo příliš, někdo méně a někdo vůbec. Každopádně bacha na houby a kvasinky.

12.03.2023 5 z 5