gabriela8704 gabriela8704 komentáře u knih

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Vidíte knihu lze napsat i ve 4 lidech. Těším se až to vyzkouším. Jinak jsem se bavila. Bylo to příjemné oddechové čtení.

23.04.2024 5 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Jednoduše a zábavně napsán základ. Za mě se dílko moc povedlo. Měli by číst i ti extroverti, aby pochopili tiché lidské myšky.

19.04.2024 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Tedy to byl příběh. Kam se hrabou odborné psychologické knihy. A jak jde spolupracovat že? Aneb když se lidé kolem sebe dívají, tak se také dozvidaji a mohou i pomoci.

15.04.2024 5 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Četla se moc dobře a tolik mouder k zamyšlení, že jsem tedy koukala. Moudrá rychlovka ke čtení pro děti i dospělé.

13.04.2024

To byla zákopová válka To byla zákopová válka Jacques Tardi

Děkuji, že kniha byla jen černobílá. I tak mě přešla chuť na jídlo.Realita v surové podobě. Hraní na vojacky už pak není taková zábava. Je to děs, co mlčením bylo vedení-znudenym lidem dovoleno. Jak se říká : mlčící většina je větší průser než hrstka nudicich se loutkaru.

12.04.2024 5 z 5

Potrhlá dovolená Potrhlá dovolená Dagmar Lachmanová

Nechce jet druhá polovička s vámi na dovolenou? Nevadí jeďte s babincem bude větší sranda. Aneb nehledej výmluvy, najdi řešení jak to půjde.

10.04.2024 5 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Opět zajímavé zamyšlení. Každopádně ne vše končí úplně dobře, protože to není pohádka pro děti.

05.04.2024 5 z 5

Nebe v pronájmu: Andělé zázraků Nebe v pronájmu: Andělé zázraků Judita Peschlová

Přijde mi to zbytečně složité rozebírat vrstvy nebe a kdo kam patří. Je fajn o tom něco si přečíst, ale upřímně v běžném životě je to nepraktické a zbytečně komplikované na řešení.

01.04.2024 3 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Zajímavé myšlenky na novodobá tabu a dogmata dnešní doby. Myslím, že má zdravý názor na věci. Je odvážná při boreni limitu a hranic. Je dobré si na knihu udělat vlastní názor. Ale mluví rozumně a nejde o bulvární výkřik nějakého plátku ani hitovky doby. Řídí se srdcem a zdravím rozumem a to je dobře. A přitom nikomu nic nenutí.

28.03.2024 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Takové klidné rychlocteni. Chvilku trvá než se zakousnete a pak knihu nepustite.

26.03.2024 3 z 5

Kruh ohně Kruh ohně Michelle Zink

Zajímavý příběh. Já ho pochopila tak, že jde o to propojit negativní i pozitivní stránku sebe sama. Uzdravení sebe a své rodové linie bude častějším tématem. Mě se série moc líbila, bez erotiky s upřímnou láskou a hloubku myšlenky zde najdete též.

19.03.2024 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Kniha kterou by měl číst každý rodič jiného dítka včetně sociálních pracovníků a lidi pracující s dětmi nebo v psychologii. Kniha, kdy vás nutí se zamyslet:Stalo to za to? Má to cenu? Co by šlo zlepšit? Obdivuji autorcinu snahu změnit systém kolem adoptivnich děti a ústavů. Obrovská poklona za odvahu i za cenu posramocene pověsti. Ona něco s manželem alespoň udělala a jen blbě neplkala.

13.03.2024 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

I druhá kniha mi byla přínosem. Temnota a její sevření lidského srdce do paniky, strachu a chaosu. Není vám to povědomé?

03.03.2024 5 z 5

Orlickým rájem a okolím Orlickým rájem a okolím Martin Leschinger

Krásné fotky. Zajímavě a poutavě sepsány cesty po Rychnovskem kraji a okolí. Je tu opravdu krásně.

01.03.2024 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Jiný úhel pohledu na život i umění. Jen kéž by ta kniha po tisku tak nesmrdela. Ten bolehlav hlavy jí zbytečně snižuje body. Jinak je to dobré čtení.

01.03.2024 4 z 5

Herbář přírodní čarodějky Herbář přírodní čarodějky Cecilia Lattari

Pěkná kniha, která vás motivuje k zamyšlení a potřebě vážit si přírody a jejich krás. Také vám odhalí krásu a taje rostlin a ročního období.

23.02.2024 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Knihy od Kinga nestrasi. Vypovídají a rozebíraji horory dnešní doby mezi lidmi. Rozebírá je psychologicky, abychom mohli nahlédnout do tajů mysli a našeho podvědomí. Mě toho hodně opět vysvětlila a cítím klid a mír. (na rozdíl od běžného hororu)

21.02.2024 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Tedy další dílo k zamyšlení. Rozhodně by měli číst i dospělí. Jak se z traumatu a bolesti může stát zrůda. Nebo jak podlehneme klamu. Na každém z nás záleží jak se budou hýbat dějiny a je dobré věřit srdci a instinktum.

14.02.2024 5 z 5

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

Bylo pro mě náročné knihu číst a připomínat si stavy, v kterých syn byl v dětství. Ale díky knize mi došlo něco úžasného. V 11 letech je syn skoro normální, přestože neměl těžký autismus. Cesta matky a syna napříč dobou a těžkostmi. A jsem hrdá na nás oba. A proto přesně vím, co rodiče prožívali. Jsou možnosti, když je víra i cesta se k léčbě ukáže.

13.02.2024 5 z 5

Dobroběžník mezi světy Dobroběžník mezi světy Marek Jelínek

Za mě skvělý cestopis, který zaujme i maloctenare. Krásné fotky. Na koloběžce se dá všude, jak to ukázal Marek. Stačí se zkrátka nebát a jdou různé věci.

08.02.2024 5 z 5