Dobroběžník mezi světy

Dobrodruh Marek podal jednoho dne v dobře placené práci výpověď a rozhodl se splnit si sen a projet na koloběžce celý svět. Na cestě z Nového Dillí do Singapuru strávil sedm měsíců a ujel neuvěřitelných 7 850 kilometrů. Během cesty potkal skvělé lidi, potýkal se s monzunovým deštěm, nevzdal se a svoji koloběžku doslova dotlačil až na úpatí himálajských osmitisícovek. Začtěte se do příběhů, do nichž vás vtáhnou i nádherné fotografie a objevte kouzlo té pravé Asie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/425440/dobrobeznik-mezi-svety-G8W-425440.jpg 47
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, CPress

Kniha Dobroběžník mezi světy

Kamys

Příjemná pozitivní kniha s krásnými fotografiemi, která přibližuje atmosféru jednotlivých asijských zemí z pohledu sympatického cvoka na koloběžce. Víc než o jednotlivých zemích se vlastně dozvíme o tom, proč cestovat (trochu jinak než je běžné).

Janulano

Krásně a svižně napsáno. Žádná omáčka kolem,hezky popsaná čistá realita a myšlenkové pochody autora. Knížku skvěle doplňují nádherné fotky, díky nimž se čtenář snadno "přenese" do místa dění.

Trojka3
07.12.2019

Dávám plný počet, jinak to ani nejde :) Nejlepší kniha v tomto žánru, jakou jsem četla. Pěkné fotky, povídání, paráda. Doporučuji a těším se na další. Autorovi fandím, určitě podpořím i jeho další projekty, díky kterým pomáhá potřebným.

Rybavela
03.12.2019

Kniha obalená do silnice, zabalená do asfaltu , potu a kilometrů zážitků, které čtenářům nevezme ani sám autor.Naopak. Je těžká, hebká na omak, voní , ale jíst ji nedoporučuji , hltat slova však ano. 48 kapitol, které vás provezou všemi druhy terénů, životů, setkání, postřehů a všechny mají jedno společné, nemají pedály, ale za to mají sílu a velké srdce. Při čtení můžete vdechovat pach i krásu svobody, překusovat písek mezi zuby, mít oči dokořán z nezkrotné jízdy na koloběžce, na které se může přihodit cokoli a to doslova. Každý Markův odraz vás posune vpřed, protože zpět to prostě nejde.
Jednoduchý , přímočarý text, který si na nic nehraje, zbytečně nic nenatahuje, nevysvětluje a zároveň má hloubku. Tou vší jednoduchostí vystihuje to nejpodstatnější - cestu, na které je Marek sám a na které potkává i nás, čtenáře, ke kterým promlouvá i prostřednictvím fotografií... to nesdělitelné dovypráví právě ony, které dokreslují a podtrhují trasu a opojení z reálných příběhů. Když vidím ty fotografické záběry - Nechtělo by to příště natočit i dokument, Marku?

eddie5223
22.11.2019

Krásná knížka, bez jakýchkoli tanečků jste vtaženi přímo doprostřed dění. Každá kapitola má svůj malý příběh a fotku. Doporučuji.