Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce

Kocourek Oliver jen výjimečně opouští svůj domov v hostinci Myslivna. Když ale hospodu zničí požár, zůstane bez střechy nad hlavou. Přátelskému kocourkovi se naštěstí podaří brzy najít ve vesnici nový domov. Pak se však seznámí s nemocnou holčičkou Karolinou, která nemá žádné kamarády. Oliver si vzpomene na to, jak lidé pomohli jemu, a rozhodne se, že je nejvyšší čas na to, aby vesnice, ve které bydlí, zažila pravý vánoční zázrak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321659/big_oliver-kocour-ktery-zachranil-vanoc-kVD-321659.jpg 4.696
Literatura světová, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Oliver: The Cat Who Saved Christmas, 2015

Kniha Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce

gejza_makovnik

Nádhera, úžasný zlatom lemovaný príbeh kocúrika Olivera. Neviem si túto knihu vynachváliť.

oluskace

Nádhera. Nic víc nejde napsat. Kluci Olivera milují. Čtu minimálně dvakrát za měsíc

Misanhanelojc

Ok moc krásná a dojemná

Štěpinambura
08.07.2021

Proboha! To je tak nádherně dojemné. Takový obdiv k Sheile Norton! Je to prostě nejlepší bomba, plná chválihodných třpytků!

sgjoli
30.03.2021

Jak mám kočky (a obecně zvířata) ráda, tak literatura se zvířecími hrdiny v hlavní roli ve většině případů asi není mým šálkem čaje. (Čest výjimkám!) Tato kniha mne nebavila a já cítila, jak se do čtení musím nutit. Plytké, povrchní. A já měla pocit, jako by se autorka ze mě snažila násilně vycucat emoce. Ale já se bohužel (bohudík?) neumím dojímat na povel. To dojetí musím vnitřně cítit, ale tady jsem měla pocit, jako bych necítila skoro nic – ta kniha ve mně nedokázala nic vyvolat. Knihu jsem nakonec nedočetla, bohužel mi nesedla. Ale očividně jdu proti proudu, jak koukám na ostatní hodnocení - berte tedy moje hodnocení spíše s rezervou. :-)

LildaD
19.02.2021

Pro mě jsou kočičí příběhy zárukou pohodového čtení, a tento nebyl výjimkou :-) Místy mají události až příliš rychlý spád, to je jediné, co bych tomu vytkla. Jinak je to velmi milé a místy dojemné. Je to spíše pro lidská koťata, ale i dospělákům se to dobře čte.

Barabora
04.02.2021

Knihu, jsme četla již dvakrát. Poprvé proto, protože mě zajímalo, jaká bude nová knihy, kterou jsem dostala k Vánocům. Podruhé na čtenářskou výzvu, tady na Databázi knih. Přesně nevím, co to je knihy, která je vyprávěna RETROSPEKTIVNĚ, ale zdá se mi, že tato kniha je na to jako dělaná. Vřele doporučuji. :-)

Eruname
01.01.2021

Dostala jsem ji v loni k Vánocům. Netušila jsem jak krásný příběh se v této knížce skrývá. Kniha dokáže u čtenáře manipulovat s emocemi. Knihu jsem četla v jednom kuse se svým kocourkem Mufíkem.
Když jsme si jednoho dne šli pro kocourka do útulku, hned jak jsem ho spatřila, jsem věděla, že se bude jmenovat Oliver.
Knihu velmi doporučuji.