gabriela8704 gabriela8704 komentáře u knih

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Lidi se bojí čarodějnic, ale strašení křesťanstvím a vhanenim strachu ze satana i tam kde vůbec není a nemůže být, se nebojí? Kolik škod fanatici způsobili jen proto, že se rozhodli někteří z toho něco vytěžit. A kolik lidí nezapojilo mozek a intuici, protože kdyby to udělali nenastane taková hysterie a zabíjení nevinných pro vidinou pozemku, peněz a slávy.

Lidi jsou nepoucitelni a děje se to znovu a znovu. Samostatně myslet vážně není hřích ani ostuda. A umět něco jiného, co pomáhá druhým a neškodí už teprve ne.

06.02.2023 5 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Přečteno. Píše vážně skvěle. Sice ty emoční kotrmelce byly fakt náročný, ale román velice poučný.

Nestavme mezi sebou zdi, raději komunikujeme s upřímnosti, přestože to někdy dost bolí. Pak totiž nastává klid a uvolnění od věcného přetahování či tajeni .

Byt upřímný je těžké, ale stojí to za to takový být.

01.02.2023 5 z 5

Osvícení zoufalého muže Osvícení zoufalého muže Jitka Ludvíková

Oddechové čtení. A fajn vykreslení života v manželství s nasazenim humoru. Bavila jsem se a říkala si jo, život jde brát i s humorem.

22.01.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Příběh s těžkým osudem a správným rozhodnutím. Budiž inspiraci všem, co v životě zápasí s jinakosti vlastní a krutosti ostatních lidí. Zachovat si lidskost v těžkém údělu a žít dál není lehké.

19.01.2023 5 z 5

Bohyně a Andělé Bohyně a Andělé Doreen Virtue

Za mě pěkné čtení. Vysvětlení jednotlivých bohyn a některých andělů. Knihu doporučím spíše nezhltat, ale postupně po kouskach číst a přemýšlet. Opět mi rozšířila povědomí o zvláštních bytostech kolem nás.

19.01.2023 5 z 5

Život není skákací hrad Život není skákací hrad Petra Hülsmann

Kniha tentokrát více navazuje na předchozí díl. Opět místy špatná korektura ale nic hrozného, oproti cmelakum v srdci je to lepší.

Co se týče děje líbil se mi, je to neotřelé čtení a že to člověk hned nezhlta na posezení vůbec nevadí. Naopak člověk může více nad dějem přemýšlet a vychutnat si dej postupně a po lehoucku.

15.01.2023 5 z 5

Drsný život zralé ženy Drsný život zralé ženy Zuzana Zajícová

Byla pěkná, pobavila a rozhodně to žádná nuda nebyla.

09.01.2023 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Taky nejsem povidkovy typ. Ale musím říct, že povídky měli své hluboké moudro v sobě ukryté. Rozhodně si z nich moudra člověk odnese.

05.01.2023 4 z 5