gabriela8704 gabriela8704 komentáře u knih

Revoluce Revoluce Jakub Trpiš

Rozhodně stojí za přečtení. Čte se dobře. Kniha vás donutí se zamyslet.

08.09.2023 5 z 5

S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem Klára Smolíková

Četli jsme se synem. Super nápad. Syn se u ní bavil a nenudila ho. Zatím za nás top kniha z autorciny tvorby.

Děda kamnář a toulavý Pecivál Děda kamnář a toulavý Pecivál Klára Smolíková

Četli jsme se synem a moc pěkná kniha. Syn i já jsme byli nadšení.

Mystik z Velryby Mystik z Velryby Dalibor Stach

Četla jsem se synem a musím říct, že nápad dobrý. Přesto divně napsané a zamotane. Rozhodně není knihou pro děti. Šlo to napsat lépe.

08.09.2023 1 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Četla se úplně sama. Pěkně dílko. Už se těším na pokračování.

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Četla jsem již dříve. Prastene, ale dobré.

06.09.2023 4 z 5

Přesto… Přesto… Alma Steffl

Poezie, která není obyčejná a plná emocí. Rozhodně s vámi zalomcuje a tak si ji davkujte po troškach.

05.09.2023 5 z 5

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Člověk se v této knize dozví to, co duše už dávno ví. Mnohdy mozek rád odporuje: Tak to přece není a nebo hledá chyby.

27.08.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Pěkná kniha.

25.08.2023 5 z 5

Vlci Vlci Nicholas Evans

Úžasné čtení. Kéž by se lidé konečně umoudrili a pochopili. I zvířata mají jiskru jako my. Musíme je také chránit a brát jen to málo, co k obzive potřebujeme.

23.08.2023 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Opět úžasna kniha. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit počtem stran. Stala za ten čas.

16.08.2023 5 z 5

Zóny zdraví a života: Místa, která léčí Zóny zdraví a života: Místa, která léčí Olga Krumlovská

Takový knižní referát řekla bych. Pro všeobecný přehled fajn.

06.08.2023 3 z 5

Dárek Dárek Pranas Mašiotas

Krásné krátké a poučné pohádky. Moc se mi líbily. Některé psané tak, aby se děti zamysleli. Pěkné.

Jen tomu něco malinko chybělo.

31.07.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Řeknu páni, to bylo čtení. Takto dlouho jsem knihu ještě nečetla.

Moc dobré čtení. Psychologie lidi a její důsledky. S prvky něčeho více než je pochopitelné běžným rozumem.

30.07.2023 5 z 5

Síla archetypů ženské duše Síla archetypů ženské duše Ingrid Tůmová

Nejlepší shrnutí pohledu na ženskou duši, jaké jsem kdy četla. Rozhodně by měli číst nejen ženy.

29.07.2023 5 z 5

Zakletý ostrov Zakletý ostrov Miloš Matula

Čekala jsem od knihy mnohem více a jsem hluboce zklamaná, jaký je to brak. Sfinga s prsy, to jako fakt?! Bohužel i v mnohém zklamala i ilustrace. Na čtení dětem opět nective, složité a dost i hloupé.

25.07.2023 1 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Donald Burton Schnell

Od této knihy jsem mnoho nečekala, ale překvapila mě. Vlastně potvrdila to, co od dětství cítím a bylo mi vyvraceno jako hříšné myšlenky nutné vymítání. Ano slyšíte dobře.
No takže kapitola ke konci zasvěcení vysvětluje to, co tuším už dlouho. Bůh není osoba, jak jí chápeme my. Je to mužské božské světlo a esence. Ale ON má k sobě i ženskou esenci ONA. A tyto 2 aspekty jsou v každém nás.
Takže NIKDO není více než druhý. Jen někdo už je na vyšším postu poutníka duše. Zasvěcení není o tom, že dostaneš manuál a zkratku a NIC pro to neuděláš. Tak to nefunguje. Už pro to, že by jsi s tím neuměl naložit. Je to proces. Jako rosteš a dospíváš. Tak roste a dozrává tvůj vnitřní poutník a budí se tvé světlo v tobě.
Já jsem hledala MUŽE - svého džina. A víte, co je překvapení? Já ho nosím v sobě. To on mě nosil na rukou, když jsem padala. Takže já už nehledám fyzického muže, protože jedno vím, co má být bude. Ale to podstatné mám už v sobě.

23.07.2023 5 z 5

Žena, která toužila být silná, aneb syndrom české Amazonky Žena, která toužila být silná, aneb syndrom české Amazonky Eva Kavková

Pěkná kniha do 2/3 pak už je to divné. Pěkně shrnutí života a posunu v něm.

17.07.2023 4 z 5

Cesta za stromy Cesta za stromy Alexa Pearl

Ten příběh je jiný a krásný.

14.07.2023 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Tato kniha je prostě WAU. Jak popsat nepopsatelne. Myslím, že se jí to povedlo.

V originále bude jistě lepší než náš český překlad.

13.07.2023 5 z 5