Dárek

Dárek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306727/bmid_darek-EPY-306727.jpg 3 6 3

Tato kniha se skládá ze dvou menších knížek. Jsou to Můj dárek - prvních 22 pohádek a Našim nejmenším a nejmilejších - zbývajících 36 pohádek.

gabriela8704
31.07.2023 4 z 5

Krásné krátké a poučné pohádky. Moc se mi líbily. Některé psané tak, aby se děti zamysleli. Pěkné.

Jen tomu něco malinko chybělo.

Lucissia
05.08.2016 4 z 5

Takové kraťounké příběhy a pohádky. Nebylo to špatné, jen nevím, jestli za nimi mám hledat něco víc... Nicméně syn byl spokojený. :-)

Jelitovna
30.04.2016 2 z 5

Nejprve mi kratičké vyprávěnky připadaly spíš jako koány, ale dnes v noci jsem jim přišla na chuť a najednou jsou úplně obyčejné. Pro představu dvě ukázky:

Petřík
"Až dosáhnu na hnízdo, vyberu ptáčky," vytahoval se Petřík, když lezl na strom. Užuž dosahoval rukou na hnízdo, ve kterém pískala polekaná ptáčata, a najednou třesk! Zlomila se větev. Petřík spadl na zem a silně se uhodil. A ptáčkům se nic nestalo.

Julinka ve škole
Maminka vyprovodila Julinku do školy. Za několik dní se jí ptá: "Jakpak se ti líbí ve škole, Julinko?"
"Moc," odpověděla Julinka, "je tam plno dětí a všichni se mnou mluví."
"A paní učitelka se ti taky líbí?"
"Líbí. Hraje si se mnou, vypráví mi. Jenom chce pořád něco vědět. Ptá se dětí, kolik mají hus, kachen, kolik se za ně platí... Kdoví proč se ptá, maminko. Až se mě taky zeptá, mám jí odpovědět, nebo říci, že to nevím?"

Pranas Mašiotas
litevská, 1863 - 1940