gabriela8704 gabriela8704 komentáře u knih

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Skvělé téma, dobře zpracované pro dívky i pro ženy. Ale ten Adam mi pil krev s tou svou nerozhodnosti. Rozhodně dobrá kniha.

11.11.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Na to jaká je to silná kniha, jsem ji přečetla jako nic. Opět knížka, která vás nepustí a chytí za srdce. Musím rychle sehnat 2.dil.

07.11.2023 5 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Syn mi predcital. Krásné zpracování náročné historie. Vhodné pro děti i dospělé. Nad hlubokou myšlenkou na konci bychom se měli VSICHNI zamyslet,protože se vše může opakovat znovu a já osobně takove věci znovu mezi lidmi nechci.

05.11.2023 5 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Kniha se dobře četla. A mnoho věcí dokáže pěkně vysvětlit. Co si z ní odnáším já?

Život je o maličkostech, úsměvu a času pro druhé. Říkám to také.

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Mě autorka opět nezklamala čtivé a zajímavé. Těším se na pokračování.

Jedna malá připomínka : nemrtveho koně nemohl stolba krmit. Je to v závěru, kdy měl koně nechat ustrojeneho.

Jinak zbytek za mě je to dobré čtení.

05.11.2023 5 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

I druhý díl byl skvělou četbou.

03.11.2023 5 z 5

Deník chaotické matky Deník chaotické matky Dana Hlavatá

Je to fajn oddechové čtení.

30.10.2023 5 z 5

Těžký osud matky a ČR Těžký osud matky a ČR Gabriela Ester Bretschneiderová

Už jsem četla tolikrát a stále se podivuji, kolik let i bolesti se dá zažít a vejde se na pár řádek do knihy.

Všem čtenářům přeji pěkné počtení. Tištěná je nejlepší. S láskou Gábina

27.10.2023

Andělská tvář 1 Andělská tvář 1 Hana Marie Körnerová (p)

Kniha, která vás nepustí. Naivita, mlčení a spravedlnost a to vše pokriveno lži a ochotou věřit lžim.

Tak moc lidského charakteru můžeme najít v dnešní době. Mlčet, být naivní anebo dělat, že lži nejsou a neexistují. Lidské dnes tě nenávidím a zítra miluji. Hnus, naprosto chápu jak Charlotte muselo být.

25.10.2023 5 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Už jsem přečetla hodně knih o seberozvoji a psychologické. A musím říci, že tak ucelené dílo do hloubky kde je problém v jednoduchém podání pro běžné lidi jsem nepotkala. Kniha mi mnohé vysvětlila i to, co psycholog nezvládl. A díky tomu mohu lépe pracovat na sobě i svém vztahu k synovi i ostatním lidem.

23.10.2023 5 z 5

Slavná místa Járy Cimrmana Slavná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Pěkné počtení, krásné fotky už jen vyrazit na cestu za poznáním.

22.10.2023 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Zvláštní styl básní. Líbilo se mi až na pár výhrad. Psaní bez velkých písmen, tomu tedy moc na chuť nepřicházím.

Zajímavě zpracované téma žen.

18.10.2023 4 z 5

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Úžasně napsaná kniha, kterou by měl každý číst, znát a vzít si z ní ponaučení k srdci.

Kolik ještě varování potřebujeme, abychom jako lidstvo začali sekat latinu?

Vychovavejme děti moudře, oni jsou naše budoucnost. Miluje přírodu a pomahejme jí. A nenechme naše srdce zkamenet pro rozmary hmotného blahobytu. Jsou pomijive a stejně nás šťastnými neudělají.

14.10.2023 5 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Téma které se mě dotýkalo hodně. Doba kdy panenství mělo až fanatickou podobu naštěstí ustupuje. Přesto vím, co takový fanatismus umí udělat za škrábance na duši a někdy i na těle.

Všem ženám, co šly dál a řekly své ne, jste hrdinky.

10.10.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh je vážně čtivý a poučný. Opět ukazuje na to, co svede davova hysterie a fanatismus. Láska k horám vás nakazí tutove.

08.10.2023 4 z 5

Příběhy z Orlických hor v komiksech Příběhy z Orlických hor v komiksech Radek Drahný

Komiksové provedení dějin s velkým tiskacim písmem pro malé i velké čtenáře. Za mě úžasný nápad a zajímavé zpracování.

07.10.2023 5 z 5

Léčitelé, jasnovidci a mágové - moje svědectví o tom, jak jsem je potkal Léčitelé, jasnovidci a mágové - moje svědectví o tom, jak jsem je potkal Jiří Kuchař

Za mě úžasné dílo. Souhrn a přehled v této oblasti a i mnohem více.

03.10.2023 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Co ke knize napsat? Nelituji dne kdy mi King a jeho díla vstoupila do života.

Tolik hlubokých myšlenek nenajdete ani v psychologii a knihách o osobním rozvoji a vývoji.

03.10.2023 4 z 5

Prezidentka Prezidentka Rudolf Havlík

Bez filmu by byla kniha velice obyčejná. Prvně kdy film přebil úplně knihu. Myslím, že v tomto případě by stačil jen film.

01.10.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Toto knihu rozhodně nedoporučuji. Proč?

1. Díky knize furt jíte - dobře tam vaří
2. Smějete se - některé hlášky jsou fakt boží
3. Muž v ní je posera - klasika raději budu kámoš
4. Ženy se v ní baví - skandál vážení
5. Tajemství je odhaleno - lidi neumí pochopit, že tajemství má zůstat tajemstvím
6.všichni přežili a dobře se bavili - takže nuda

Vážení kniha je rozhodně návykového původu škodícimu zdraví.

15.09.2023 5 z 5