Bájná pečeť

Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135176/bajna-pecet-135176.jpg 4.155

Věk magie 1.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Für die Krone, 2010

Kniha Bájná pečeť

ulleguana
31.05.2019

Po dlouhé době kniha která se čte skoro sama. Výborný děj, těším se na další díl

1T0S_
20.10.2018

Zajímavé a čtivé fantasy z viktoriánské Anglie.

Na knize najdu velkou spoustu kladů - hlavního hrdinu, který není takový ten klasický nezničitelný rambo, dále pak vyprávění z pohledu více osob, zajímavé vedlejší postavy, detailně popsanou magii a magický svět...

Jako menší nedostatek bych bral pomalejší rozjezd na začátku knihy.

4/5

Elsa14
02.03.2017

Tuto knihu jsem sehnala velmi lacině. Až neobvykle. Proto jsem si říkala: ,,Kdo ví, co to bude za příběh, že ho musí prodávat tak levně." Ale byla jsem s knihou a celkově s celou trilogií nadmíru spokojená. Byla to vlastně moje první kniha, kde se zapisoval i čas, který plynul docela pomalu. Celá tato trilogie se autorovi velmi povedla a patří mezi mé oblíbené.

justcallme6646
12.02.2017

Začátek byl poměrně nezáživný. Druhá polovina knihy mě ovšem nadchla natolik, že jsem přečetla všechny tři díly. A jsem nadmíru spokojená.

Melcrovka
18.10.2016

Opět nový neotřelý nápad, jak může fungovat magický svět. Čekala jsem od toho méně, jelikož je to propagované jako pro dětské čtenáře. Ale byla jsem příjemně překvapena. Příběh má nečekané zvraty, hlavní postavy jsou sympatické, líbí se mi "fyzikální podstata" používání magie.

Sarfias
15.06.2016

Pozor - komentář může obsahovat malé SPOILY!
I když jako milovník 19. století a Anglie jsem zaplesala, zároveň mám na tento díl rozpačitý názor. Ze začátku příběhové dění naběhlo velmi zajímavě, ale pak se začaly objevovat různá jména k sobě dost podobná, že jsem měla tendenci často řešit, kdo je kdo. A i když oceňuji autorovu chuť se nepárat se zabíjením různých nepodstatných postav, byl pro mě tento první díl spíše plným rozpačitého rozhodování se, zda bych knihu doporučila či nikoliv. Čtu díl druhý, uvidíme. Šanci si zaslouží, ale již si od toho nic neslibuji.

27.11.2015

Neměl jsem kam sáhnout, tak jsem si půjčil od dětí. Bylo to zdlouhavé, hlavně začátek. Zkusíme druhý díl.

Temný snílek
29.08.2015

Věk magie: Bájná pečeť je dobrodružné fantasy inspirované Vernerovými díly, je určené pro mládež ve věku 11+ a ti by příběh mohli snad i ocenit. Pro ostatní je to průměrná kniha.