Revoluce

Prožijte souboj o duši českého národa Příběh se odehrává v Česku v letech 2006–2026 a dokonale zachycuje podivnou dobu, v níž žijeme. Dobu polopravd, lží, manipulace i nenávisti, kde se každý snaží najít své místo. Většina se přizpůsobí, ale najdou se i takoví, kteří neohnou hřbet. Nevyhnutelný konflikt vygraduje ve strhujícím finále, jež prožijete z pohledu čtyř postav, které se od sebe nemohou více lišit, přesto mají jednu věc společnou. Touhu po změně. Co nás jako národ definuje? Dokážeme se spojit, abychom to ochránili? A co všechno nás naše znovuzrození bude stát? Román Revoluce vznikal 6 let. Napsal ho autor bestselleru Volba, který v roce 2018 vyšel celosvětově. Jen v Česku se ho v době vydání Revoluce prodalo přes 35 000 výtisků a doslova změnil život tisícům lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426303/revoluce-g3Z-426303.png 3.882
Romány, Literatura česká, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Jakub Trpiš

Kniha Revoluce

JanaD.

Knihu Revoluce od Jakuba Trpiše hodnotím pozitivně. Monology některých postav jsou možná k pochopení trochu náročnější, na druhou stranu monologu, který vede psychicky vyšinutý člověk plný zloby a nenávisti k lidem (v knize tuto postavu představuje Vlado) se ani moc porozumět nedá. Monology vedené touto osobou, byly přesně takové jako on… šílené. Jeho proměna z vyšinuté trosky (následkem mise v Afganistánu, ale hlavně jeho krutou, nenávistnou a amorální povahou) na děsivého Velitele vojenských složek byla neskutečná. Kniha je taktéž skvělou ukázkou toho, co s některými jedinci dokáže udělat vstup do politiky, obzvláště připočte-li se k tomu moc, peníze a možnost ovládnout, co se dá.

martinka.exner
03. dubnaodpad!

Tak tohle opravdu ne. Nechala jsem se zlákat reklamou a jediné, za co této knize děkuji, je, že od teď už si budu dávat velký pozor na knihy, které kupuji.
Nerada uděluji takto negativní hodnocení, ale tady opravdu nejde najít nic dobrého. Špatně postavené dialogy, nekoherentní a zoufalé babrání v ději. Uffff a poselství? vyšumělo v krkolomně postavených větách, nesouvisejících myšlenkových pochodech a hloupém podání celého textu....

karel7114

Skvělá kniha, pro ty, kteří se opravdu zajimaji o politku, perfektně rozebírá nebezpečí manipulace s davem, zobrazuje moc kultu osobnosti, někdo mi onehdy psal že je to sci fi, já oponoval, že můžeme tuto knihu brát jako nebezpečí reálně budoucnosti, vycházející z reálné minulosti. Doporučuji, skvělá kniha. Pro autora jednička podtržená!

jan0426

Přečteno za 4 dny, tato kniha se četla sama. 455 stran k zamyšlení. Zamyšlení o tom, kdo jsme byli, kdo jsme a jací se rozhodneme být. Nadšen a šokující finále. Je pravda, že co se děje v současné době by chtělo změnu. Někoho kdo nám dodá sílu dostat se do sedla, být hrdí na to, že jsme Češi a vrátí nám vlastenectví do krve. Ovšem měl by si přečíst tuto knihu a vzít to trochu za jiný konec. Super zážitek. Doporučuji

ditul

Zajímavý příběh několika lidí, kde se ukazuje, jak lehce se nechá člověk zmanipulovat..
Na konci knihy je rozmluva hlavní postavy s Bohem.
*„To je mou podstatou a nejniternější motivací. Chci, abyste byli všichni šťastní."
„Místo toho, abych pomohl všem, využil jsem tvých darů jen pro své vlastní dobro."
„Žil jsi v přesvědčení, že abys vybudoval lepší svět, musíš ten předešlý nejdříve zničit."
„Taková hloupost.. jen výmluva, abych mohl dát volný průchod touze sám sebe zničit. Kde se v nás bere všechno to zlo?"
„Zlo ve skutečnosti neexistuje, stejně jako neexistuje tma. Lidé dělají zlé věci, když jsou frustrování, mají strach, cití se nepochopení nebo úplně sami. Podobné pocity se ve vás hromadí, když se mi vzdálíte. Někteří se dostanou tak daleko, že si ze mě udělají největšího nepřítele a snaží se mě zničit."
„Takže nic takového jako satan neexistuje?"
„Satan je jen pojmem, pomocí kterého se snažíte pochopit svět. Stejně tak jste si personifikovali mě, přestože nejsem žádná osoba.. Jsem hybnou silou vesmíru, která přiměla planety a celé galaxie k pohybu, jsem životem, který prostupuje vším okolo, láskou, díky níž všechny rostliny, zvířata i bytosti překonávají překážky a vyvíjí se. Satan, zlo a nenávist jsou pouhou iluzí. Ovšem i taková iluze může udělat člověku ze života peklo a stejně tak jeho okolí."

AREA51

Pro někoho moc, pro někoho málo. Pro někoho zklamání, pro někoho poselství. Kdo nechce vidět nevidí, kdo nechce slyšet neslyší.. Velmi se povedla i audiokniha. A film bude také skvělý.

petra8879

Kniha Revoluce je ohromující. Dokonale popisuje dnešní dobu ve všech podobách, a nutné zmínit, že autor si vůbec nebral servítky při líčení životních událostí některých postav, aby je správně uvedl. Také tím se staly příběhy tak opravdové. Ukazují, že žijeme ve zvrhlé době i s psychopaty, teroristy, manipulátory, kteří úspěšně debilizují společnost. V příběhu se objevují tak brutální scény, je čím dál více napínavý, je těžké se od knížky odtrhnout.
Takhle to přece nemůže skončit? Byla moje častá slova během čtení. Opravdu strhující a taky hrozně smutné. I když je to jen příběh, opírá se o fakta z historie, kdy se brutální činy na lidstvu páchaly a není to tak dávno. Příběh vede k zamyšlení, že opravdu stačí málo, aby se chyby minulosti neopakovaly, proto musím jen doporučit.

Lenka0805

Knihy Volbu a Revoluci jsem přečetla ve velmi krátké době a hodně mi to připomíná současné politické dění. Jak už jsem slyšela z úst od některých psychologů, tak v politice je hodně psychopatů a tak je tomu i v tomto příběhu. Ani se nechce člověku věřit, že se vůbec něco takového může dít, ale bohužel děje a nejenom u nás. Jen se člověk může modlit, aby se z těchto příběhů nic nevyplnilo. Knihu určitě doporučuji, je to dobré k zamyšlení.