Kruh ohně

Kruh ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125258/bmid_kruh-ohne-OpD-125258.jpg 4 180 31

Proroctví sester série

< 3. díl

Lia se vydává na nebezpečnou cestu za chybějícími stránkami Proroctví a pátrá po zbývajících klíčích, pomocí nichž by mohla zavřít Bránu, a zabránit tak příchodu Samaela na tento svět. Sama to ale nezvládne. Podaří se jí přesvědčit sestru Alici, která stále více podléhá zlu, aby jí pomohla? Obřad musí být vykonán v den slunovratu a čas rychle utíká… Ohromující závěrečný díl „gotické“ fantasy trilogie z Ameriky 19. století.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Circle of Fire , 2010

gabriela8704
gabriela8704
19.03.2024 5 z 5

Zajímavý příběh. Já ho pochopila tak, že jde o to propojit negativní i pozitivní stránku sebe sama. Uzdravení sebe a své rodové linie bude častějším tématem. Mě se série moc líbila, bez erotiky s upřímnou láskou a hloubku myšlenky zde najdete též.

Artep071
Artep071
08.01.2024 3 z 5

Hmmmm, napadá mě jen to, že konečně mám dočteno. Příběh měl potenciál, nechybělo napětí, akce, romantická linka a přesto všechno to pro mě bylo plytké a tak nějak prázdné .
Škoda.

Leena
Leena
07.04.2019 3 z 5

Třetí díl zase o něco horší, je to jak na houpačce.
Vcelku to nebylo špatné, ale nic extra taky ne:-(

meibi67
meibi67
16.10.2018 5 z 5

krásná a napínavá :*
konec příjemně překvapil, což potěšilo nad mé očekávání :)

zuzana1995
zuzana1995
18.06.2018 5 z 5

Nečekaný závěr :-) vyborná a čtivá série

PetaZ
PetaZ
21.11.2017 3 z 5

Uff konečně dočteno, nemůžu říct, že by trilogie byla nudná, ale zas taková pecka to nebyla, věčné cestování, kde se pokaždé dělo prakticky to samé, s třetím dílem jsem bojovala, abych se dozvěděla konec, který mě vlastně ani nepřekvapil... Nápad super ale zpracování ne...

sedmula
sedmula
21.08.2017 5 z 5

tato trilogie v pro me odpocinkove literature nasadila latku hodne vysoko

Princezna22
Princezna22
28.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila,příběh zase čtivý ale něco tomu sakra chybělo.. mám též pocit,že příběh je useknuty.. Je opravdu škoda,se další díly nebudou a, že série touhle knížkou končí.. Myslím,že nejsem jediná kdo by uvítal aspoň jeden další díl. Ale asi si to máme celé domyslet. :-)

jesterka.as
jesterka.as
09.02.2017 3 z 5

Celkový příběh všech 3 knih nebyl špatný, byly tam velmi napínavé části, ale bylo by fajn kdyby byl víc dopracovaný - potřebovala bych dodatek - povídku o Alici o jejích myšlenkách a skutcích, proč udělala co udělala. Uvítala bych ale hlavně pokračování o tom co bylo dál na Altusu - samozřejmě s Liou, Dimitrim, Unou a Ursulou, která asi pukla vzteky, ale to se už nedozvíme ;)... Taky jsem čekala větší přispění Sesterstva při rituálu, v minulé knize v Jinosvětě slíbily, že se ještě setkají, tak jsem tam očekávala jejich pomoc, ale nedočkala se. Celkově mi příběh přijde takový useknutý :(

Evule114
Evule114
24.04.2016 5 z 5

Tak i když byl konec jasný, tak mě překvapil. Jen mě krapet naštvalo, že tam nebylo vysvětleno, proč Alice změnila názor a nakonec Lii pomohla. Mohlo to klidně pokračovat ještě jedním dílem, jak si Lia vede jako paní Altusu, ale bohužel, to už si musíme domyslet sami, ale mohla to bý legrace jak jí nechce (jméno mi vypadlo ) předat vládnutí. Škoda, že neznám takového fešáka jako je Dimitrij. Ten byl z postav nejlepší a samozřejmě Gareth.

Cheynee
Cheynee
21.12.2015 4 z 5

První díl byl takový průměr a zbylé dva jsem se rozhodla číst jenom proto, že už jsem je měla doma... Každopádně druhý už byl super a třetí také paráda :) škoda, že autorka sérii ukončila zrovna když se naučila pořádně psát :-D

DariDerek
DariDerek
13.09.2014 4 z 5

Ukončení série fajn, ale ten konec už mi přišel trošku táhlý a vlastně Lia asi ani nic neudělala, nechci tu spát spoiler, takže jen napíšu, že mě ten konec trochu mrzí :D
ale jinak super :D

mucíček
mucíček
03.09.2014

Zajímavé knížky. Je mi moc líto Alice a myslím, že jí všichni moc odsuzovali. Ona za to nemohla :D

Lusa
Lusa
30.08.2014 5 z 5

Třetí díl ještě napínavější než druhý, i když jsem od této série po přečtení prvního dílu moc neočekávala příjemně mě překvapila. Konec byl takový očekávaný, Alice je pouze takovou postavou v pozadí, která toho moc za celou sérii "neudělá", škoda mohla mít více prostoru. Je pravda, že jsem zatím nic podobného nečetla (až tedy na trochu stejně pojatou mangu Dveře chaosu), takže jsem nakonec byla ráda, že se mi tato série dostala do rukou a zaujala natolik, abych jí přečetla.

Misa25
Misa25
10.06.2014 5 z 5

Série Proroctví sester se mi velmi líbí a můžu ho jen doporučit :)))

Dreisii
Dreisii
28.11.2013 5 z 5

Dočteno jedním dechem,musím přiznat že jsem ke konci knížku úplně hltala :) Velice povedená trilogie

deedulka
deedulka
06.10.2013 4 z 5

I když se nedalo v některých částech knihy ubránit usínání, protože se vesměs nic moc nedělo, četla se kniha příjemně. Líbil se mi prohlubující se vztah Lii a Dimitriho, který zaujímal ochranářský postoj kdykoliv a kdekoliv. :) Konečně se ukázalo, zda zvítězí dobro nebo zlo. Další umělé protahování už by nebylo dobré. Ale vzhledem k tomu, jaký závěr autorka zvolila, nebyl by ještě nějaký pokračující příběh? :)

kaninaj
kaninaj
16.09.2013 5 z 5

poslední díl serie knih, které jsem si koupila a přečetla na základě recenzí.
Můj dojem je velice příjemný. Romantika, napětí, fantasy... prostě knížka pro dobrou náladu.

Kikuška1
Kikuška1
17.07.2013 5 z 5

Poslední díl naprosto skvělé série. Tenhle díl mě bavil asi nejvíc. Konec byl krásný, dojemný.

DendaRA
DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Krásný závěr série. Skvělá knížka. Jen u konce jsem brečela, ale moc se mi to líbilo :))
Nádherně promyšlené, nic mi tam nechybělo :))

americká literatura

Michelle Zink