Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Jan Tříska Jan Tříska Marie Formáčková

Mám ráda pana Třísku a tak jak důstojně hrál jsem si představovala, že bude o něm i napsáno.
Knížka je sbírka faktů a rozhovorů, které dával médiím.

14.07.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvělá vypravěčka ta paní Mornštajnová. Opět smekám před krásnou češtinou a příběhem který není až tak zamotaný, ale skvěle napsaný.
Všechny knihy paní Mornštajnové jsem četla od nejnovější po nejstarší
Hotýlek a kvalita je perfektní stále.
Opět děkuji za strhující čtení.

13.07.2019 5 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Velmi pozitivní a humorné čtení, přesně určené na milou náladu na dovolené. Překvapilo mě, ale pozitivně.

08.07.2019 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Moc pěkná knížka z nejdůležitějších okamžiků jeho života, pohledem pana Zátopka. Nebylo radno se stavit na odpor...

01.07.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc hezky se mi to četlo. Jednotlivé krátké kapitoly s vracením se ke všem hlavním postavám mi dávalo prostor se zamýšlet, odpočinout si a jak se tak u mě stává, dělat u toho ještě spoustu jiných věcí :-). Příběh je dojemný a moc pěkně prokreslený. Když někdo voněl kouřem, dovedla jsem si to představit. Konec knížky byl pro mě moc zrychlený, ale pěkný.

29.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásné, dojemné a také napínavé. Text paní Mornštajnové a styl jakým píše je tak moc dobře čitelný, je český a její příběhy mě vždy zcela pohltí. Nebylo tomu jinak ani u této knihy. Nelze srovnávat s knihou Hana, toto je další skvělý příběh.

14.05.2019 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Skvěle napsaný příběh se skoro detektivní zápletkou na pozadí hrůzné války. Pěkné propletení se současností. Četlo se to moc hezky.

06.05.2019 5 z 5

Jak být nablízku Jak být nablízku Martina Špinková

Důležité! Týká se to každého z nás a zde je přiklad a pomoc, jak odhazení někoho blízkého zvládnout a být napomocen. Děkuji.

24.04.2019 5 z 5

O čem sní muži O čem sní muži Olga Sommerová

Myslela jsem, že mně postoje a názory některých mužů umučí a nedokázala jsem se začíst. Až ke konci kdy slovo měli "jiní" muži to začalo být zajímavé.

22.04.2019 3 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Krásná obyčejná pohádka. Není potřeba hledat složité příběhy s fantasy zapletkou. Tady jde o přátelský příběh pro malé děti a ráda jsem to přečetla sama sobě a udělala si radost.

20.04.2019 5 z 5

Cesta pro děti Cesta pro děti Brandon Bays

Včera jsem dočetla a dnes nás se synem čeká Cesta projít. Jsem za to vděčná a těším se, ze nám pomůže vyřešit citlivá místa.

18.04.2019 5 z 5

To byla jízda. Někdy jsem až nevěřila že toto dnes někdo prožívá, že je to možné. Někdy to bylo až bláznivé a setkání s takovými lidmi muselo být fakt dobrodružné. Jasné je že jsou tito lidé citlivý a vnímavý k sobě i ke svému okolí. Bylo to zajímavé nechat nás nakouknout do takových životů.

08.04.2019 5 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Těžké hodnotit něco tak smutného a skutečného.
Velké poděkování za takovou práci panu Liao I-wu. Jak moc byl nestranný a stálý při rozhovorech s těmito lidmi. Knížka me uváděla do rozpaků, smutku, vzteku i pláče.

31.03.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Pohodove, klidné čtení. Odpočinkovy románek. A to jsem měla předsudky a domněnky o Karin. Zkrátka je fajn překročit sám sebe a dát šanci.

12.03.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásné, poetické a smutné. Myslím, že tyto slova vystihují útlou knížku o lásce ve válce.

09.03.2019 4 z 5

Romance o Závišovi Romance o Závišovi Jiří Mařánek

Moje duše je nadšená krásnou květnatou staročeštinou. Krásný román o vlivu Vítkovců a Habsburku na přemyslovskou českou zem.

05.03.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Úžasná kniha psaná jako rozhovor. Najdete zde vše co jste kdy chtěli vědět o zdraví, pohybu i životním bytí.

19.02.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Miluji hory a tady je mám detailně popsané a jako na dlani. Cítila jsem tu vůni rozdrceného jehličí i tu chladicí vodu z potoků. Vidím jak mi podkluzuji nohy v částech skalnateho moře a jak se potim při svižné chůzi do kopce.
Příběh dvou přátel je skvělou volbou a pasujicim dějem do drsných hor. Všechny jejich prožitky jsou skutečné a uvěřitelné.

03.02.2019 5 z 5

Ztracená osada Ztracená osada Jan Suchl

Krásný námět, velmi pěkná knížka pro děti před 30 lety. Tedy pro me :-) Dnešní děti myslím spoustě věcí ani neporozumi. Takže za me pěkná knížka, ale dnes hlavně pro dospělé, kteří chtějí vzpomínat jak dobře bylo na horách.

29.01.2019 4 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Rychlé čtení. Po zdravotní nehodě mi přijde že je pán Viewegh velmi negativní a neosobní. Vůbec nerozebira osoby, jejich charakter a vše je předem jasné. Hodnotím kladně češtinu, i když te vulgarity bylo hodně.

20.01.2019 3 z 5