Cukrárna U Šilhavého Jima

Mohou desperáty z Divokého západu napravit lekce klasické četby? Je možné pochopit svůj vlastní život při četbě Bílé velryby, Hraběte Monte Christa, Romea a Julie, Vinnetoua nebo Máje? Česká knihovnice Boženka se ve svých čtenářských dílnách v cukrárně U Šilhavého Jima snaží ze všech sil, dokud do městečka nepřiputuje literární zločinec Dante Skunk Shakespeare... Kdo zvítězí v lítém intelektuálním boji, není jasné, stejně jako není jasné, na čí stranu se postaví drsní kovbojové a vězni. Lehká parodická žánrovka spisovatele Marka Tomana v lecčems navazuje na slavného Limonádového Joea a je roztomilým příspěvkem pro všechny vášnivé čtenáře i pro dospělé, kteří k literatuře vedou nebo chtějí dovést své ratolesti, žáky či studenty......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372650/cukrarna-u-silhaveho-jima-Atk-372650.jpg 4.514
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Baobab

Kniha Cukrárna U Šilhavého Jima

cérka

Co se hodnocení týče, tak vím jediné. Tato kniha určitě není pro děti a mládež. Děti ji nepochopí a dospívající už mají pro změnu jiné hrdiny.
Mě, jako knihovnici určitě pobavila Oprátková Boženka, a ano kniha má výchovný potencionál, který ocení milovníci knih, knihoven (potažmo knihovnic :-)).

jeníček

Kniha je výborná, moc jsem se pobavila. Určitě zaujme každého, kdo miluje knížky.

Márinka

Z počátku jsem nevěděla, co si mám o čteném myslet. Baobab je „malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež“. V naší knihovně je „Cukrárna“ zařazena do beletrie pro dospělé. Autor čtenáře oslovuje „milé děti“… Po chvilce jsem však „přestala přemýšlet“ a začala se usmívat.

Více zde: https://www.treninkpameti.com/news/zadna-baba-neni-vice-nezli-ceska-knihovnice/

EvaEma
01.08.2018

Tato kouzelná knížka mě nadchla. Je skvěle provedená, přes papír, ilustrace, až po samotný text. Kochala jsem se. Jen jsem měla špatný odhad. Měla jsem knihu zařazenou jako vhodnou pro děti a mládež, tak po přečtení můžu říct, že je spíš pro mládež (možná) a dospělé. Děti (10 let) ji nechápou a nebaví je, ale věřím, že jednou k ní dorostou :-)

mikika
19.06.2018

naprosto kouzelný příběh o statečné knihovnici! smála jsem se i u vysvětlivek... sice pořád "milé děti"ale nevím, jestli by dali všechny ty narážky, já se bavila parádně.