Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Velmi kvalitní knížka o zdravém životním stylu. Nejen grafika a styl celé knížky je úchvatny, ale i obsah, kterému 100% věřím a obdivuji takovou práci.

08.08.2018 5 z 5

Cesta Cesta Brandon Bays

Stále ještě vstřebávám. Jsem velmi opatrná k tomu úplně se oddat tomuto zázraku a sebepřijímáni.
Líbí se mi styl jakým je kniha napsána a pokud má někdo vedle sebe dobrého učitele věřím ve velký přínos CESTY.
Ja ještě potřebuji na CESTU čas.

07.08.2018 4 z 5

Macanudo 10 Macanudo 10 Liniers (p)

Příjemné, odpočinkove čtení pro celou rodinu. Zasmáli jsme se všichni.

30.07.2018 4 z 5

O ševci Matoušovi O ševci Matoušovi Antal Stašek (p)

Kniha je psána starou češtinou, ale o to víc je příběh velmi skutečný a lehce představitelný. Tíha a chudoba te doby. Naděje krisene touhou po svobodě. Je smutné jak jsou lidé nepoučitelní a koloběh těchto těžkých dob jako by se navracel. A to nemyslím počátky komunismu.
Myslela jsem, že si knihu jen přečtu do Čtenářské výzvy, ale bylo to pro mně opravdu čtenářský zážitek.

28.07.2018 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Krásná osobní zpověď. Moc děkuji, že jsem mohla nahlédnout pod pokličku církvi, která je pro me stále malou neznámou a které se snažím porozumět. Pani Angelika je úžasná tím, jak vše vysvětluje s lehkostí i pro běžné smrtelníky.

15.07.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Můžete ji číst dvěmi způsoby. Vyprávění kočky a přijde vám to dost nesmyslné. A nebo vyprávění ve kterém je spousta moudra a zamyšlení se.
Kolikrát jsem si u knížky pokyvovala a usmívala se, našla jsem totiž pravdu a vysvětlení na věci které se mi dějí.
Je to velmi příjemné a nenásylne čtení.

02.07.2018 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Moc pěkné.
Z knížky je cítit chudoba a smrad periférie severní Francie. Syrovost s jakou je knížka napsaná přesně pasuje k ději a příběhu. Smutný osud "jiného" chlapce, který vadí společnosti.
Hodnotím velmi kladně to, že si autor zachoval své vnitřní ja a že se v tak mladém věku pustil do takovéhoto tématu. Poklona.

05.06.2018 5 z 5

Cesty a návraty Cesty a návraty Miroslav Šmíd

Obdivuji nespoutany život horolezců. Pocházím z horolezeckého kraje a vždy jsem tuhle particku lidí měla ráda.
Život Míry byl bohatý, ale krátký. Přemýšlím nad tím jak by si dneska žil...
Děkuji za milé zpracování jeho deníků, života a fotografií.

30.05.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Velmi zajímavé.
Je super, že je někdo k sobě i druhým tolik upřímný. Jen nevím zda to někdy neublíží jim, ale i jemu samotnému.
Gabiny si velmi vážím a chápu především to, že být známou tváří a stále být perfektní je zatížení pro tělo, ale i hlavu.
Gabina je svá, ale to ji nemám vůbec za zlé a komu to vadí ať se popere sám se sebou.

09.05.2018 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Teda úplně něco jiného než obvykle čtu.
Začátek mně vůbec nenadchl a myslela jsem, že knížku odlozím. Pak mně ale zaujal popis staré Prahy a zápletka.
Nakonec hodnotím příběh i knížku mo kladně. Zase se mi potvrdilo, že člověk má zkusit všechno :-).

29.04.2018 4 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Vůbec jsem se nemohla začíst. A kdybych nečetla obsah asi bych nevěděla o čem vlastně čtu. Mrzí mně to, to se mi nestává.

05.04.2018 1 z 5

Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Tereza Boučková

Moc zajímavě psanou formou příběhy. Pro mně odpočinkove, i když s tématy nelehkými.

05.04.2018 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Nadšení. Pro mě zatím nejlepší Hájíček. Zraje jako víno. Postavy a jejich podoba je velmi dokonale popsána. Celý příběh ma děj který vás vtáhne, ale da i prostor na zamyšlení se.

16.03.2018 5 z 5

Čím novější povídka, myslím datem, tím mi příběhy přišly milejší a propracovanější. Je mi moc příjemné číst o obyčejných životech českých lidí. Pěkná kniha.

09.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Miluju kouzlo slova a paní Mornštajnová má ten dar vyprávět tak že vás příběh pohltí a vy až s poslední stránkou zjistíte, že čtete. Velmi krásná a moudrá slova, smutná, ale o to víc pravdivá. Děkuji za takovou literaturu.

28.02.2018 5 z 5

Vítr proměnlivých směrů Vítr proměnlivých směrů Inga Ābele

Moc hezky psaná kniha. Téma nevšední a hezky popsaný děj, prostředí i osoby.

26.02.2018 5 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Celou knihu jsem čekala na něco... Stále jsem byla napnuta co mně čeká. A závěr byl nečekaný, až me zaskočil.
Krásný styl psaní a popis míst a událostí je ale perfektní.

21.02.2018 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Doporučuji přečíst všem rodičům a učitelům. Je to nenásilna inspirace k zamyšlení se nad svým přístupem k životu a především k dětem. Pan Herman vše popisuje velmi laicky a přidává reálné zkušenosti. Děkuji za takovou knihu.

21.01.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Perfektně napsané prolínání příběhů. Stejně jako první kniha mě zaujal nevšední děj a jsem ráda, že to skončilo optimisticky. Přišlo mi, že je zde zachyceno - každému spravedlivým dílem a každý strůjce svého štěstí.

16.01.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Procházka po mém kraji i srdci. Bylo mi milo při tomto čtení. Ta stará moudrost, která se i dnes hodí.

31.12.2017 5 z 5