Ztracená osada

Ztracená osada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98568/bmid_ztracena-osada-Q9v-98568.jpg 4 19 4

Shodou štastných i méně štastných okolností se ocitne městký kluk Honza na začátku školního roku, kdy má jít do páté třídy, v zapadlé vesnišce Jedlové v Jizerských horách. Je to místo, kde umějí žít jen silní a odvážní lidé, kteří se nebojí těžké práce v lese, dlouhé zimy ani nepohodlí. Oč dál mají však k ostatnímu světu, o to blíž mají k sobě navzájem. A tak se Honza brzy seznámí s obyvateli všech sedmnácti dřevěných stavění, s jejich zvířaty a také s jejich prací. Zažije tolik zajímavých a vzrušujících příhod, že se mu ani po roce nechce zpátky domů...... celý text

Meda77
22.11.2021 3 z 5

Opět čtení pro lehce odrostlou komunitu, psáno příjemně, lehce s úsměvem, lehce s napětím. Taková průměrná jednohubka pro kindoše, ale proč ne.

Terror
24.10.2021 3 z 5

Celkově povedená kniha. Příhody dětí v malé osadě v Jizerských horách jsou protknuty ekologickým podtextem, láskou k přírodě a soudržnosti tamních obyvatel. Snad mi trochu chyběl silnější příběh, nějaká ta "červená nit", která by čtenáře udržela v napětí a očekávání.

Gabi13
29.01.2019 4 z 5

Krásný námět, velmi pěkná knížka pro děti před 30 lety. Tedy pro me :-) Dnešní děti myslím spoustě věcí ani neporozumi. Takže za me pěkná knížka, ale dnes hlavně pro dospělé, kteří chtějí vzpomínat jak dobře bylo na horách.

vitavita
01.04.2012

Velmi pěkná kniha pro děti ...