Populární knihy
/ všech 44 knihNové komentáře u knih Jana Suchla
„Medvědí král je sbírka krátkých pohádkových útvarů, jeden, dva až tři lze přečíst před spaním. Jedná se o pohádky z krajů Sibiře, kde bylo třeba zajistit dřevo na topení, ulovit zvěř a uvařit jídlo, pokud lidé chtěli přežít.
Pohádky mají každá výchovný náboj, vedou k odvaze, čestnosti, pracovitosti, trpělivosti. Hrdinové musí plnit dané slovo, jinak jsou potrestáni. Nesmí být líní, musí mít důvtip, lásku k rodině, rodičům a předkům.“... celý text
— Cestovatelka136
„Tato kniha potěší i dospělé“
— Mušketyrpepa
„Tohle byla pěkná a nápaditá dětská knížka.
Vypadá to, že Jan Suchl měl docela načteného Pána Prstenů. Máme tady družinu zvířátek, která putují světem, získávají po cestě kamarády a vlastně tak budují typickou fantasy družinu, která putuje k Modrému Jezírku.
Autor se s tím moc nepáře, o mrtvoly tady není nouze a naše zvířátka mají po cestě k jezírku docela slušný bodycount. Máme tady i typického záporáka - Kunu, která terorizuje obyvatele jezírka a s kterou má naše družina na konci pořádně vygradovanou závěrečnou bitvu.
Jinak je to psané poměrně poeticky, k postavám kocoura Mžourka, housera Sykavce, srnky Renky a dalším jsem přilnul určitě víc, než syn, kterému jsem to četl.
Určitou brzdu od příběhu tady ale představují epizodky, kdy jedno ze zvířátek vypráví ostatním nějaký příběh. Samy o sobě tyhle mini příběhy nejsou špatné, ale trochu zdržují.
Celkově je to osobitá a originální knížka, vlastně takový malý román s jedním velkým uceleným příběhem.“... celý text
— Gordonlord
„Huascarán jsem objevil u otčíma v knihovně a je pravdou, že v jinošské době jsem jenom prohlížel obrázky. Pak jsem se začal o problematiku zajímat více a Suchlova kniha mi posloužila jako vstupní brána do příběhu plného nešťastných náhod, problémů, dalo by se říci zásahů shora či nedorozumění. Poněkud nepřehledná je oblast po katastrofě, jíž autor pojal jen jako faktografickou záležitost, jakoby přejatou z tehdejšího tisku. Bohužel i dnešní výklad celé katastrofy - Expedice Huascarán '70 byla vůbec první, která na nějaké hoře zahynula kompletní - jsou plné nedostatků či mylně vyložených faktů.“... celý text
— RoBertino27
„Za okupace Francie Němci často navštěvovali Picassův ateliér. Umělec každému z nich daroval „na památku“ reprodukci svého díla Guernica, které, jak je známo, představuje fašisty zničené španělské město. Jednou přišel do ateliéru agent gestapa, vytáhl z náprsní taška snímek obrazu a zeptal se:
„To je vaše dílo?“
„Ne, vaše!“ odpověděl Picasso.“... celý text
— eraserhead
Knihy Jana Suchla
| 1977 |
Na shledanou, Krkonoše |
| 1973 | Červená Karkulka |
| 1987 | Pohádky z iglú |
| 1972 | Cesta končí pod Huascaránem |
| 1987 | Vteřiny mezi životem a smrtí |
| 1977 | Modré jezírko |
| 1988 | Ztracená osada |
| 1988 | Medvědí král |
| 1978 | Jizerské ticho |
| 1993 | Senzační trio |
Štítky z knih
horolezectví povídky sport humor boj o přežití příroda okupace Sibiř Jizerské hory psychologické romány
Suchl je 2x v oblíbených.


