furt_kofein furt_kofein komentáře u knih

Ano, rybí hudba Ano, rybí hudba Richard Brautigan

Velikostně titerná (kéžby se takových vydávalo víc) básnická sbírka od tohoto snílka a fantasty (kéžby jich napsal a vydal víc).
Čas od času rád nahlédnu a zasním se nad jeho příjemnou poetikou..

27.01.2020

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

Rád do ní nahlížím a kochám se.
Haiku očima Jihočecha, který umí prožít a napsat o tom těch skromných sedmnáct slabik. Navíc má knížečka krásné zpracování.
Za mě ano!

24.01.2020

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

„Jedna ze skvělejch věcí vokolo fetování je ta, že se potkáš se spoustou lhářů. Sám si v týhle oblasti vypěstuješ určitý odborný dovednosti a dobrej nos na plky.“

Film jsem světedivse zatím stále neviděl! Jeden a dost podstatný důvod byl, že jsem si právě nejdřív chtěl přečíst knihu. Možná právě kvůli tomu bijáku jsem nevědomky sáhl po tomto, již druhém díle, aniž bych četl ten první.

Stejně jako ústřední hejsci nemají lehký život, tak i já neměl vždycky jednoduché čtení jejich příběhů. I tak jsem se tu a tam bavil.

25.11.2019 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

tahle kniha je slepenec chlapských příběhů, co bolí. Napsáno smutně, bolestně, ale ne vždycky - někdy se tam našla jiskřička naděje, humoru. Chlast je čas od času slast, ale když se to s ním přežene, pak jen smutná past..

22.11.2019

Kniha haiku Kniha haiku Jack Kerouac

zbožňuju haiku, miluju Kerouaca a jeho díla = tato kniha je pro mě ideální kombinací.
Díky své vazbě se mi příjemně drží a pokaždé v ní naleznu mnoho úžasných třířádčí, po kterých zalapám po dechu a tak hezky se mi zatmí před očima.
Dávám zasloužilý plný počet!

29.10.2019 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Můj vůbec první Hrabal.
Než jsem Haňťův stereotypně poetický příběh pochopil a přijal tak, jak je, skončil.
Silné, smutné, děkuji.

24.10.2019 4 z 5

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

novela tu a tam nabídla jakousi reklamu na všemožné produkty, které byly podány s nemalou dávkou cynismu a ironie, což občas i pobavilo. Příběh hlavních hrdinek se mi někdy zamlouval, jindy mě štvaly. Moje literární nakouknutí do polské novodobé literatury díky Masłowské nakonec dopadlo mírně podprůměrně.

23.10.2019 2 z 5

ADA ADA Jan Těsnohlídek ml.

tabákem provoněná báseň v próze o jedné (ne)lásce.
Honza Těsnohlídek zkrátka umí, a to ať jde o ryzí poezii nebo příběh v ní schovaný.

23.10.2019 5 z 5

Spoušť Spoušť Sára Vybíralová

po otočení kosočtvercové a diskutabilní obálky knihy jsem se začetl do povídek, které ve mně nezanechaly tolik, kolik bych žádal.

12.10.2019 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

těšil jsem se a nakonec nic moc. Holdenův příběh mě dvakrát nechytl, nicméně některé jeho myšlenky tam jsou pozoruhodné..

Zkrátka a dobře jsem vlastně skoro rád, že tu atomovku vynalezli. Jestli ještě někdy bude válka, tak se na ni posadím. Rovnou na vršíček. Přihlásím se dobrovolně, na mou duši, že se přihlásím.

27.09.2019 2 z 5

Básně Básně Ladislav Landa

mladý a neuvěřitelně všímavý, citlivý, cynický a poetický člověk si vzal život. Naštěstí se našli lidé, kteří poté z jeho básní vyrobili tuhle krásnou sbírku.

27.09.2019 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

prozatím moje první literární setkání s paní Soukupovou, respektive její tvorbou. Bohužel mě tento příběh a styl napsání nepřesvědčili. Do budoucna možná zkusím dát šanci jiné..

23.09.2019 2 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Hank Moo.. teda David Duchovny a spisovatel? Vááááu.
Příběh chvílemi smutný, podruhé veselý, jindy zase štiplavý jako marihuanový kouř v nosních dírkách.
I když nejsem fanoušek baseballu, moc fajn počteníčko.

09.09.2019 5 z 5

Měděné pole Měděné pole Gyrðir Elíasson

maximálně třístránkové povídky, jednohubky. Skoro jako poezie. Dýchá tu prostředí Islandu, párkrát odkaz na něco českého. Jako jediné mi snad vadilo časté používání všeříkajícího slova "to". Nevím, zda šlo o autorův nebo překladatelův záměr.

27.08.2019 4 z 5

Tohle je moře Tohle je moře Mariana Enríquez

anotace mě velmi navnadila. Nakonec mám velmi rozpačité pocity po přečtení tohoto rocknrollovo - mysteriózního příběhu. Neříkám, že byl špatný, to určitě ne, protože několik hodně silných momentů tato kniha má. Celkově ale jsem si pod tím vším představoval něco jiného.

23.07.2019 3 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

tímto svým dílem mi pan Rudiš dokázal, jak skvělý umí napsat současný román. Příběh se odvíjel před očima, popisovaná hudba hrála v uších. Úžasné!

20.06.2019 5 z 5

Jeď! Jeď! John Clellon Holmes

startovací kabely pro mou milovanou beatnickou generaci. Naprosto jsem se bavil a tím nespoutaným způsobem jejich života se nechal strhnout! Plný počet!

20.06.2019 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

lehkým nadprůměrem mě jeho povídky povětšinou pobavily. Je znát, že se textařinou pan Hübl živí.

20.06.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

rodinné drama zabalené v atlasu hub.
Příběh, který mě dostal především skvělou slovní zásobou spisovatelky.

17.06.2019 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

ne, nemám v oblibě násilí! V každém případě mají postava Vandama a jeho příběh takové grády, že jsem tohle všechno slupnul jako malinu za jediný den.

28.05.2019 4 z 5