Freedomova Freedomova komentáře u knih

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Kniha mne velice bavila. Neotřelé téma, čtivě napsáno, mnoho zajímavých informací o pohřebnictví a běžném životě v té době a jako bonus krásně vykreslená atmosféra viktoriánského Londýna. Nejdříve mi připadala romantická dějová linka hlavní hrdinky s americkým právníkem zbytečně laciná, ale přiznávám, že jsem pak byla upřímně zvědavá, jak to s nimi dopadne. Taková trochu ponurá oddechovka, doporučuji všem na letní večery :D

29.07.2021 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Mě se Filuta líbil moc. Nejsem žádný "Pratchettolog" a přiznávám, že v některých knihách o Zeměploše jsem se chvílemi ztrácela, takže tento pochopitelný příběh "z jiného soudku" byl pro mne jako dělaný.

22.11.2019 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Super knížka, která nadchne i mladší čtenáře. Moc se mi líbilo množství zmíněných klasických příběhů a jejich hlavních postav, které určitě inspirují k přečtení dalších knih. Námět je zajímavý, originální, děj je napínavý a moc dobře se čte. Konec se mi moc líbil a i mne dojal :)

18.11.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Hurá, hurá, další díl je tu! Líbil se mi moc, opět jsem se pobavila i hlasitě zasmála a to je k nezaplacení. Je to taková trilogie poslední záchrany, když ji člověk má, nemůže se stát, že se nezasměje, když se potřebuje odreagovat. Prostě náladobudič v papírové verzi - už teď se těším na další dávku :)

27.02.2017 5 z 5

Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Felix Háj (p)

Knihy o Kájovi nám nutila babička pokaždé, když jsme u ní byli na prázninách, protože je považovala za nezbytnou kulturní výbavu každého dítěte a zhruba ve dvanácti mne udolala. Popis života v té době mi připadal zajímavý, ale Kája mi lezl na nervy, jak byl přesprávný. V dospělosti by na mě kniha určitě udělala lepší dojem, ale nemám v plánu se k ní vracet.

14.11.2016 3 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Četla jsem ji jako malá u prastrejdy na prázdninách, protože tam jiná dětská kniha nebyla a moc se mi líbila, ačkoli už tehdy byla hodně poplatná době. Dnešní děti by už podle mě nezaujala.

14.11.2016 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Babička nám četla hlavně ty strašidelné pohádky a já se nakonec bála i té knížky v knihovně. Zpětně na to vzpomínám s úsměvem, ale jako dítě jsem ji v oblibě neměla. Děsivý obrázek Baby Jagy si vybavím i po třiceti letech o Kostějovi nemluvě a znám hodně vrstevníků se stejnými pocity. Do dětské knihovny pro syna jsem ji nezařadila, sama bych ji znovu nechtěla číst.

14.11.2016 1 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Knížka je rozhodně zajímavá a místy dost vtipná (nadchnul mě "interlet") a právě tou humornou lehkostí, kdy si člověk mimoděk uvědomí, že je ten Áda vlastně sympaťák, se celý příběh stává skutečně děsivým.

09.11.2016 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Klasika ze školy, která nenásilně a poutavě rozšíří obzory. Mnohokrát se mi její znalost hodila a už čeká v knihovně na syna.

31.10.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Za mě naprosto perfektní - skvěle se čte, do poslední chvíle jsem měnila názor na to, kdo je hlavní padouch a navíc Cormoran je prostě sympaťák a člověk (nebo tedy alespoň já) se při dumání nad pachatelem neubrání odlehčeným úvahám, jestli nakonec bude s tou Robin chodit nebo ne.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha na mne byla místy až moc drsná, ale příběh skvěle promyšlený a děj strhující. Lisbeth je perfektní mnohovrstevná hrdinka, která mi byla od počátku sympatická a fandila jsem jí. Je to ten typ knihy, u které v průběhu čtení sháníte další díl.

31.10.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě se kniha moc líbila, někdy mám chuť si přečíst klasiku psanou "postaru" a baví mne ta dobová atmosféra, ke které patří popisnost, rozvláčnost a trochu té kostrbatosti. Téma je velice zajímavé, popis vztahů je v mnoha ohledech aktuální i dnes a trocha romantiky také neuškodí. Určitě jsem nečetla naposledy.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knihu jsem četla v rámci povinné četby ve škole, a i když byla místy veselá, bylo mi z ní převážně smutno. Skvěle napsaná, rozhodně má smysl ji přečíst a nad mnoha věcmi se zamyslet.

30.10.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Moje nejoblíbenější z celé série, možná proto, že byla první a otevřela mi celý nový kouzelnický a mudlovský svět. I přes to, že jsem ji četla až v dospělosti, mám ji nejradši právě pro její pohádkový a nekomplikovaný děj, obzvlášť poslední díly byly pro mne moc násilné a ponuré.

30.10.2016 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Tento typ příběhů mám ráda, takže se mi kniha moc líbila. Je napsaná čtivě, nenarazila jsem tam na nudné části, žádná dějová linka mi nebyla protivná a bylo mi líto, když jsem ji dočetla. Těším se na další díl.

15.01.2023 5 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

První díl byl skvělý, tento druhý jsem dočetla spíše ze zvyku, protože knihy Jenny Colganové miluji. Nerada přiznávám, že mi tato kniha připadala jako "nastavovaná kaše", a kdybych skončila u první, měla bych z celého příběhu rozhodně lepší dojem. V prvním díle mi záliba hlavní hrdinky v papuchalkovi připadala jako zajímavé oživení příběhu, v tomto díle to byla prakticky jedna z hlavních dějových linek a příběh byl z mého pohledu rozvleklý a nepříliš zajímavý.

04.02.2022 3 z 5

Velká cesta Armanda de Pottera Velká cesta Armanda de Pottera Joanna Scott

Knihu jsem si půjčila v knihovně, protože se mi líbila její obálka a navnadil mne popis na její zadní straně slibující: "Děj vyprávěný s mistrnou lehkostí a velkolepý příběh s nanejvýš zajímavou detektivní zápletkou". Tento popis byl bohužel asi to nejzajímavější, co se v knize dalo přečíst. Příběh je neskutečně rozvláčný, nudný, o ničem a nejvíce jsem ocenila, když jsem knihu konečně dočetla. Do posledního řádku jsem doufala, že se objeví slíbená strhující detektivní zápletka, ale zřejmě už se v knize nudila, tak šla jinam :-) Knihu opravdu nemůžu doporučit, ale respekt všem, kdo se prokoušou až do konce...

17.10.2021 1 z 5

Princ & Princ Princ & Princ Linda de Haan

Knížku jsem před lety koupila jako takovou kuriozitu. Nejprve jsem se domnívala, že by se dala použít na vysvětlení homosexuality dětem, ale vzhledem k pro mne ukrutnému výtvarnému zpracování, které by mne jako dítě rozhodně odradilo, jsem ji použila jako dárek pro kamaráda gaye, kterého moc potěšila.

22.11.2019 2 z 5

Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič Petr Stančík

Knihu jsme dostali a putovala darem do veřejné knihovny. Větší děti, které by pochopily vtipné odkazy na Hawkinga apod., podle mě nezaujme jednoduchý příběh a pro malé děti jsou zase narážky na urychlovač nepochopitelné. Jednu hvězdu dávám za hezké ilustrace.

17.06.2019 1 z 5

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Hezká knížka, taková milá - před spaním pro malé děti ideální. Syn měl zrovna bolavé ouško, tak se mu líbilo, že v tom není sám. Mám vydání z roku 1989 a jsou tam moc krásné ilustrace od Jaroslava Maláka.

02.06.2019 4 z 5