Freedomova Freedomova komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Prostě pecka, přečetla jsem ji za dva dny při procházkách se spícím miminkem v kočárku a bylo mi moc líto, když jsem došla na poslední stránku. Příběhy jsou originální, neotřelé, ale přesto maximálně uvěřitelné a lidské. Neměla jsem problém se s postavami naprosto ztotožnit, ačkoli jsem ve stejné situaci nikdy nebyla. Je v ní všechno jako v životě - radost, smutek, zamyšlení a slzy smíchu střídají slzy dojetí (v mém případě doslova).

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Knihu jsem si půjčila v knihovně na doporučení a nezklamala. Přečetla jsem ji jedním dechem a začala shánět další díly. Kdo má rád historii, starou Prahu a detektivní zápletku bez hektolitrů krve, rozhodně nebude zklamán.

30.10.2016 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Četla jsem všechny tři knihy z této série a jsem nadšená. Smysluplné detektivní zápletky bez zbytečných drastických detailů, barvité vylíčení historických souvislostí, které poučí, ale nenudí a trocha humoru na správných místech. Pokud bude další pokračování, nenechám si ho rozhodně ujít. Slovy Magistra Šebka: "To si, Podrychtářskej, piš!"

30.10.2016 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Knihu právě s vypětím všech sil dočítám, protože mě zajímá, jak z té "slátaniny" autorka vybředne. Mám však obavu, že mne místo překvapivého závěru, čeká ještě mnoho ubíjejících cest tramvají (neboli tlamavajkou, jak by řekla Irma). Knížku jsem si zapůjčila v knihovně v oddělení "doporučujeme ", ale já bych spíše doporučila se jí vyhnout obloukem. Nejlepší je rozhodně obal.

30.10.2016 1 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knížku jsem si půjčila jako oddychovku a "dovolenou pro hlavu" a tento účel úžasně splnila. Perfektně jsem se u ní zrelaxovala a pobavila. Příběh je vtipný, rychle se čte a ani chvíli nenudí.

26.01.2023 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Naprosto úžasná detektivka. Asi 3x mi bylo úplně jasné, kdo je vrahem a nakonec jsem jako vždy nestačila zírat, jak geniální rozuzlení mne čeká. Doporučuji všem!

28.09.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížku jsem přečetla přes víkend, když jsem byla nemocná a bylo to fajn počtení. Na knížkách p. Hartla oceňuji uvěřitelnost a reálnost děje a chování hlavních hrdinů. V mnoha jejich reakcích a myšlenkových pochodech jsem se poznávala a mám pocit, že čtenáři ve středním věku, kteří za sebou mají i pár kompromisů, o kterých by "za mlada" nebyli ochotni ani uvažovat, si nepříliš vzrušující, ale o to realističtější a hlubší děj, dokáží mnohem více autoterapeuticky vychutnat.

19.06.2019 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Víc se mi líbil první díl (Řeky Londýna), možná proto, že to bylo něco nového, ale i pokračování je skvělé a nápadité a rozhodně se s dalším dílem nesnižuje kvalita. Snad to tak bude pokračovat nadále :)

16.12.2018 4 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Skvělá knížka - mnoho zajímavých zápletek a zvratů, člověk se nenudí a dozví se spoustu věcí z historie.

09.07.2018 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Knihu jsem si půjčila náhodou v knihovně a naprosto mě pohltila, takže už za dva dny jsem šla pro další díl. Netušila jsem, že existuje seriál a jsem za to ráda, alespoň si všechny postavy mohu představit podle sebe. Kniha je napínavá, čtivá, není v ní žádná nudná pasáž. Barvité líčení krajiny a těžkého života chudých horníků plynule doplňuje milostný příběh hlavního hrdiny, takže kniha není vyloženě "slaďák" a každý si v ní najde to své.

28.03.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížku jsem četla jako malá u babičky a moc mě bavila. Mám na ni hezké vzpomínky spojené s prázdninami, tak snad i proto k ní mám tak kladný vztah.

27.02.2017 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Kniha se mi moc líbila, těšila jsem se na každou chvíli, kdy jsem se k ní mohla vrátit a rychle mne vtáhla zpět do napínavé atmosféry. Dramatický životní příběh hlavních postav je velice nenásilně doplněn historickými událostmi, vzájemně se nijak nepřebíjejí, ale naopak se čtenář jakoby mimoděk dozvídá mnoho zajímavých věcí a přitom ho to neodvádí od hlavního děje.

26.02.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První detektivka od Agathy Christie, kterou jsem četla a několikrát se k ní vrátila. Pokaždé mne znovu udiví, jak geniální má zápletku a vše do sebe zapadá. Prostě klasika, co nikdy nezklame.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem po mnoha týdnech snahy sehnala v antikvariátu a její zašlý přebal s oprýskaným zlacením, skvěle ladil s dojmem, který ve mně tento ponurý příběh vyvolal. Rozhodně stojí za přečtení, už jen proto, jak mylně a zjednodušeně je často postava a role Doriana Graye interpretována, např. v novodobých filmech.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon se mi moc líbil, skvěle vymyšlený příběh, poutavé popisy prostředí, které nenudí, ale naopak přirozeně vykreslují úžasný fantazijní svět. Oceňuji i to, že není plný zbytečného násilí. Myslím, že popularitě knihy značně ublížil stejnojmenný film, který je nepříliš šťastně zvoleným výsekem jejího mnohem hlubšího a rozsáhlejšího děje, a tím mnoho potenciálních čtenářů zbytečně odradil.

Na divokém venkově Na divokém venkově Eva Grestenbergerová

Knihu jsem si náhodou půjčila v knihovně a zpříjemnila mi několik cest v MHD do práce. Není to typ četby, která by člověka uchvátila, ale taková místy vtipná oddychovka. S "Atistokratkou" se to srovnat vůbec nedá, příběh tam také žádný není, ale sem tam se člověk zasměje a přišla mi vtipná zemitá místní mluva (např. nedožerky).

28.12.2023 3 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Super knížka, četla jsem ji synovi a chvílemi jsem se smála tak nahlas, že na mě nevěřícně zíral. Je to skvělé čtení pro děti i dospělé. Když človek už "prodělal" s dítětem školku, užije si ji ještě lépe :)

15.01.2023 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Knížku jsem četla o Vánocích, když jsem se snažila vyležet chřipku jako tématickou oddychovku a tento účel splnila perfektně. Potěší, je milá a netrápí hlavu. Navíc navodí úžasnou atmosféru. A i když jsem neměla na jídlo ani pomyšlení, tak horkou čokoládu bych si při čtení dala :)

15.01.2023 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Úžasná kniha! Stejně jako Zlodějka knih mne uchvátila hned od začátku a ani jedna stránka nebyla nudná, slabší či předvídatelná. Dočetla jsem ji před chvílí a nepochybuji o tom, že mi bude ještě hodně dlouho dělat společnost v myšlenkách.

02.01.2022 5 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Ačkoli nejsem přílišný fanoušek žánru sci-fi, tuto knížku jsem si půjčila v knihovně na doporučení a moc mě bavila. Nejvíce se mi líbily zajímavě propojené alternativní reality a s nimi spojené změny osobnosti hlavního hrdiny, které se zpětně protínají a dávají překvapivě jiný význam již dříve zmíněným událostem. Pobavila mne kapitola 56, zrovna když jsem ji četla, tak mi nějaká paní v autobuse koukala do knihy přes rameno a nestačila se divit :-) Doporučuji všem a přeji příjemné počtení!

28.09.2021 4 z 5