Žebrákova pomsta

Děj nového autorova příběhu s detektivní zápletkou se opět odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou stále je Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského. Ocitáme se v červenci roku 1401, kdy po devadesáti letech relativního míru před Prahou leží vojsko míšeňských markrabat a ti, kteří měli zemi hájit, tedy páni a rytíři, se spojili v Panskou jednotu vedenou moravským markrabětem Joštem a oblehli město z druhé strany. Pražští měšťané museli opustit dílny i krámy a hájit svou rodinu i majetek na ochozu pražských hradeb. Ještě hůř však dopadli sedláci v pražském okolí, protože je před drancujícím vojskem nic nechránilo. Za dramatických událostí dochází k zrádnému otevření městských bran a pokusu o získání Longinova kopí, jež získal do dočasného držení císař Karel IV. Podrychtář Václav dostane za úkol vypátrat zrádce. A to ještě netuší, jak se do závěrečného boje připlete žebrák......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247637/big_zebrakova-pomsta-ZPC-247637.jpg 4.4111

Kniha Žebrákova pomsta

Dudu
02. listopadu

Opět dobrá práce! Ladné vyprávění z drsné doby, kde invalida vezme spravedlnost do svých rukou. "To si, podrychtářskej, piš!"

Marek82

Silnou stránkou tejto knihy nie je ani tak príbeh alebo zápletka. Nie je to detektívka v pravom zmysle slova, pretože zločinci sú známi prakticky od prvých stránok. Viac ako čokoľvek iné, mi táto kniha pripomína obrovský namaľovaný obraz s výjavom so stredovekej Prahy, kde vďaka autorovi, ale aj výbornému interpretovi, postavy zrazu ožijú, chodia, pracujú, rozprávajú sa a celkovo žijú svoje rozmanité životy v obliehanom meste, čo prináša množstvo napätých, ale zároveň aj humorných situácií. Kniha nie je dielom, ktoré by ste nevedeli od napätia odložiť, ale má silnú atmosféru a výborne približuje krátky úsek českej histórie. Veľký podiel na oživení množstva postáv a plastickosti ich podania má p. Fridrich, ktorý knihu znamenite načítal a jeho interpretácia jasne vyčnieva.

jaroiva

Atmosféra zaujme víc než samotný příběh, ale je výborně načtená audiokniha, takže radost poslouchat.

Janadvorackova

Krásná atmosféra města a skvělé interakce mezi lidmi. Jako by žili :). Výborný jazyk.
Tuhle sérii jsem si fakt oblíbila.

čef

To, co se mi na této knize líbí, je Praha na počátku 15. století, v době jejího obléhání Sasíky. Příběh samotný zase tak atraktivní není, možná trochu vtipu a vynalézavosti mu přináší trochu zajímavosti. Oceňuji rovněž historii kopí osudu a vůbec historickou věrnost.

soupik2012

Atmosféra příběhu, laskavý a vkusný humor. To jsou asi největší přednosti této historické detektivní série, která mě s každou další knihou baví stále víc a víc. Tentokrát si podrychtář Václav musí poradit s obléháním Prahy. Audioknihu čte osvědčený, kvalitní narátor Vasil Fridrich.

Turlogh
17.10.2020

Další výborný středověký detektivní román od pana spisovatele Hrdličky. Tentokráte je tím lepší, že se odehrává takřka ve vojenském prostředí, kdy je Praha obléhána nepřátelskými vojsky, Míšeňskými a dalšími. A mimo jiné, jednoruký žebrák vyměří ve mstě hlavním padouchům nemilosrdnou spravedlnost. Jedním slovem výborné! Všem milovníkům žánru doporučuji k přečtení a dávám maximální hodnocení! Howgh.

jprst
23.05.2020

Pro řadu autorů je problémem u jednotlivých knih série udržet vysoko nasazenou laťku své tvorby, ale i u této třetí části to autor zase zvládl. Opět povedený díl.