Žebrákova pomsta

Žebrákova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247637/bmid_zebrakova-pomsta-ZPC-247637.jpg 4 171 55

Podrychtář Václav série

Děj nového autorova příběhu s detektivní zápletkou se opět odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou stále je Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského. Ocitáme se v červenci roku 1401, kdy po devadesáti letech relativního míru před Prahou leží vojsko míšeňských markrabat a ti, kteří měli zemi hájit, tedy páni a rytíři, se spojili v Panskou jednotu vedenou moravským markrabětem Joštem a oblehli město z druhé strany. Pražští měšťané museli opustit dílny i krámy a hájit svou rodinu i majetek na ochozu pražských hradeb. Ještě hůř však dopadli sedláci v pražském okolí, protože je před drancujícím vojskem nic nechránilo. Za dramatických událostí dochází k zrádnému otevření městských bran a pokusu o získání Longinova kopí, jež získal do dočasného držení císař Karel IV. Podrychtář Václav dostane za úkol vypátrat zrádce. A to ještě netuší, jak se do závěrečného boje připlete žebrák...... celý text

jarin58
28.05.2017 4 z 5

Moje třetí kniha a zatím nejlepší.Věřím že ta nejnovější bude opět o něco lepší.

Schamila
13.03.2017 5 z 5

Opět malebné počteníčko - bylo i napětí, zápletky, veselí, dokonce kus historie - příprava orloje a Betlémská kaple s Janem z Husince, dokonce nechyběl ani humor - "ani kuře zadarmo nehrabe" - pořád se někdo uplácel a krásná hláška magistra - "Kvůli nařízením, výnosům a nálezům by si jeden ani uprdnout nemohl", tak to mi něco připomíná ...... A teď jdu na šaška .... Obálky všech dílů jsou nádherné!!!!!

Tevik
05.03.2017 5 z 5

Velmi zdařile ztvárněná historická detektivka. Od autora první a těším se na další.

Freedomova
30.10.2016 5 z 5

Četla jsem všechny tři knihy z této série a jsem nadšená. Smysluplné detektivní zápletky bez zbytečných drastických detailů, barvité vylíčení historických souvislostí, které poučí, ale nenudí a trocha humoru na správných místech. Pokud bude další pokračování, nenechám si ho rozhodně ujít. Slovy Magistra Šebka: "To si, Podrychtářskej, piš!"

sgjoli
10.09.2016 5 z 5

Pavel Hrdlička se opět vytáhl! Toto dílko se stejně jako ta předchozí jeho díla ukázalo jako detailně a svižně napsaná historická detektivka se zajímavou zápletkou, kterou se autorovi podařilo zase dobře rozšmodrchat a vysvětlit to se vším všudy, co čtenář potřeboval vědět. Postavy jsou opět skvěle vykreslené, rozvíjejí se, autor neustále zachovává vysoce nastavenou laťku. Zároveň velmi kladně kvituji, že se P. Hrdličkovi daří na pozadí hlavní zápletky udržovat čtenáře v obraze, co se historických událostí týká. Všechny knihy na sebe volně navazují a na tom historickém pozadí se to dobře ukazuje – autor tu historii reflektuje a to vítám. Myslím však, že v tomto díle se nám ty historické události pomaličku derou víc do popředí a zdá se, že v další knize se máme na co těšit. Na závěr snad už jen dodám, že jsem opět spokojená a moc se těším na další knihu.

vincek1
19.07.2016 4 z 5

Druhá kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Pěkně a lehce se čte. Jak napsala Sarah01 hezké ilustrace. Já osobně, mám rád ilustrace a mapky, které obohatí příběh po vizuální stránce.

Sarah01
26.06.2016 5 z 5

Opět příjemné počtení a jsem moc zvědavá na pokračování, protože se dají tušit velké změny, které autor na konci románu už naznačil.

Selinute
22.03.2016 5 z 5

Příjemná oddechovka s detektivní zápletkou se odehrává ve středověké Praze a je čtením na jedno odpoledne. Mně se moc líbily i autorovy originální dobové ilustrace, které knihu vtipně doplňují. Ano, bylo to super!

marimari
14.03.2016 4 z 5

První kniha od tohoto autora- příjemně strávený sobotní večer a nedělní odpoledne. I když pro obyčejný lid nejistá a neklidná doba naší historie, tak tohle zpracování, kde nechybí humor a ironie je příjemnou změnou. Peníze, dobré jídlo a alkohol má i v dnešní době mnohdy přední místo.

Pavlusa007
18.01.2016 4 z 5

Souhlasím, detektivní zápletka není nijak složitá, vlastně víme spolu s podrychtářkou :) dřív než podrychrář, jak to vlastně je, ale ty reálie jsou výborné, prostě požitek číst.

panjan
12.01.2016 5 z 5

Unikátní a vyvážené spojení humoru a napínavého příběhu na pozadí historické Prahy. Ikdyž píši vyvážené, usmívám se, když přemýšlím, co bych dále napsal, protože jediné co mi teď vyvstává před očima je banda ožralých biřiců v čele s Magistrem Šebkem, kteří nikdy nic nemyslí zle a nezištnost jest ctností jejich z nejpřednějších.
Dejž Vám příroda pane Hrdličko dlouhého žití, atˇ se můžeme i nadále těšit na další příběhy této povedené bandy.

nier
28.11.2015 4 z 5

Další autorův skvělý počin! Kniha jako detektivka sama o sobě by možná neobstála, ale spojení humoru, sympatického Václava a krásných ilustrací tvoří čtivý příběh s atmosférou...rozhodně doporučuji a těším se na další díl, protože pan Hrdlička dokazuje, že prostě umí...

Zdenda20
10.11.2015 4 z 5

Zkusil jsem první knihu od tohoto autora a musím přiznat, že mě přímo nadchla.
Moc pěkný příběh ze staré Prahy. Podrychtář je jen člověk a žádný superhrdina.
Nechybí ani humor. Prostě pěkné počtení na večer. Doporučuji všem čtenářům co mají rádi staré příběhy.

quendery
15.10.2015 5 z 5

Asi bych se opakovala již potřetí. Skvěle napsaná kniha. Brouzdat starou Prahou v doprovodu sympaťáka Václava od Černého koně, svérázného Magistra a ostatních postaviček je velmi příjemné a ještě detektivní zápletka k tomu - co chtít víc. Tleskám .

nero 13
12.09.2015 5 z 5

Musím říct že autorova tvorba, narozdíl od některých jiných spisovatelů kteří napíšou dobrou první knihu a pak už pokračování nestojí za nic, má vzestupnou tendenci.

Praha historické detektivky

Pavel Hrdlička