Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Velmi čtivá contemporary kniha z prostředí české střední školy, která zpracovává důležitá témata, ale hlavně ukazuje na neskutečně podstatnou myšlenku. Celý příběh je napsán citlivě a já se od čtení nemohla odtrhnout. Střídání kapitol z minulosti a současnosti mi vyhovovalo a krásně celý příběh pospojovalo dohromady. Velmi oceňuji I vedlejší postavy, které jsem si oblíbila o trochu víc než hlavní hrdinku, se kterou jsem sice soucítila, ale jinak mi úplně nesedla. Celkově ale knihu můžu vážně jen doporučovat a jsem ráda, že takové knihy vycházejí.

23.02.2024 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Stará dobrá Colleen, která vás rozloží na kousíčky a pak zase poskládá dohromady. Obdivuji autorčin cit pro detaily, které jejím knihám dodávají na uvěření. Hlavní hrdinové jsou skvělí, jejich osudy naprosto srdcervoucí a romantická linka je nádherná. Velmi jsem si oblíbila i vedlejší postavy a oceňuji i prostředí.

18.02.2024 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Věk přízraků je kniha s nádherně popsanou atmosférou Olomouce na konci 19. století, která mě nadchla svým originálním dějem, úžasnými postavami a naprosto perfektní obálkou. Autorčin styl psaní je neskutečně čtivý, takže jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinku Žofie jsem si ihned oblíbila a o Leopoldovi, Matějovi a Ambrožovi se snad ani nemusím zmiňovat :-). Zápletka knihy je promyšlená a díky ní příběh skvěle graduje.
Po dlouhé době mě kniha tak moc uhranula a hlavně překvapila, takže už teď mám žhavého kandidáta na nejlepší knihu roku.

11.02.2024 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

První díl mě bavil o trochu víc, hlavně díky autorčinu humoru, který mi zde malinko chyběl. Musím ale uznat, že autorka se posunula ve svém stylu psaní. I tak jsem se ale na návrat do Ruin velmi těšila a u čtení jsem si odpočinula. Bavily mě postavy a jejich příběhy a jsem zvědavá na další díl.

08.02.2024 3 z 5

Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Matyáš Namai

V tomto grafickém románu nejvíc oceňuji paletu barev a celkový nápad, jak katastrofu v Černobylu zpracovat a převyprávět. Víc by mi ale vyhovovalo, když by se příběh rozdělil do více kapitol, protože já jsem někdy měla problém zpozorovat změnu perspektivy.

04.02.2024 4 z 5

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

Velmi originální námět i když podle anotace jsem očekávala něco trochu jiného. Musím ale přiznat, že jakmile někdo něco přirovná k Hunger Games, tak to na mě prostě platí. Velmi mě bavily postavy a celkově to, jak nám autorky jejich příběhy podávaly. A hlavně teda oceňuji to, že příběh nebyl napsán z perspektivy všech ,,neřádů". Závěrečné odhalení jsem předvídala, ale i tak mě kniha bavila a jsem zvědavá na další díl.

04.02.2024 4 z 5

Velký Gatsby (komiks) Velký Gatsby (komiks) Pete Katz

Já tento příběh prostě zbožňuji v jakémkoliv podání. Miluju tu atmosféru, ten příběh, postavy, zápletku... Tento grafický román skvěle ukazuje důležité části příběhu, ale já jsem už narazila i na zpracování s ještě lepší grafickou podobou, proto 4/5.

31.01.2024 4 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Osud hněvu a plamene mě v mnoha ohledech velmi překvapil. Největším překvapením pro mě byla komplexnost celého příběhu ale i magického systému. Romerii jsem si ihned oblíbila a neskutečně mě bavilo s ní poznávat ostatní postavy a jejich příběhy. Velkým problémem pro mě ale byla čtivost celého příběhu, protože mi čtení absolutně neutíkalo pod rukama. Celkově knihu hodnotím velmi kladně i díky skvělé romantické lince a jsem zvědavá na pokračování.

27.01.2024 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Za mě teda ukázkový případ vycpávkového dílu. Nebýt toho, že autorčin styl psaní je velmi čtivý a nenáročný, tak bych knihu asi odložila... Hlavní postavy mě začínají štvát, protože se vůbec neposouvají a všechny zvraty jsem vlastně předvídala. Příběh mi nepřišel nijak originální oproti 1. dílu a já začínám mít pochyby, jestli vůbec v této sérii chci pokračovat... Velmi slabý průměr.

27.01.2024 3 z 5

Naše bouřlivé konce Naše bouřlivé konce Chloe Gong

Z této knihy nejsem tak nadšená jak jsem byla z 1. dílu, ale i tak mě neskutečně bavila ta atmosféra, kterou celá série má. Zápletka se mi líbila a ta romantická linka je prostě úžasná. Autorka má nádherný, velmi popisný styl psaní, který se čte poměrně pomalu, ale čtení určitě stojí za to. Roma a Juliette jsou naprosto k sežrání a já doufám, že se dočkáme dalších knih z tohoto prostředí.

21.01.2024 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Po celou dobu čtení jsem byla velmi napjatá a zvědavá, jak to celé dopadne, ale musím se přiznat, že konec mi přišel velmi nedotažený. Nápad a atmosféra knihy se mi vážně líbily a neskutečně mě bavily toxické rodinné vztahy, které byly v knize popsány. Zkrátka škoda toho konce kvůli kterém je pro mě kniha průměrná.

15.01.2024 4 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Náhodou pro mě bylo velmi příjemnou oddechovou záležitostí se zajímavým prostředím a zábavnými postavami. Ano, námět není moc originální, ale já jsem se u čtení bavila a do knihy jsem se vůbec nemusela nutit. Co mi trochu vadilo, byly zvláštní hlášky, které mi občas přišly i hodně nelogické.

14.01.2024 3 z 5

Vánoční kdože, cože?! Vánoční kdože, cože?! Nofreeusernames (p)

Jako romantická vánoční oddechovka super, ale já jsem možná čekala trochu víc děje ze samotných oslav Vánoc. Bylo super se zase vrátit k příběhům mých oblíbených postav a při čtení se pobavit nad hláškami a pokochat se úžasnými cosplay fotkami.

31.12.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Musím říct, že Revizor mě velmi překvapil. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a já jsem se neskutečně pobavila u líčení lidské hlouposti. Témata, která Gogol v Revizorovi zpracovává, mi přijdou i teď velmi aktuální a pravdivá. Z tohoto dramatu musím vyzdvihnout i skvělé charaktery postav.

31.12.2023 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale za polovinou se děj už docela rozjel a já měla knihu dočtenou během pár dní. Pro mě se jedná o takovou průměrnou romantickou oddechovku se zajímavým prostředím a vtipnými situacemi.

29.12.2023 3 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Velmi originální námět, ale za mě trochu pokulhávalo zpracování, protože jsem se do čtení občas musela nutit. Co se mi ale neskutečně líbilo, byla psychologie hlavních postav a akční scény. Bavilo mě objevovat prostředí a celkově odkrývat historii celého příběhu. Přiznám se, že mě osobně trochu iritoval romantický trojúhelník, ale vlastně do příběhu neskutečně sedí. Za zmínku stojí I nádherná obálka a skvělý konec, díky kterému se velmi těším na pokračování.

21.12.2023 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

No, jakože, vlastně to je úplně neskutečně protahovaná YA fantasy blbina, u které jsem si ale neskutečně odpočinula :-D. Království těla a ohně je 600 stránková bichle, která by se dala seškrtat tak na 200 stran. V 2. polovině mě začaly neskutečně štvát sexuální scény, protože byly snad na každých 30 stranách, a to se prostě už nedalo brát vážně... Scéna v kočáře a konec celkově tu knihu vlastně totálně zabil a já už se jenom smála nahlas, jak to je neskutečně primitivní. Co se mi ale velmi líbilo, bylo špičkování mezi Casteelem, Poppy a Keiranem. I tak se ale asi do dalšího dílu pustím, jako oddechovka od školy to je prostě super.

06.12.2023 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Baudelairovy Květy zla jsou básnická sbírka, kterou bych pravděpodobně mohla číst neustále dokola a stejně bych vždy našla nějakou novou myšlenku. Neskutečně mě bavilo to, jak si autor hrál se slovy a líbilo se mi, jak se básně postupně vyvíjejí.

27.11.2023 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Taková příjemná oddechovka v podobě návratu do knihomolského fantasy světa Kouzel rodu Thornů. Velmi se mi líbila chemie mezi postavami a pěkné popisy. Silas je stále absolutně k sežrání, jen škoda, že konec této bonusovky byl lehce uspěchaný.

27.11.2023 4 z 5

Bledý snílek / Píseň úsvitu Bledý snílek / Píseň úsvitu Samantha Shannon

Osobně si nejsem moc jistá, jestli jsem tuto knihu potřebovala... Nepřišlo mi zrovna podstatné, aby mi autorka vyplňovala prázdnější místa, když ještě není ani dopsaná celková série. 1. povídka mě vcelku bavila, ale s Písní úsvitu jsem měla trochu problém. Ta mi přišla vážně trochu zbytečná.

23.11.2023 3 z 5