Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tahle kniha se mi moc líbila. Je to skvělá paranormální romance, najdete v ní všechno, co k tomuto žánru patří: romantiku, trochu erotiky, napětí. Velmi zajímavý, dobře zpracovaný příběh. Wrath je impozantní figura.

Strach z temnoty Strach z temnoty Alexandra Ivy

Na díl s Cainem a Cassandrou jsem se moc těšila, bohužel mě zklamal. Děj nic moc, občas jsem se v něm ztrácela. A to mě mrzelo. Ani Levet to tentokrát nezachránil.

Spoutaní temnotou Spoutaní temnotou Alexandra Ivy

Taky jsem tímto dílem nebyla moc nadšená, nějak jsem se nemohla prokousat do konce, pořád jsem čekala, až se stane to NĚCO. A najednou byl konec. Chybí mi staré oblíbené postavy z minulých dílů. Třeba bude další díl lepší, uvidíme.

Pohlceni temnotou Pohlceni temnotou Alexandra Ivy

Tenhle díl už mi dal docela zabrat, je v něm daleko víc temnoty než v předchozích dílech a jakoby i Levetovi docházel humor. Nicméně to stálo za přečtení.

Za hranicí temnoty Za hranicí temnoty Alexandra Ivy

U toho, jak Harley srazila tomu nabubřelci Salvátorovi jeho donjuanský hřebínek, jsem brečela smíchy. Bod navíc, že si před ním nesedla na zadek jako jeho ostatní č...., totiž vlčice :-). Levetovy glosy a provokativní komentáře opět nezklamaly.

Rozbouřená temnota Rozbouřená temnota Alexandra Ivy

Na díl o Jagerovi a Regan jsem se moc těšila a věděla jsem, proč. Živelná Regan, toužící po volnosti a možnosti se po letech v zajetí neomezeně pohybovat, kde se jí zachce, v kontrastu se zapřísáhlým samotářem Jagrem, kterému leze nervem i jeho vlastní druh, to je prostě šikovně smíchaná dvojnice, potvrzující ono pověstné Protiklady se přitahují. Opět palec nahoru.

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Trošku slabší než předchozí díly, měla jsem trošku problém se začíst, ale nakonec to stálo za to. Morgana jako hlavní záporák byla dobrá, ale od počátku se dalo tušit v podstatě přesně, jak to dopadne. Jdu na další díl.

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Dvoumetrový Styx a metr šede vysoká (nebo spíš nízká) Darcy, úplně to vidím v barvách :-) Ale zmákla ho pěkně, holka. Tento díl se mi zatím líbil nejvíc, správně namíchaná akce, napětí i romantika, potažmo erotika. A Levet a jeho bonmoty už jsou jen tou pověstnou třešničkou na dortu.

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Uhlazený a povýšený Viper z 1.dílu, který tady slintá jak bernardýn nad Shalott, to prostě nemělo chybu :-) první díl byl o fous lepší, ale i tak je tento díl bezva počtení pro volné večery.

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Kdo si potrpí na upíři, čarodějnice, elfy, hafo kouzel, romantiky a erotiky, přijde si na své. Dobře vymyšlený a zpracovaný příběh, rychle se četlo, nešlo se odtrhnout. Z Danteho sálalo erotično, až doutnaly stránky, a Abby ho měla správně na lopatě. Děj měl spád, plný akce a napětí. Za mě palec nahoru.

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Mno...jak to jen říct. Příběh jako takový nebyl špatný, ale nevím, jestli za naprostý chaos v ději a postavách mohl autor nebo překladatel. Někdy jsem měla pocit, že to překládal žák základní školy s minimální znalostí angličtiny i češtiny, nebo to prostě jen kopíroval z Google překladače, páč to prostě nemělo hlavu ni patu. Zkusím si napravit úsudek a přečtu si to v originále. Pak dám vědět, jak to dopadlo. Zatím pánbůh s vámi.

01.08.2016 2 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Tak já nevím. Něco bude někde špatně. Nebo na někom. V knihách z pohledu Any vystupuje Christian Grey sice jako emocionálně i psychicky poznamenaný, nicméně dospělý a svéprávný jedinec. Ovšem po přečtení knihy z jeho pohledu už si tím tak jistá nejsem. Celou dobu mě provázel neodbytný pocit, že to vypráví nevyzrálý adolescent, pro kterého je to jen další z řady obrovských dobrodružství na cestě k dospělosti. Nebo zastydlé pubertě.

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Tenhle díl se mi četl hodně těžko, děj byl moc natahovaný a dohromady o ničem. Kdyby z něj udělaly autorky jen pár kapitol nebo dlouhý prolog k dalšímu dílu, možná by to bylo lepší.

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Z Neferet a její drzosti jsem celou dobu skřípala zuby. Naopak jsem byla mile překvapená z vývoje vztahu mezi Rephaimem a Stevie Rae. Ale celou dobu jsem se pořád bála, že se Zoey do Tulsy už nevrátí a zůstane na ostrově.

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

U tohohle dílu mi bylo hodně smutno. Je velmi sugestivně napsaný, zatím podle mě nejlepší. Stark dostal víc prostoru a dokázal, že je opravdu kladný hrdina.

Označená Označená Kristin Cast

I když je série určena pro náctileté, na radu kolegyně z práce jsem se do ní pustila. A moc mě to bavilo. Příjemné čtení, dobře zpracovaný námět.

01.08.2016 3 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

S dějem tohoto dílu si dala autorka evidentně práci, byl podstatně drsnější a akčnější než první díl. Ale konec mě zklamal, i když jsem čekala, že to tak podobně dopadne, nějak jsem ten způsob, jakým ho autorka napsala, nemohla pobrat.

01.08.2016 3 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Ve změti všech těch vlkodlaků, upírů a jiných monster pro mě byla tato kniha příjemným překvapením a celkem dobrým počtením. Moc se mi líbilo, jak autorka do amerického prostředí zamontovala český původ a minulost hlavní hrdinky. Prima knížka na dovolenou nebo dlouhou cestu.

01.08.2016 4 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Po skvělých Hot Boys jsem se na tuto knihu moc těšila, ale byla jsem zklamaná. Asi jsem neměla očekávat něco jako volné pokračování se stejnými postavami. Zápletka byla vymyšlená dobře, ale nedokázala jsem skousnout hlavního hrdinu.

01.08.2016 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

U téhle knihy jsem v podstatě řvala smíchy od začátku do konce. Autorka naprosto úžasně popsala myšlení a názory chlapa, co se živí striptýzem, a vážně to nemělo chybu. Netuším, jestli to takhle chlapi ve skutečnosti vážně mají, ale jako ženu mě to pobavilo moc!!!

01.08.2016 5 z 5