fis.rena fis.rena komentáře u knih

Království Království Amanda Stevens

Příjemné, mysticky temné čtení pro ty,kteří se zajímají o duchovno,"druhou stranu" a to něco,čemu často říkáme "mezi nebem a zemí". Pokud by tu byl někdo,kdo přemýšlí o přečtení a nevěří nebo se nezajímá o tato témata,tak rovnou říkám... nečti to. To je jak kdybych já šla číst sci-fi...to by moc hvězd nezářilo u těchto dílek :D
Zpátky ke Království...první díl jsem nečetla a nelituji toho,tato kniha mi zodpověděla všechno,na co bych se popřípadě ptala. Další díly číst asi nebudu,Království se mi líbí jako samostatná kniha a prostě nechám Amelii žít její život s Angusem v Charlestonu. Možná :D nikdy neříkej nikdy,že jo.
Nejlepší nebo největší nadšení a mrazení jsem při čtení měla,když se v kotvišti objevovala zahalená mlhou a koukala...víc neprozradím :P
Pěkný čtení, doporučím.

27.01.2019 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Četla jsem "Dvojí život",namlsala jsem se jím. Tím bych asi začala :D
Tato kniha má tajemství,má zápletku,má rozuzlení, usmíření, prolínání minulosti s přítomností...Riley a Lisa,sestry. Asi mi tam chyběla větší úpěnlivost a horlivost hlavní hrdinky v honbě za pravdou.
Je to takové nepřekvapující čtení,i když o překvapení nebyla nouze. Možná jich bylo až moc?

15.01.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Mengeleho děvče je prostá a čistá zpověď Violy,která nás provází celým svým životem...čistá radost dítěte ,první láska, první "korzování",pocity štěstí z nově objevených stránek bytí. Dobře polovina knihy je o jejím životě s rodinou v Lučenci před válkou. Vše popisuje velice přesně,a tím si u čtenáře získává velké sympatie. Málo knih je napsaných takto,respektive každá na téma holocaustu hned od první chvíle vypráví o deportaci a začátku jednoho konce. S Violou pak při popisu pobytu v koncentračním táboře a její cestě 2.světovou válkou cítíte větší empatie. Nebo já jsem to tak alespoň měla,a to z důvodu toho,že jsem prostě všechny znala od jejich zevnějšku,tak po jejich záliby. Že bych se dozvěděla něco nového,to ne,ale bylo to "pěkné" vyprávění. Mohu doporučit.

10.01.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jess a Will,Stella a Dan...dvě dějové linky,romantika v době války,odpočinkové čtení bez překvapení. Ale jo,příběh pěkný, taková pohádka.

04.01.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Ty sociální sítě...je to pohroma nebo přínos? Někdy mi při pozorování faktů,které lidi sdílí,jen skáče hlava sem a tam. Říkám si,jestli si vůbec uvědomují,že to může jakkoliv kdokoliv zneužít,jelikož z toho kvanta přátel,které na sítích máme, je tak třetina (?) ta,kterou skutečně známe a vídáme se s ní. No,ale 100 lidí,100 chutí. Někdo žije život,jiný má potřebu ho vypisovat tisícům lidem a mnohdy bezmyšlenkovitě či typem "výkřik do tmy". Neodsuzuji nikoho,nic...každý svého štěstí strůjcem.

Do posledního dechu je zářný příklad "pohromy" na soc.sítích,který stál životy. Jsem ráda,že knížky postupně nabírají víc napětí,akce a že se životy detektivů hýbou. Ostatně to jsem zmiňovala u předešlého dílu,že jo.
Je znát,že se autor krásně vypisuje a každý díl je lepší a lepší. Tady se mi konkrétně líbil náhled do hlavy vraha/vražedkyně/vrahů...pocity,plánování,provedení.

Je super,že se v knihách objevuje víc a víc ta realita síly internetu a není to jen o vrazích,kteří slídí,vyhlíží a opravdu si vše dokumentují fyzicky,než zasáhnou. Na druhou stranu je opravdu šílený,že stačí sednout k PC a někdo si zjistí o "sdílné osobě" vše,co potřebuje a v klidu si u toho sní večeři a vypije kávu.

Pro X lidí je toto skutečně dobré si přečíst,aby se zamysleli nad tím,co všechno jsou schopni sdílet ze svého soukromého života a kolik "nechtěných očí" to vidí. Zda je skutečně OK,že např. 400 lidí ví,kde a s kým zrovna jsem,co tam dělám,jaký to bylo a kdy pojedu zase jinam...

28.12.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě jsou Temné hlubiny zatím nejlepší ze třech prvních dílů případů Eriky Fosterové. Čtení zaujalo,zpočátku jsem si říkala,že po 26 letech řešit zmizení dívenky je masáž,ale tým Eriky právě tohle potřeboval. Celé se to pohnulo,jak jsem si při skončení předchozího dílu přála,a to i v osobním životě detektivů. Vivala,já jsem spokojená :) ... ale mohl víc času věnovat popisu Petersona,co :D :P

18.12.2018 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Já vám nevím,jo...
První díl se mi líbil,nastartoval můj "těšing" na díly další, jelikož byl psán neotřelým způsobem,striktně,jasně, zajímavé téma. Druhý byl teda spíš nic než moc a poslední,Agonie smrti,mi přišel až neuvěřitelný a určitě to pro mě není ta pomyslná třešnička na dortu.
Autor ze sebe vymačkal možné i nemožné a je dobře,že dobrodružství funebračky končí třetím dílem.
Samozřejmě je tu velké zamyšlení nad pomstou, bytí jako takovém a ceně,za kterou je člověk schopen zajít na kraj svých sil psychických i fyzických.

20.11.2018 3 z 5

Snadno & Rychle 2 Snadno & Rychle 2 Roman Vaněk

Domácí müsli,to je pecka. Opět super recepty, krásné fotky.

29.08.2018 5 z 5

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Jednoduše bomba. Polévky,pomazánky...a dezerty,ze kterých je úplně nejvíc "manifik" tvarohový koláč.

29.08.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Kniha,která se vryje do mysli,dostane se pod kůži a dá podnět k přemýšlení. Napsané jasně,žádná "horká kaše".

08.08.2018 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Psychiatrická klinika Svaté Patricie..."Svatá Psycho", to je prostředí pro knihu jako stvořené. Alespoň pro mě ano. Kniha je napínavá,provází nás životem všech aktérů i dění v samotné klinice,ale nijak násilně,nikterak do hloubky,pouze očima samotného Jana. Je to škoda,ráda bych nahlédla přes kamerový systém kliniky do jejího chodu a do symbiózy pacientů s personálem. Samotná myšlenka školky pro děti pacientů kliniky je zajímavá. Fungovalo by to vůbec v reálu?
Nicméně čtení mě bavilo,udrželo si mě,ačkoliv jsem tam postrádala trochu více "šťávy". Konec byl na mě takový "hrcprc" a nedostalo se mi úplného závěru,na který jsem čekala.
Ale jo,hele,líbilo se mi to,tak dávám čtyři zářivé.

17.07.2018 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Já jen opěvuji toto příjemné čtení (y) Nápad spojení lidí v dokonalý pár skrze DNA je úžasný. Všech pět dějových linek,do kterých všem zasáhla zmíněná DNA,mě moc bavilo,i přesto,že to není žádný krvák. V určitých pasážích prostě víte,co se stane,tušíte a ano,je to tak,ale já to odpouštím,čtení mě moc bavilo. Kdybych měla vyzdvihnout jednu dějovou linku,která mě nejvíce bavila,tak to nedokážu. Každá je něčím zajímavá a chytlavá...ať je to vědkyně Ells nebo Amy,která nemá tušení...všechny jsou top.

11.07.2018 5 z 5

Komplet: Andělé v mých vlasech, Schody do nebe, Andělské poselství naděje, Nebeská láska Komplet: Andělé v mých vlasech, Schody do nebe, Andělské poselství naděje, Nebeská láska Lorna Byrne

Zvláštní,krásné,tajuplné,dechberoucí, úžasné...
Každý by si měl chytit své pírko jako Lorna a poděkovat za vše,co má a být vděčný.

27.06.2018 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná knížka,ilustrace kouzelné,bezkonkurenční. Příběh se čte pěkně a vybízí dítě k otázkám směřující na rodiče,což je dobře. Nad obsahem knihy by se měl zamyslet i dospělý člověk,k čemuž mu dopomůže právě dítě svými otázkami proč a co to všechno je a z jakého důvodu se to velrybám děje. Prostě paráda,s dcerkou doporučujeme.

23.06.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Stacey Lannert

"Zavřeli mě za vraždu otce...konečně se cítím svobodná a nabývám klidu,začínám v noci spát."
Plný počet hvězd Stacey za to,co musela zkusit,jak se k tomu všemu postavila...klobouk dolů s hlubokou poklonou. Je velmi silná,odhodlaná a úžasná žena. Ovšem obsahově bych hodnotila jako odpad,což nedělám nikdy...odpad proto,že se něco takového vůbec děje a že mezi námi žijí lidé,kteří dokážou být tak zvrácení bez špetky pokory a vděčnosti k životu obecně.

03.06.2018 5 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Něco je zajímavé,jiné mě moc nebavilo.

03.06.2018 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Sice cynické a úderně napsané,bohužel ale nudné. Představa,že pouhá říkanka zprovodí ze světa toho,komu ji předneseme ať nahlas,či v duchu,je pro někoho jistě lákavá,ovšem pro mě úplně zbytečná a o ničem. Samozřejmě,že autor chtěl poukázat na společnost a její konzumnost,obecně její fungování,ale mě to neoslovilo ani trochu.
Navíc po přečtení knihy a anotace jsem shledala fakt,že přelousknout anotaci úplně stačí...nic nového či zajímavějšího jak v anotaci jsem v knize nenašla.

27.03.2018 1 z 5

Tam někde za duhou Tam někde za duhou Ali Smith

Je to zvláštní kniha...tlačila jsem jí před sebou několik týdnů jak těžkou káru s nesmyslným nákladem. Několik zbytečných dějů,sáhodlouhé popisy. Jediné plus je popis Londýna,to bylo fajn. Za mě tedy ne-e.

24.03.2018 1 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Tak na Nezvěstnou to nemá, že jo :D, ale je to skvělý kousek, líbilo se mi téma skrytého tajemství, které je postupně odhalováno a je teda fakt, že pachatel/ka mi unikl /a mezi řádky jako :D tsi fé, to se nestává :D

21.03.2018 5 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Takže :D prý "svižně napsaný příběh"...padám :D
Znáte to, jak strávíte čas s někým, kdo neustále hovoří a hovoří a vy jen s obdivem sledujete fakt, že se mezitím stíhá i nadechnout? Pak nastává nevyhnutelný pocit, že máte vykecanou díru do hlavy a jste z toho tak unavení, že si nemůžete ani nazout papuče? Tak takhle nějak se cítím já po přečtení tohoto kousku.
Není to absolutně můj šálek kávy, ale proč to nezkusit, když námět zní dobře, že jo. Nicméně je to zabitý počtem stran,opakujícím se okecáváním situací, které se pořád dokola řešily a řešily a prd do toho. A i přesto...já to přečetla! :D i když se skoky, přiznám se. Byly i situace, kdy jsem se na knížku jen podívala, představila si ty rozhovory Briddey a už jsem byla unavená.
Nápad je to dobrý, zpracování unavující. Kniha putuje ke kamarádce, která tento žánr preferuje, takže jde dělat radost a bude jistě oceněna jinak.

07.03.2018 1 z 5