fis.rena fis.rena komentáře u knih

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Poklady...co víc k tomu říct. Teď v karanténě si kuchařku chráním jak oko v hlavě,když funguju i jako závodní jídelna. Je v ní velká inspirace, skvělé rady a ty výsledky jsou boží. Romana žeru :)

08.05.2020 5 z 5

Dobrodružná výprava za poznáním: Lidské tělo Dobrodružná výprava za poznáním: Lidské tělo Anna Claybourne

Pracovní sešit,který hodně naučí také díky tomu,že si do něj dítě samo vypracovává zadané úkoly. Je třeba vypracovat některé další části těla, buňky,domalovat potraviny dle zadané chuti...
Pěkné :)

16.03.2020 5 z 5

Lidské tělo - zábavná anatomie pro děti Lidské tělo - zábavná anatomie pro děti Nikola Kucharska

Kniha je skvělá,ihned zaujme a vše krásně vysvětlí,s dětmi se u ní zasmějete...viz. "hovínkobarvič", továrna prdopachu, spínač tichého říhání (to se u nás ihned vysvětlovalo mužskému osazenstvu :D). Je tu úplná anatomie člověka i fungování nemocnice. Perfektní, tleskám!

16.03.2020 5 z 5

Zvířata - Zábavná anatomie pro děti Zvířata - Zábavná anatomie pro děti Nikola Kucharska

Kniha je úchvatná! Zvířata jsou rozdělena podle jejich nejčastějšího výskytu a poté podrobně popsána od zimování,přes zbarvení,tukovou tkáň...obrázky jsou úžasné,"otevřená" anatomie je báječná. Dcera ke knize ihned po vybalení zasedla a už měla spoustu otázek. Tahle kniha je perfektní,protože velice zajímavě dětem podsouvá užitečné informace,které děti ve škole většinou strašně obtěžujou,že jo. Fakt bomba!

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak úplně nevím...
Chvílemi jsem se u knížky nudila,protože opakované harcování a výhrůžky smrtí mezi dívkami z Birgittina dvora už byly ohrané. Joona vyšetřuje dál i přes zákaz kvůli internímu vyšetřování jeho samotného,ale i přesto,že zvládne všechny situace,tak to nikdo neocení a dělá se,že se vlastně nic nestalo? Celkově to mělo takové pomalejší tempo,mnohdy zbytečně vleklé popisy,které nám ve finále k ničemu nebyly.

15.02.2020 3 z 5

Neobyčejná přátelství v přírodě Neobyčejná přátelství v přírodě Emilia Dziubak

Kocourek Mourek nás provází úžasně ilustrovanou knihou o přátelství v téměř každém odvětví zvířecí říše. Mně se propojení Mourkova vyprávění a encyklopedického vysvětlení líbí a vnímám ji jako plus pro čtení i staršími dětmi. Vědomosti jsou tu předkládány nenásilnou,pohodovou a milou formou,aby to děti bavilo. Co děti...já jsem taky učarovaná :) Na konci je testík na téma "Jaký jsi kamarád?",kde se ve výsledku dozvíme,jakému zvířátku jsme podobní.

09.02.2020 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná poučná kniha pro malé i větší děti,ve které je znázorněn život v lese v každém měsíci v roce. Na první dvoustraně je každé zvíře pěkně popsáno,tak není třeba mít strach,že nebudeme vědět,jak se který ptáček v knize nazývá,čehož jsem se obávala já :D

09.02.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvělý psychothriller!
Jestli váháte,tak není nad čím a berte všema deseti. Já se bojím rozepsat,protože mám pocit,že bych tu všechno vykdákala jak jsem toho plná,že jo :D Nicméně mě nesmírně bavila úžasná zápletka lidí,ze kterých čišela energie,krvelačnost,prozíravost,odhodlanost a touha,ač mnohdy zvrácená...ale to by nebylo psycho,že jo. No co tu budu povídat...četla jsem jí tři večery,na dnešek jsem šla s litry kofeinu a podlitýma očima kolem 4h ranní do postele,ovšem s pocitem vítězství a nehasnoucího zadostiučinění,se škodolibým úsměvem na tváři.
A "MTC" je nejvíc!

10.01.2020 5 z 5

Nejkrásnější filmové pohádky Nejkrásnější filmové pohádky Marie Formáčková

Knihu máme již s dcerou přečtenou,ale nevracíme se k ní vůbec. Název mate...dítě se těší na Popelku z pohádky,jak už název napovídá a ejhle. Fotografie jsou totožné s filmovým zpracováním,ale příběh nikoliv. Čtete a samo dítě se hned hlásí,že to mají špatně,že je to přeci jinak a proč to takhle napsali,když Popelka tatínka neměla a tady píšou,že jim jel koupit látky na šaty na ples. Je to pro děti zmatečné a ani mě se to moc nelíbí. Škoda.

10.01.2020 2 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Nádherné pokračování osudů Gerdy a Larse,kteří se tentokrát vydávají na dlouhou cestu na sever za polární září,aby tu našli zbývající sloky k velrybí uspávance,kterou jim kdysi zpívala jejich maminka. Cesta je dobrodružná,zase plná poučení, setkání a zjištění,že vlastně hledali něco,co měli v podvědomí odjakživa. Moc nás to baví s dcerou číst,je to naše společnice před spaním i s prvním dílem. A ty ilustrace...no kouzlo samo.

Když hvězdy vyjdou a k večeru se smráká,
nová cesta do dálavy tě láká.
Poznáš mnohé taje v mořském světě,
nebe k velkým dobrodružstvím zve tě.
...

10.01.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Hele,já nevím...přišlo mi to takový hloupoučký a víceméně o ničem. Pro někoho to bude asi oddychovka,jiného zaujme,ale mě to nějak nepohltilo a ani moc nebavilo.

04.11.2019 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět pěkný příběh,který je čtivý,má náboj a plyne sám. Moc jsem chtěla rozsáhlejší popis burleskního vystoupení Marissy,poznat ji více než jen jako zmrzlou mrtvolu u vchodu, ale i tak super. Rozuzlení dobré,řekla bych,že i v klidu uvěřitelné a motiv zajímavý. Spokojenost.

15.09.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Já se zamilovala,není pochyb :D
"Dvojitý kříž" mě nastartoval a teď už ten pedál rychlosti začíná zvolna klesat k podlaze a nabírám nikoli rychlost,ale obrovskou touhu po dalších Chrisových knihách. Hřeje mě už jen myšlenka,že se mi všechny skví v knihovně. V opačném případě by nastoupila panika :D

Tento příběh je jednoduše bomba...to provedení vražd,jejich popis, vysvětlení...no já padám blahem. Už,už jsem si říkala "a máme tě, grázle" a ono ne,hele. Dávkování napětí je prostě dobře nastavený a vyvážený jako Hunterova oblíbená single malt.
Užijte si čtení a nezapomeňte...
"Vím,co tě na smrt vyděsí."

14.07.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělý, čtivý, poutavý, žádná omáčka a chození kolem po špičkách. Hunter a Garcia jsou fajn dvojka,líbí se mi i jejich soukromý život,protože je tam dost místa na rozvinutí v dalších dílech. Nemohla jsem přestat číst,ale když přišlo dítě s dotazem,jestli budeme dneska obědvat....no,co vám budu povídat. Jdu naservírovat na stůl a otevřít další Chrisův díl :D
3x nazdar takovému skvělému čtení.

14.06.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tatér z Osvětimi je jiná kniha než ostatní,které jsem o holocaustu četla. Tady rozkvétala láska, špetka optimismu i krapet zábavy mezi vězni koncentráku. Chvílemi jsem si říkala,že to snad ani není pravda,když Osvětim byla nejhorší ze všech "továren na smrt" a mám dost načteno,ale ano,bylo to zřejmě tak. To,co mě zaskočilo byla předávka a schovka zboží...jinak velmi bystrý Lale udělá takovou "začátečnickou" chybu.
Ludvík (Lale) chtěl vytěsnit tu krutost a zabýval se hlavně láskou svého života,kterou v tak odporném prostředí našel.

09.05.2019 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Nejvíc mě zarazilo a popudilo chování "našich" k Věře a Nadě po návratu do rodné vlasti. Modlily se za návrat domů každý den po celých 19let utrpení,o kterém nakonec nemohly říct ani fň a po čas byly pro ostatní jak odpad. O odškodnění ani nemluvím...stydno je mi za papaláše,kteří leží u svých koryt a nikdy nezkusili to,co paní Věra a tisíce dalších... vymlouvají se na zákony a blbosti. Kdyby v sobě měli kapku lidskosti, odškodnění by dostala. Tfujtajksl fialovej.
Odvaha,bezmocnost,utrpení,žal,potupa,stálé otázky "proč" a neutuchající víra a síla se vrátit zpět domů.
Podívejte se na YT na záznamy z jejích besed,je to zážitek. Je úžasná,že o tom všem dokáže mluvit a předávat dál. Zapomenout se nesmí,aby se to neodehrálo všechno znovu. Pokora a vděčnost chybí dnes hodně lidem...ani si neuvědomujeme,jak dobře se máme.
Jediné,co za sebe vytknu je styl psaní,který mi nesedl a u knihy jsem nevydržela dlouho na jedno otevření.

27.04.2019 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

V první řadě bych tuto knihu nehledala mezi thrillery,ale v sekci psychologického románu.
Čtení je zajímavé jak z vyprávění postižené Kitty,tak i z pohledu Alison. Říkám si...která z nich vlastně opravdu žije a která přežívá? Celou knihu provází různá zjištění a rozkrývání polopravd, skutečností a holých faktů.
Je tu láska,pomsta,lítost,prostředí věznice i domova pro postižené...vše podávané pozvolna,ale určitě zaujme.

15.04.2019 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Crusoe a Pátek...četli jsme ho na ZŠ na střídačku a dostávali známky za intonaci,rychlost čtení,výslovnost apod. Ale já si pamatuji,jak jsem to doslova žrala a provolávala 3x nazdar,když nám přišla suplovat dvouhodinovku těláku "čtecí úča" a nesla štos Robinsona.
Další vzpomínka na dětství...

02.04.2019 5 z 5

Aranella, dcera piráta Aranella, dcera piráta Aino Pervik

Tak tohle byla moje první knížka,kterou jsem jako holka četla pod peřinou se světýlkem,když na mě přišla máma,ať už hergot zhasnu a spím. Hodně se mi tenkrát líbila a věřím,že si k ní zase někdy sednu a vrátím se do dětství.

02.04.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Vraždy,únos,překvapení...dobrý čtení tenhle další případ Eriky.
Pro mě by mohl být víc rozveden psychologický obrázek Maxe,zajímalo by mě to.
Za mě ano, čtěte Roba.

01.04.2019 5 z 5