fis.rena fis.rena komentáře u knih

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Kniha má náboj,děj letí,těžko se od čtení odchází a z epilogu mi naběhla husina,u které jsem se musela usmívat,nicméně mi tam trochu vadilo to chození kolem horké kaše mezi Nickem a Maggie...

15.08.2017 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Já vám nevím...mám z této knihy zvláštní pocity. Je přespříliš překombinovaná a napsaná tak zbytečně složitě. Propojení postav mi přišlo snad nemožný. Styl psaní není můj šálek kávy. Je to depresivní čtení o tom,jak dalece dokáže člověka ovlivnit psychika,zážitky a bytí v jeho dětství. Jako nápad je to dobrý,ale to pojetí je nešťastné. Je to první kniha od Axl,co jsem si ze zvědavosti přečetla a asi budu příště méně zvědavá :D

11.08.2017 2 z 5

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Na mě moc zdlouhavé a nenapínavé čtení,které bych řadila pouze do sekce krimi,nikoli krimithriller. Nápad dobrý,ale doslova utopený.

08.08.2017 3 z 5

Česko vaří s Pohlreichem Česko vaří s Pohlreichem Zdeněk Pohlreich

Zdenda je můj zlaťák a vařit podle něj je radost a potěšení.

02.08.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tihle sousedé mě naprosto strhali,jelikož jsem nemohla přestat číst :D prostě dobrý a proslulou nálepku bestseller si dle mého plně zaslouží. Super a šup tam s mými pěti hvězdnými. Doporučuji!

02.08.2017 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Prosté vyprávění skromného a vděčného člověka,od jeho samotného dětství až po úplný konec jeho života v době holocaustu,mi učarovalo. Je to jiné čtení,nebo na mě to alespoň tak působilo...pohled malého chlapce je velice dojemný. Šest let utrpení,které přežila téměř celá Leonova rodina díky panu Schindlerovi. Věta,která mi utkvěla a lépe nemůže být ani řečena,je :" Hrdina je obyčejná lidská bytost,která dělá tu nejlepší věc v té nejhorší době."

29.07.2017 5 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Příběh je velice čtivý,poutavý a bavil mě. Chvílemi jsem nemohla dát knihu z ruky,ale byly i chvíle,kdy mi pasáže přišly zbytečně zdlouhavé.
Psychický nátlak je silné téma a tady byl teda promyšlený až k neuvěření.

28.07.2017 4 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Je to opět sranda,oddech,ale už jsem nebyla tak "odvázaná" jako u prvního dílu.

20.07.2017 3 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Myslím,že toto dílko je přímo pro rodiče,které se obávají puberty svých dětí...mno,máme se jistě na co těšit :D já se teda uklidňuji tím,že mám dceru,ale mnozí teď jistě mávnou rukou s velkým úsměvem.
Čtení není veledílo,je to deník puboše,je to prča,je to oddech a pobaví v každém věku.

20.07.2017 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Když se mi dostala do rukou tato kniha od osoby,která je pro mě odjakživa velmi důležitá,nepostradatelná,bezesporu absolutně nenahraditelná a blízká a jsme,jak se říká, "na společné vlně",věděla jsem,že je to právě to,co teď potřebuji a hledám. Kdybych měla vypíchnout něco,co mě nejvíce zaujalo nebo něco,co mi nejvíce pomohlo,tak je to prostě a jednoduše Tajemství. Samozřejmě,že kniha nebude pro každého,jelikož každý z nás smýšlí ,žije jinak a má odlišné názory na bytí.
Nicméně...každý z nás je projektantem svého osudu,píšeme si svůj vlastní příběh a myšlenka je jedinou realitou.
Otevřete se a přečtěte si tuto knihu,změní vám pohled na svět.

09.07.2017 5 z 5

Cesta k vnitřnímu a hmotnému bohatství Cesta k vnitřnímu a hmotnému bohatství Joseph Murphy

Každý má nějaké své přesvědčení,víru či cítění v něco,někoho nebo jen prostě a jednoduše sám v sebe. Tato kniha zcela jistě splňuje vše,co nabízí,ale není pro mě. Necítím a nemám přesvědčení v Boha,v citace žalmů apod. Necítila jsem se tedy u jejího čtení dobře a přesvědčivě,tudíž jsem nedočetla. Ano,každý si může zaměnit Boha za to "své"nebo citace a pasáže spojené s Bohem nečíst,ale mně to nejde...a díky tomuto faktu se pak těžko čte všechno kolem.
Má cesta k vnitřnímu bohatství nevede skrze Boha a z této knihy na mě dýchá z každé stránky.

09.07.2017

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Já jsem uchvácena...kniha je velmi citlivá,milá,plná porozumění a tolerance,která je zosobněná v Grétě. Chvílemi jsem se přistihla,jak podvědomě tlačím na Grétu,aby se už konečně zeptala Einara/Lili na tohle a támhleto a ona pořád nic a mně tekly nervy :D Velký obdiv patří hlavně Grétě za to,jaká je a díky lásce k Einarovi je ochotna podstoupit vše proto,aby byla Lili sama sebou a tím,čím chce být. Příběh je velice poutavý,zajímavý a lidský.

25.06.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Tak mám takový smíšený pocit :D kniha se čte dobře,děj plyne,ale až na konec k samotnému rozuzlení je to trochu nuda. Řadím ji mezi ty knihy,na které za chvíli zapomenu,i když teď toužím po pokračování,jelikož je tu otevřený konec. Co budu povídat...kdyby to bylo napínavější s uzavřeným koncem,tak jsem naprosto spokojená.

18.06.2017 3 z 5

Z úplného počátku čtení jsem si říkala "jo,dobrý,to půjde,vypadá to na tři hvězdy jasné",ale pak se to nějak prudce rozjelo z kopce a já musím říct,že humor je křečovitý,na pilu tlačený pomalu až do trapnosti. Cítila jsem pomalu až zoufalost vtlačit něco vtipného do každého odstavce a u mě se tedy tato metoda minula účinkem. Zhruba 80 stran do konce už jsem klepala nohou,nedočkavá blížícího se konce. Samozřejmě,že toto čtení se musí brát s rezervou a nadsázkou,ale některý popisovaný situace jsou opravdu na hlavu postavený,nereálný a prostě blbý. Úsměv doprovázený "heh" jsem měla na tváři zhruba 3x,a i když jsem rodič,od přečtení Deníku fotra mě toto dílko úplně odradilo,stejně jako stejnojmenné ukázky z knih,které kdysi v době,kdy byl "fotr" vydán,předčítali v rádiu jako bombu. Je to celé přehnané až k absurdnosti.

13.06.2017 1 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Kniha se mi líbila a musím říct,že byla snad nejlepší z těch dosud přečtených,ve kterých čtenáři znají vraha. U thrillerů mám ráda zjišťovat kdo to provedl i proč,ale tady mi to tedy nechybělo,jelikož se pořád něco dělo a kniha je velice čtivá. Wonderland mě zklamal,ale teď si u mě Jennifer zvedla svou knižní laťku.

07.06.2017 4 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Vždy,když čtu další novou knihu na téma holocaust,dozvím se něco nového. "Svědkové" nejsou vyjímkou. Je pravda,že jsem četla knihu,kde vše po svém popisuje Schlomo Venezia a i další publikace o lidech,kteří byli v knize zmíněni,ale to jí samotné na ničem neubírá. Naopak jsem nahlédla do dění z vícero pohledů. Doporučila bych knihu těm,kteří začínají se čtením na toto téma,jelikož je zde všechno pěkně vysvětleno. Jsou tu k dispozici seznamy vězňů sonderkommanda (kdo,co,kde dělal),seznam SS nasazených v krematoriích a následky "jejich práce" po válce,fotografie i mapy,poznámky autorů a mně osobně se líbilo vyjádření manželek dvou přeživších vězňů ze zvláštního komanda. Neváhejte,přečtěte si tuto publikaci,stojí to za to a poté se pusťte do čtení "V pekle plynových komor",kde vše popisuje již zmíněný Schlomo Venezia a nebo "Útěk z tábora smrti",kde je vše z pohledu Ericha Kulky.

31.05.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Noční lov mě bavil víc než Dívka v ledu,ale opět velice jednoduché,ač čtivé čtení,u kterého se nálepka bestseller zase objevila omylem. V tuto chvíli očekávám od dalšího dílu pohyby osudů u detektivů,a doufám,že to bude pohyb vpřed.

24.05.2017 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Přítelkyně smrti byla lepší,měla větší spád. Dům smrti je také dobrý,ale chvílemi jsem si říkala,že se Blumová zbláznila,když mnohdy jednala tak,jak jednala,přelétala v názorech na různé lidi tak rychle,že pak nic nepřekvapilo. Bylo to chvílemi zdlouhavé,hlavně opakováním se pasáží z dílu prvního. Pro ty,kteří čtou s větším odstupem a nepamatují si :D,je to jistě příjemné osvěžení děje,ale pro mě,ač to čtu s větším odstupem,to bylo rušivé a zbytečné.

15.05.2017 3 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Já vám nevím,no...první knížka od Karin a i přes tak kladné ohlasy zde,se mi to nikterak zvlášť nelíbilo. Je to zřejmě tím,že většina čte celou její sérii nebo tím,že mi to skutečně přijde praštěný?
SPOILER:
Detektiv,který neumí číst a nerozezná levou a pravou stranu? I přes RTG a MR není v těle ženy vidět 11 pytlů na odpadky? Hloupost...
KONEC SPOILERU
Děj je zbytečně roztahaný a dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Kde je rozepsání praktik a dění ve sklepě? Kde je to napětí z boje o život?
Tato kniha je jak vyprávění ze života detektivů a nic víc.
Ještě mi tu leží Kriminálník,ale že by se mi do něj chtělo...

10.05.2017 2 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Anotace naláká na chlapíka,který evidentně žije vícero životů,a alespoň tedy já jsem očekávala jakousi honbu za pravdou,nebo pravdu,která si najde s ohrožením života Morgan. Ale bohužel,četla jsem knihu o psech,kteří údajně zabili onoho obšourníka,pak o jejich uzavření do klecí,přemisťování sem a tam a boj o to,co s nimi bude nebo nebude a proč. A na konci...jejda...proběhla zmínka o tom,kdo vlastně zabil chlapíka a proč. Kniha je plná zbytečně dlouhých psychologických pasáží s vysvětlováním,které podává Morgan v oboru,a proto mi přišlo dost praštěný,že právě ona,taková znalá všeho,se stane obětí právě svého studovaného a na inetu vyhledáváného subjektu. Nebavilo mě to,kniha mě zaujala jen ve chvíli,kdy se na pár stranách hovořilo o dvou dogách vycvičených k útoku.

27.04.2017 1 z 5